1.0.15.1 Navigasyon Aktif Etme Çözüldü

un4saken

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,

Fransız arkadaşlarla uzun çabalar sonucu 2020 clio 4'lerde fabrika çıkışı navigasyon olmayan (no_map) 1.0.15.1 cihazlarda navigasyonu aktif edebildik. İçerisine Türkiye HERE q3 yada q4 haritayı yüklediğinizde çalışıyor.

lyRSB8.jpg
9z9Hip.jpg
g3n2ua.jpg

Android Auto kadar güzel değil, fakat internetinizin olmadığı yerlerde telefona bağımsız bir şekilde kullanabilirsiniz artık!

Dosyayı Son güncel q4 Türkiye haritası, hız limitleri ve poi'ler ile birlikte yükleyeceğim. Eski 9 versiyon ve 1.0.13 versiyonları yapan arkadaşlar gibi 100 TL istemeyeceğim. Dosyayı hazırlayınca ücretsiz sunacağım.

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tebrikler, sabirsizlikla bekliyoruz

KoUg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tebrikler. Ben de sabırsızlıkla bekliyorum.

Clioteam24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben guncelleme yaptım çöktü

KoUg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben guncelleme yaptım çöktü

Hangi sürümü kullanıyorsunuz? Bende 1.0.13.2 sürümü mevcut. Youtube da bir video izlemiştim. Adam sadece flash belleği takıyor ve 10 dakika bekliyor. Program otomatik kuruluyor.
Android auto çok güzel fakat kablo ile kullanmak gerekiyor. Araçta tek usb girişi var o da ekranın yanında. İnsan aşağılara bir yere daha usb girişi yapar. Renault maliyetten kısman için elinden geleni yapmış.

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 Clio 5 megane vs tüm Renault araçlarına dikkat edin, yeni bir model ciktiktan birkac hafta sonra ya eşya gözlerinde, ya ic malzeme kalitesinde , ic aydinlatma lamblarinda veya arac farlarinda vites topuzunda veya beygir dusurmede vs dikkat edin hep ama hep kismaya gitmiştir
Maliyet kisma uzmani olan renaulttan bu yüzden fazladan bir usb koymasini beklemeyin 😁😁
15.1 versiyon hariç alt versiyonların Navigasyon aktif etme dosyaları mevcut ama 15.1 sürümünün daha yok surumunuz 15.1 değilse forumda aratin navi aktif etme dosyaları mevcut 2 dk bile sürmüyor. Androidd autoo kullanışlı ama kablo olayi can sıkıcı, çakmaklık girişi yanı boş bir soket var normalde orada 2. USB çıkışı oluyor bazi iconnlarda internette de o USB soketleri satılıyor denemek lazim aslinda oraya soketi takarsak android autoo calisir mi diye ama bununla ilgili hic bilgi bulamadım.

KoUg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 Clio 5 megane vs tüm Renault araçlarına dikkat edin, yeni bir model ciktiktan birkac hafta sonra ya eÅŸya gözlerinde, ya ic malzeme kalitesinde , ic aydinlatma lamblarinda veya arac farlarinda vites topuzunda veya beygir dusurmede vs dikkat edin hep ama hep kismaya gitmiÅŸtir
Maliyet kisma uzmani olan renaulttan bu yüzden fazladan bir usb koymasini beklemeyin 😁😁
15.1 versiyon hariç alt versiyonların Navigasyon aktif etme dosyaları mevcut ama 15.1 sürümünün daha yok surumunuz 15.1 deÄŸilse forumda aratin navi aktif etme dosyaları mevcut 2 dk bile sürmüyor. Androidd autoo kullanışlı ama kablo olayi can sıkıcı, çakmaklık giriÅŸi yanı boÅŸ bir soket var normalde orada 2. USB çıkışı oluyor bazi iconnlarda internette de o USB soketleri satılıyor denemek lazim aslinda oraya soketi takarsak android autoo calisir mi diye ama bununla ilgili hic bilgi bulamadım.

Hocam soket yeri var evet. Soketi ben de internette gördüm. Fakat Soket ile cihazı birbirine bağlayan ara kabloya da ihtiyacımız var. Ben oradaki kapağı sökmedim. Belki de ara kablo orada mevcuttur. Eko tuşu koymasalar da tesisatı olduğu için bu şekilde düşünüyorum.

1.0.13.2 için navigasyon yükleyenler var. Bu işlem için 100 lira istiyorlar. Konuyu açan arkadaşın dosyaları benim sürüme uyumlu ise denemek isterim. Yıllarca İgo kullandım, ben memnundum açıkcası. Para da vermek istemiyorum. Bir şekilde internete düşecek zaten. 1.0.13.2 için internette ilgili dosyayı daha bulamadım.

Faz 1 touch babamda, Faz 2 touch bende var. Benim araçta ciddi bir iyileştirme var. Fakat 2020 yılından sonraki touch paketleri resmen öldürdüler. Joy paketlere touch demeye başladılar ve touchlardaki bileşenleri ekstra satmaya başladılar. Clio 5 lerde durum daha vahim. İlk 6 aydaki üretilen araçlar ile sonraki seri arasında ciddi bir kalite farkı var. Maliyeti daha ne kadar düşürebilirler bilemiyorum ancak bu konuda oyak renault gerçekten uzman:)

Not : Procar sayesinde navigasyonu aktif ettim. Konuyu açan arkadaş yarımcı olursa 15 versiyonuna yükseltip tekrar navigasyon yükleyeceğim.

Son düzenleme:

By Cilo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Un4saken hangi fıransız arkadaşlarla yaptınız merak ettim doğrusu. 🙂

un4saken

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Linki ekliyorum. ***Sadece 1.0.15.1.xx versiyon cihazlar için geçerlidir*** indir