Makyajli clio 1.5 edc servis şanzimanimi değiştiriyor!

hüseyincan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Arkadaşlar merhabalar bilindiği üzere şanzımanım değişmesine rağmen devam eden sorunlarımı sizinle paylaşmıştım. Bu sesler doğrultusunda servise gittim çarşamba gününe randevu verdiler ve yine şanzımanımla ilgili bir sorundan kaynaklı bir durum olduğunu söylediler . Fakat bu doğrultuda aracım trafiğe çıktığından beri belirli aralıklarla servisten çıkmamaya başladım. Bu sorunun belki binde bir olduğunu tarafıma bildiren mais genel müdürlük çalışanlarına cevabım binde birse , binde bir aracımı bana yenisiyle değiştirin mağduriyetimi giderin. Heryerde bana yaşattıkları mağduriyeti paylaşıcam. Servis kayıtlarında şanzımanla ilgili kaçkere hata olduğu gözükücek ben bu arabayı nasıl satıcam kardeşim bana bu arabayı değiştirin Dava açtım zaten o ayrı konu tebligat gönderdik avukatımla inşallah Renaultla anlaşarak çözeriz inatlaşarak değil .... Hepinize saygılarımla arkadaşlarım

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
offffff o ne öyle :(

hakkikatden anormalmış be Hüseyin kardeşim, inşallah çözerler dediğiniz gibi dakikada bir servise gidecek değilsiniz ya.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hüseyin kardeşim hayırlı cumalar,

okurlar belki haydaaa diyecekler ama açıkcası şok şok şok aynı ses ve olay bendede son 1 haftada 2-3 defa oldu hemde birebir yani gram ses farkı yok oyüzden sorun neyde bendeded olduğuna kanaat getirdim :(

sana sormak istediğim bu durumu ortaya koyup serviste dinletebilmem için ne yapabilirim, ne olunca ortaya çıkıyor tam?

bende gelişi güzel kullanırken kendiliğinden ortaya çıktı ve nasıl olduğunu bilmediğim için nasıl gösterebileceğimide bilmiyorum.

kendi kendine ara ara yavaşlarken,yavaş olup hızlanırken gacıırttt diye atıyor vitesi :(

Eirkl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 2017 clio 4 1.5 dci edc icon aracımı gündüz ledleri kendi kendine yanıyor ve yakıt göstergesi yakıtı yanlış gösteriyor diye iade ettim siz de edin arkadaşlar Hüseyin kardeşimle biz telefonda da konuştuk şanzıman değişimi olmadan önce kabul etme dedim ona da ama dinlemedi beni

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hüseyin kardeşim, şanzıman değişirken beyin de değişti mi yoksa aynı beyini mi taktılar? Bunu öğrenseniz iyi olur. Çünkü bu geçiş sorunu beyin kaynaklı da olabilir.

hüseyincan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyler merhaba yeni gelişme var. İlk sefer götürdüğümde EDC KAVRAMAYI değiştirmişler şanzıman denmişti. Ama geçtiğimiz hafta aynı sorun tekrarladığı için servise götürdüm ŞANZIMAN KEÇESİ değişecek dendi Fakat yağ mağ kaçar önleyemeyiz dediler Şanzımanım komple değişmiş Sonuç: 1.5 dci EDC icon arabam ÇÖP..... SERVİS GEÇMİŞİ TOPLAM : 34.500 tl ye ulaştı kim alır bu arabayı satmaya kalksam .... Haykırarak maisten arabamı yenisiyle değiştirmelerini istedim , zaten ben arabamı 2017 nisan ayında 72.500 tlye aldım, aracımın yarısı kadar bir bütçede hasar geçmişi gözüküyor . Neymiş güya garantiden yapılmış değer kaybı olmazmış, Bırakında ona araç sahibi karar versin. Heryerden sıkıştırıyorum. sikayetvar.com'dan youtube'dan sonuç hayırlı olucak inşallah avukatım ihtarnameyi de gönderdi Aracımı değiştirmek ZO-RUN-DA-LAR :asabi link: https://youtu.be/W8nZujDIIDk

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Beyler merhaba yeni gelişme var. İlk sefer götürdüğümde EDC KAVRAMAYI değiştirmişler şanzıman denmişti. Ama geçtiğimiz hafta aynı sorun tekrarladığı için servise götürdüm ŞANZIMAN KEÇESİ değişecek dendi Fakat yağ mağ kaçar önleyemeyiz dediler Şanzımanım komple değişmiş Sonuç: 1.5 dci EDC icon arabam ÇÖP..... SERVİS GEÇMİŞİ TOPLAM : 34.500 tl ye ulaştı kim alır bu arabayı satmaya kalksam .... Haykırarak maisten arabamı yenisiyle değiştirmelerini istedim , zaten ben arabamı 2017 nisan ayında 72.500 tlye aldım, aracımın yarısı kadar bir bütçede hasar geçmişi gözüküyor . Neymiş güya garantiden yapılmış değer kaybı olmazmış, Bırakında ona araç sahibi karar versin. Heryerden sıkıştırıyorum. sikayetvar.com'dan youtube'dan sonuç hayırlı olucak inşallah avukatım ihtarnameyi de gönderdi Aracımı değiştirmek ZO-RUN-DA-LAR :asabi link: https://youtu.be/W8nZujDIIDk

Garantiden yapıldığı için değer kaybı niye oluşsun? Topu topu clioya biniyoruz arkadaşlar. Bu B segmenti bir araç... araçtan çok fazla birşey beklememek gerekir. Ben edc şanzımanın özellikle dur kalk trafiğinde sorun yarattığını arkadaşımdan gördüğüm için manuel araç aldım...

Serviste garantinden yapılan değişim gözükür ancak bu kasko gibi değil yani bir tutar gözükmez...

hüseyincan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kusura bakmada kardeşim bugün hepi topu dediğin full aracım 103.000 tl olmuş ben bu aracı bu fiyata alıcaksam tabiki kusur ararım ayıplı mal üretiyolar arkasında duracaklar. SON OLARAK TUTAR SERVİS GEÇMİŞİNDE GÖZÜKÜR.........

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garantiden yapıldığı için değer kaybı niye oluşsun? Topu topu clioya biniyoruz arkadaşlar. Bu B segmenti bir araç... araçtan çok fazla birşey beklememek gerekir. Ben edc şanzımanın özellikle dur kalk trafiğinde sorun yarattığını arkadaşımdan gördüğüm için manuel araç aldım...

Serviste garantinden yapılan değişim gözükür ancak bu kasko gibi değil yani bir tutar gözükmez...

ikinci el piyasasında otomatik şanzuman ekstra önem verilen bir durum. tutar gözüksün gözükmesin birden fazla arıza kaydı; çok kurcalanmış bundan sonra dikiş tutmaz algısına sebep olur

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ARkandayız hocam davanda çok haklısın. Miden bulandıysa eğer birkere hiç düşünme elinden geleni ardına koyma derim.