Makyajli clio 1.5 edc servis şanzimanimi değiştiriyor!

hüseyincan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Aracımı 2017 nisan ayında almıştım.İlk zamanlar bir sorun gözükmüyordu, fakat daha sonrasında yokuşlarda kalktığımda viteslerde titreme yapıyordu. Geçtiğimiz temmuz ayında yetkili servise götürdüm gösterdim böyle bir durumda manuele çekip kendiniz 1 e takıp ilerleyin dediler. Birşey yok bunda dediler. Bugün yine aynı sorundan dolayı 2. sefer gittim şanzımanın değişmesi gerektiğini söylediler, daha aracım 15.000 km de sıfırdan beri vardı ama kâle alınmadığım için böyle oldu. Sizce bu durumda değiştirmemmi gerekir yoksa caz yapıp yeni araç tahsisinimi zorlamam gerekir?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Aracımı 2017 nisan ayında almıştım.İlk zamanlar bir sorun gözükmüyordu, fakat daha sonrasında yokuşlarda kalktığımda viteslerde titreme yapıyordu. Geçtiğimiz temmuz ayında yetkili servise götürdüm gösterdim böyle bir durumda manuele çekip kendiniz 1 e takıp ilerleyin dediler. Birşey yok bunda dediler. Bugün yine aynı sorundan dolayı 2. sefer gittim şanzımanın değişmesi gerektiğini söylediler, daha aracım 15.000 km de sıfırdan beri vardı ama kâle alınmadığım için böyle oldu. Sizce bu durumda değiştirmemmi gerekir yoksa caz yapıp yeni araç tahsisinimi zorlamam gerekir?

Arac tahsis edebilir servisin durumuna gore ikame arac berebiliyorlar. Servisin elinde arac varsa verir ama uygunluk durumunu ogrenmeniz gerekir. Siz servisle gorusun bosta arac yoksa gelecegi zamana size randevilu verip olayi cozebilirler.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hüseyincan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bana araç tahsisine gerek yok ben sorun yoktur diye otomatik edc aldım şimdide bana şanzımanı değiştiricem diyorlar genel müdürlüğe şikayette bulunsam arabamın yenisini verirlermi?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bana araç tahsisine gerek yok ben sorun yoktur diye otomatik edc aldım şimdide bana şanzımanı değiştiricem diyorlar genel müdürlüğe şikayette bulunsam arabamın yenisini verirlermi?

Bu gibi durumlarda aracin yenisini alamazsiniz. Kaldi ki isleminiz garantiden yapiliyor sizi aracinizla basbasa birakmamis sorunu cozmusler. Bu olayi kafanizda bu kadar buyutmeyin. 2010 yilinda doblo aldim ve teslim aldigim gun aracin baski balatasi yenisiyle degistirilmisti. Bu tip aksakliklar olabilir ki servisler de bunlari da gidermek icin var. Ama siz derseniz ki ben bu durumu hic bir sekilde kabullenmem her halukarda yeni arac isterim o zaman allah yardimciniz olsun derim ve ulkemizde ohal varken davaniz ne kadar surer siz tahmin edin bunu.

hüseyincan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevap verdiğin teşekkür ederim hocam , benim endişem aynısı tekrarlarmı yani şanzıman tekrardan arıza verirmi veya sattığımda bana değer kaybı olurmu arabamın değerini düşürürmü diye teşekkürler.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha ne istiyorsunuz ne guzel servis garanti kapsamina almis degistiriyor.bircok kisinin problemini gormezden geliyorlar.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevap verdiğin teşekkür ederim hocam , benim endişem aynısı tekrarlarmı yani şanzıman tekrardan arıza verirmi veya sattığımda bana değer kaybı olurmu arabamın değerini düşürürmü diye teşekkürler.

sizi anlıyorum, insan sıfır araç alınca bakım dışında anahtar değsin istemiyor. değişirse son yazılım ve versiyonu olacak buda artı bir kazanç

durum itibarıyla değiştirilmesi uygun görünüyor. edc şanzuman ucuz değil, gönüllü değiştiriyorlarsa bildikleri bir şeyler vardır. ilk başvurmada gerek duymamışlar, ya ilgilenmediler ya üretim hatası mevcut yada merkez bu arızanın çözümünü bulamayıp şimdi değiştirme programına aldılar

Son düzenleme:

hüseyincan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar tekrardan merhaba, aracımın Kemal Tepretoğullarında şanzımanı değişti, içime sinmemişti fakat yapabileceğim birşey yok. Aracımın değişimini talep etmiştim ya birebir ya da manuel şanzımana geçirin beni demiştim fark vermeden ve almadan, ondanda vazgeçtim. Renault' un beni yarı yolda bırakmayacağını müşterisine güven verdiğini düşünüyorum şahsen, Arabamı seviyorum. Bu arada Maisten ilk bakımı hediye etmelerini istedim onlar da geri çevirmediler. Herkes inşallah arabasına ağzının tadıyla biner. Hayırlı yolculuklar tüm #Renaultseverler :)

Qa2EAj.jpg

Eirkl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim senin araban fabrika çıkışlı arızalı gündüz LED’lerin ve yakıt göstergen arızalı ben bu sebeplerden dolayı aracımı iade ettim. Fabrika çıkışlı ayıplı mal şu an sahip olduğun araç

gkhnclk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gibi durumlarda aracin yenisini alamazsiniz. Kaldi ki isleminiz garantiden yapiliyor sizi aracinizla basbasa birakmamis sorunu cozmusler. Bu olayi kafanizda bu kadar buyutmeyin. 2010 yilinda doblo aldim ve teslim aldigim gun aracin baski balatasi yenisiyle degistirilmisti. Bu tip aksakliklar olabilir ki servisler de bunlari da gidermek icin var. Ama siz derseniz ki ben bu durumu hic bir sekilde kabullenmem her halukarda yeni arac isterim o zaman allah yardimciniz olsun derim ve ulkemizde ohal varken davaniz ne kadar surer siz tahmin edin bunu.

Aracın yenisini alamazsın derken? Aracı ol orta dim direk iadesini basar isterse, direk ayıplı mal. Opelde benzer duruma şahit oldum. Sıfır araç alıcan şanzıman sorunlu olucak ve iade edemicen :) (bak tek gülücük yaptım ancak o kadar gülebildim) .

Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir.

@Huseyincan kardeş sen bu kıdemli renoculara bakma, bunlara yıllardır araç böyle olur diye yedirmişler bu arabaları, eşekten inip ata binmeyen eşeğini kır at sanarmış. Hukuki haklarını ara, hatta yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ohal vs. vs. bilip bilmeden konuşanlara bakma onlar adliyenin yerini bilmezler, önüne koysan binasını tanımazlar. Bedel iadesi istersende faiziyle alırsın aklında olsun.
Keşke bende de şanzıman sorunu olsaydı, henüz trim sesleriyle uğraşıyorum, öyle bir gizli kusur bende çıksaydı parçalamıştım.

Ayrıca forumda fardaki led arızasından dolayı araç iadesi yapan bile var yeni konu açmış, o arkadaşla da iletişim kurabilirsin.