1.2 clio 4 hiz denemesi

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
titreme derken sanırım farklı şeyleri anlıyoruz aracın zaten devir göstergesi devir kesiciye kadar dayanıyor e haliylle motorda kıyamet kopuyor ama rot balans ayarı bozukluğundan kaynaklanan veya otomobilin mekanik sisteminden kaynaklı titreme olmadı zaten rüzgar sesi motor sesi ortalık kıyamet oldu... o süratte bile direksiyon tepkileri süspansiyon tepkileri ve fren dozlaması bu segment bir otomobil için bence fena değildi negatif olarak yan rüzgardan etkilenmesini gösterebilirim ki illa 190 km/h a gerek yok 130dan sonra başlıyor... 1 kere yaptım bu hızı onun haricinde 150km/h nin üstüne çıkmam kolay kolay. Bazı arkadaşlar/abiler o hizlara ulaşmadığını yazmışlar şöyle yorumlayabilirim 2 seçenek var ben bu hızı arabam 10.000km yi geçtikten sonra yapabildim yani motorun açılması lazım birde az yaksın diye başlarda (eski sistem düşünen biriyim 3000km ye kadar 3500d/dk yi geçmeden sürdüm) gazlanmayan motorlar haliyle sağır olabiliyor o yüzden rodaj dönemi sonrası kontrollü şekilde motor zorlanarak sağlıklı adapte olması sağlanırsa bu süratlere çıkılabilir. Kesinlikle önermiyorum sadece sınırını görme amaçlı bir denemeydi o hızlarda Allah korusun kaza olsa parçamı toplarlardı bulurlarsa... Hız meraklısı kişilere laguna lattitude birde rs versiyonları öneririm:eyv

nayti

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkeze kolay gelsin arkadaslar dun clio 4 1,2 aracmla uzun yola ciktm emsal aracla en son kac basabildnz ben bi denym dedim 130 135 km hzda arac inanilmaz titremeye basladi cok guvensizlik verdi ama arac dha 500 km de duzelirmi nasil olur bi sorunmu wardir sizce yardimci olursaniz sevinirim :-D

190 km yapan var. Ben 170 km yi gördüm benim aracımda titreme falan yok hatta 150 km yi hissettirmiyor bile sadece rüzgar sesi ve motorun artık 6. vitesi istemesi dışında :)

merdempc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk mesajları yazan arkadaşlar öyle bir anlatmış ki dedim acaba aynı araçtan mı bahsediyoruz. Bnim aracım 0.9 tce icon clio. lastik ebatlarımız sizinkilerle farklı ama bu kadar fark edeceğini sanmam. 4 ayda 29 bin km yapmışım aracımla. son 1-2 yolculuğumda acelem olduğu için 150 yada üstü hızlara cruise ile sabitleyip devam ettim. Fakat ne titreme, ne şeritten ayrılma, ne güvensizlik hiçbirşey yoktu. Hatta araca birkez daha aşık oldum diyebilirim. Cliodan böyle bir yol tutuş hiç beklemiyordum.

umut67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
190 km yapan var. Ben 170 km yi gördüm benim aracımda titreme falan yok hatta 150 km yi hissettirmiyor bile sadece rüzgar sesi ve motorun artık 6. vitesi istemesi dışında :)
130 kmh dan sonrami motorun sesi artiyr arac dha 550 km d faln km artincami duzelir nasl olur?

nayti

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
130 kmh dan sonrami motorun sesi artiyr arac dha 550 km d faln km artincami duzelir nasl olur?

Zaten aracınız bildiğim kadarıyla rodaj döneminde. 2bin km'ye kadar sabredin sonrasında motor kendine gelir benim tahminim.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 sahibi kimsem yok o yüzden deneyimim olmadı ama tahminimce 130 ile giderken aracınız 3500 rpm civarı gezmektedir 5inci vitesde.

yaşadığınız sıkıntının alt takım,lastik vs ile değilde motorda tekleme vs gibi sebeplerden olmadığına dair bir kontrol etme şeklide farklı viteslerdede 3500rpm ve üzeri gitmektir,
eğer o vites ve hızlardada titriyorsa ve bu belli bir devirde oluyorsa sadece sebebi gevşemiş buji kablosu, ateşlemede problem, sensörlerden birinde problem vs olabilir.

arkadaşın yerinde olsam ilk yapacağım bedava olan lastikleri kontrol etmek,lastiklerin kanalları arasında taş varmı bakmak, sonra 3500rpm üzerinde 3üncü ve 4üncü viteslerde gezerek aynı şekilde titriyormu kontrol etmek, eğer titremiyorsada rot balans yaptırmak.

yilmazcalisir1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara yolunda 170 yaptım en son araba kendini savuracakti hele ki o.hizda bir kamyonun yan seridindeyseniz hava boşluğuna giriyor araç kontrol zorlaşıyor . Açıkçası 1.2 joy pismanliktir bir daha asla clio almam

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi