1.2 Turbo Motor ve Otomatik Vites hakkında sorular

m_y_z_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açıkcası şu bilmemkaç bin km yol yapmıyorsan dizel alma benzinli al hesabını hiç anlamıyorum.

Aradaki farkla benzin alınırmış vs falan da dizeli satarken benzinli fiyatına mı satıyoruz ? Tabiki hayır. Yani dizel alınca da bir kayıp yada zarar yok, aksine yolculuk maliyetini düşürmüş oluyoruz.

Son olarak benzinliyle dizelin bakım maliyetleri farkı eski nesil atmosferik benzinlilerde çoktu, şimdi benzinli de turbolu olduğundan öyle çok abartı bir fark yok.

Clio'nun dizeli de o kadar sesli değil bence ve korkmadan gaza basabilmek gayet keyifli :)

görüşünüze katılmıyorum,
evet param var ama sırf kokpite gelen hırıltı yüzünden dizel almıyorum,o ses hoşuma gitmiyor,bana ses gelmiyor diyorsanız o ayrı bir konu,
bir kaç kere benim arabada arabayı stop ettim sanıp çalışır vaziyette arabayı kitlemeye çalıştığım olmuştur,benzinli o derece sessiz çalışıyor,evet her depo da 40-50 tl fazla veriyor olabilirim ama benzinli aracın keyfi başka,zaten ayda 1 depo anca harcıyorum.
ikincisi gerek parça gerek servis işçiliği her zaman dizel de fazladır bunu herkes bilir,tabiiki dizel sizin tercihiniz olabilir ama benzinli araç tercih edenlere de saygı duymanız gerekir.ses yok deyip insanları yanlış bilgilendirmeyin,zaten test edenler bilir.

clioicon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyler sakin olun :D :D :D