Makyajli clio 1.5 edc servis şanzimanimi değiştiriyor!

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
kusura bakmada kardeşim bugün hepi topu dediğin full aracım 103.000 tl olmuş ben bu aracı bu fiyata alıcaksam tabiki kusur ararım ayıplı mal üretiyolar arkasında duracaklar. SON OLARAK TUTAR SERVİS GEÇMİŞİNDE GÖZÜKÜR.........

Hepi topu full dediğin araç B segmenti... TL değer kaybına uğradığı için fiyatlar uçusa geçti yoksa bu araç 75 bin tlyi geçmemeli... bu araçtan ses de gelir rüzgar da gelir vs... bu araç B segmenti... ses istemeyen gitsin D segmenti araç alsın. Bu araçlar yurtdışında 20 bin euro bile değil... böyle düşünün. Tutar servis geçmişinde gözükmez. Senin cebinden para çıkmıyor ise tutarı sen göremezsin sadece değişen parçalar gözükür hepsi bu...

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ARkandayız hocam davanda çok haklısın. Miden bulandıysa eğer birkere hiç düşünme elinden geleni ardına koyma derim.

umarım dava hüseyincan'ın lehine sonuçlanır. tüketicinin bilinçli olması ve hak araması firmalara daha kaliteli ürün ve hizmet sunması için baskıdır

ekleme yapmak isterim: marka model kötüleme, yerlere vurma amacımız yok. sıfır araç alınıyorsa makul süre (3 yıl-5 yıl neyse) bakım dışında anahtar değmesin istenir, tüketicinin hakkıdır

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
umarım dava hüseyincan'ın lehine sonuçlanır. tüketicinin bilinçli olması ve hak araması firmalara daha kaliteli ürün ve hizmet sunması için baskıdır

ekleme yapmak isterim: marka model kötüleme, yerlere vurma amacımız yok. sıfır araç alınıyorsa makul süre (3 yıl-5 yıl neyse) bakım dışında anahtar değmesin istenir, tüketicinin hakkıdır

Bazen aynı durumu expertizini yaptırdığımız 2. el araçta bile isteriz. (zor ama isteriz yani) :D :D

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maalesef bu tip seylere çok fazla takıyoruz. Yanı hakkını tanımı ara değişim vs istenebilir olay muhtemelen mahkemeye intikal eder Renault değişime yanaşmaz kanımca. Ama diğer yandan servis sürecini bilemiyorum tabi eğer servis son aşamada şanzıman komple değişecek ve garantiden işlem yapılacak dese bana benim icin ha araç değişmiş ha orjinal parça değişmiş fark eden hiç bir şey yok. Tercih tabi. Yanı aracı satarken yetkili servis kayıtları alacak kişiye gösterilip makul şekilde izah edilirse mide bulunduracak bir ortam olmaz ondan da midesi bulanıyorsa zaten gitsin sıfır araç alsın. Ama bu gibi durumlarda eğer üretici servis olarak malın arkasında duruyorsa ne ala yok durmuyorsa sırasıyla servis genel merkez fabrikaya kadar intikal ettirilmeli olay. Bundan da sonuç çıkmazsa mahkeme yolu elbette ve bir servisin söyledikleri sizi bağlamasın emin olun ayni sokaktaki iki servisin bile yaklaşımları farklı olabiliyor. Birde söyle bir durum var zannedilmesin ki servis garantiden yapılan işlemden para kazanmıyor ve bu sebeple ilgilenmiyorlar. Aksine garanti işlemi daha kazançlı servis icin yanı size yapılan işlemin ücreti ne kadar fazla olursa o oranda işçilik alacak servis aptal mi o parayı bıraksın. Renault bunu nakit olarak ödemiyor tabi parça alıyor karşılığında. Sizin konunuzda hakkınızı arayın tabi umarım değişim olur ama parça değişimi de kabul edilebilir bence.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hüseyincan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim karacan. Renault'la bugün konustum değişim yapamayacaklarını bildirdiler. İhtarnameden sonra dün davam açıldı. Acelem yok bakalım görelim ne olacak. Dediğin gibi servis dışında Anahtar değmesin istemiştim. Sizinde dediğiniz gibi aracımı bende kötülemiyorum. Sıfır aracımdaki olan bu soruna binde bir dediklerinden sonra binde birse değiştirin aracımı bir kerelik dedim. Burda agrasifliğin lüzumuda yok Bigbrother bey... Aracıma verdiğim ücretin sadece karşılığını istiyorum. Diğer ürettikleri araçlar gibi sorunsuz olmasını istiyorum. Hepinize iyi günler arkadaşlar