1.3 TCE'lerde kavrama anında gelen ses

frudoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Geçmiş olsun. Kardeşim için megane bakıyordum. Şimdi sadece 1.6 bakacağım.

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayhan06 said:
24 Dakika önce
Megane 4 1.3 tce ilk çalıştırma da gelen Cat diye ses
Arkadaşlar merhaba öncelikle aracı yeni aldım 400 km de ilk çalıştırma da çat diye bir ses geliyor sonrasında bu ses gelmiyor ilk çalıştırma da oluyor nedendir.manuel bu arada 2021 model

Renocumali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili Renault servislerinde çözümü bulusunuz. 3 yıl garantili aracınız. Sizin araca özel bir durum gibi çat sesi. Bende 2020 1.3 tce manuel mevcut. 17000km ne debriyaj sesi nede çat sesi yok. Debriyaj sesini abartan bir kaç arkadaş oldu. Yetkili servis normal olduğunu söylüyor. Benim araçta hiç ses yok. Galiba belli serilerde debraj bilyesi yağlanmadan takılmış. Yağlayıp gönderiyorlar. :)

emrahatakan34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar benimde aracım 2019 1.3 joy paket . Aracın 2. Sahibiyim 25 binde aldım aracımı şuan 31 binde . İlk aldıgımda hiç ses sorunu yoktu ama son zamanlarda özellikle şehirler arası otoyolda farkediyorum araba da gaza bastıgım anda sanki sol önden bir metal sürtmesi gibi bir uğultu geliyor hemde aracımın içinden bayağı duyuluyor . İlk zamanlar debriyaja bastıgımda geliyor sandım ama şuanda gaza bastığımda geliyor o metalimsi sürtme sesi ne olabilir ben ilçedeyim ...diyarbakır merkezde servis arabam garanti kapsamında . Basit bişeyse sanayide baktırayım aracım serviste yatacaksa geri ilçeye geri dönüşüm zor olur gibi

Edit: Bugün sanayide ustama test ettirdim sesi duydu yüzde 90 şanzımandan geliyor ses dedi servisten randevu alıp bırakacagım arabayı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun servis ne dedi son durum nedir

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende dün bagaj su alıyor diye gittim, ustaya test ettirdim, bişey yok dedi.

emrahatakan34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha götüremedim il merkezinde servis , saçma sapan işlerle uğraşıyoruz yeminle muhtemelen ustayla cıkacaz yola ve duymadım dicek deli edecek insanı .

emrahatakan34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı dün servise bıraktım sabah 10 da bıraktım öğleden sonra 15 gibi hazır haberi geldi , becriyaj borusu suportu yazıyor faturada 52₺ parça fiystı 110₺ işçilik yansımış faturaya tamamı garantiden karşılandı . Dönüş yolunda yaptıgım testte sesin kesildiğini tespit ettim . Bu boru izolasyonu sağlıyormuş . Sorunu bu yönde olan arkadaşların bilgisine.

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaj sesi tamamen kesildi mi?

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün tekrar debriyaj sesi için Ankara maise tekrar gittim. Test sürüşüne şefleri ile çıktık, sesi dinlettim.Yarim debriyaj da geliyor hırıltı gibi , debriyaj boru spotu değişince geçiyor diye konuştum, bizim 2021 kasalarda iyileştirilmiş olarak geldiğini benim aracdaki sesin farklı bir ses olduğunu 2021 hepsinde var dedi ve mais bunu hata olarak kabul edilmemektedir dedi. Sıkıntı olmadığı için yapacağımız bir şey yok dedi.