MTV ye %40 Zam !!

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Seviniyordum 12. yaşa girdi az vergi vereceğiz diye kısmet değilmiş :).Arabayı seneye 2018 ortalarına doğru satıp biraz daha üst model birşeyler almayı düşünüyordum , vazgeçtim benim gibi düşünen çok insan olacaktır.Bu alışı kısıtlarken 2. elde piyasaya arz artacak değer grafiğini aşağıya çekecektir...Şimdi mantık araba yetiyorsa dokunma kalsın...

Son düzenleme:

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eskiden adam emekli olurum, arabamı alırım diyordu..
şimdi adam işe girince 1-5 senede sıfır araba alabiliyor..

bişeyler oluyorda ben de anlayamadım tam

iyiye mi gidiyoruz, kötüye mi...hala anlayamadım...:)

Yanı bunların arkasından fitili ateşlemişler, daha uçarlar vallahi diyorum size...

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanı bunların arkasından fitili ateşlemişler, daha uçarlar vallahi diyorum size...

lastikçiler zengin olamadı da...zorunluluk kalktı....

daha lpgcileri de zengin edecekler...
ekmek yiyen çok :)

neymiş... 5 sene önce lpg dolum ağzını, tamponun altına koymuşun...şimdi tampon delinecekmiş...

neymiş...lpg tankının altındaki plastik şeyin yerine, sünger olacakmış...

neymiş....egzosun oraya saç yapılacakmış...

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hic kimsenin hayatinda hicbirsey de-ğiş-me-ye-cek hiiic merak etmeyin.konusmaya geldimi bayiliriz mangalda kul birakmayiz, yakit zammina tepki olarak 1 gün dahi arabaya binmeden yapanayiz da 500 tl yillik fazla ödeyeceğiz diye araca binmekten vazgececegiz ha.Biz ki tuvalete dahi arabayla gitmeye alismis millet olarak.noldu bi ara sigara ve alkollu ickiler zamlanisti siz hic alkolu ya da sigarayi birakan gordunuz mu? Anayasamizin 73. maddesinde der ki; "Her vatandas ödeme gücune gore kamu harcamalarinin finansmanina katilmak zorundadir." Herkes kendi mali durumunu en iyi kendisi bilir.kendimize bir soralim ve vicdanimizla cevap verelim benim bu vergiyi ödeme gücüm var mi? diye.

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
388 den ıkı adet vergisi olan 2012 model 1.5 litrelik aracın bir tane vergisini öderken 3 taksit yapmıştım, seneye zamlanacak mtv vergisini düşününce at alasım geliyor, şaka değil sağlam koşan bi at işimi fazlasıyla görür :D:D

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
388 den ıkı adet vergisi olan 2012 model 1.5 litrelik aracın bir tane vergisini öderken 3 taksit yapmıştım, seneye zamlanacak mtv vergisini düşününce at alasım geliyor, şaka değil sağlam koşan bi at işimi fazlasıyla görür :D:D

motor alak ya....
koy 10 tl....2 hafta gez :D

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
plakasız gezeriz yaw...
en dandiğinden al...200 -300 tl..
yakaanana kadar gez..
yakalanınca zaten çöpe atıyolar

hehe

İnsan motor alacağı zaman şöyle heybetlisinden alayım diyor sıkıntı orada :D ama sırf getirsin götürsün diyorsan iyi kötü bir tane al, senin dediğin gibi yap gitsin hehe

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnsan motor alacağı zaman şöyle heybetlisinden alayım diyor sıkıntı orada :D ama sırf getirsin götürsün diyorsan iyi kötü bir tane al, senin dediğin gibi yap gitsin hehe

hee ya..pejoda bize gitmez ki...çocuk motoru o..
alacaksan böyle bişi alacan:D