1.4 16v Maksimum Hız

theimam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamün Aleyküm kardeşler...

Clio II 1.4 16v (98 bg) lpgsiz ve otomatik şanzımanlı aracımın, hafif yokuş aşağı bir yolda, arka koltuklar ve bagaj boşken, tam gazda max 170 km/s yapması ve bu hızın yaklaşık 2 dk boyunca üstüne çıkamaması normal midir? Sizin araçlarda durum nedir acaba? Syg...
:soru

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alekyüm Selam...
Aracın bakımları yapıldı mı bu hızda kalması normal değil...

uniquel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hic normal degil, ben daha bugun 1.2 16v clio ile aracta 5kisi varken 170i cok rahat gordum hic tikanmadan

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Bizim araç 1.4 8v rahat geçiyo 170i 4 kişiyle

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aleykümselam

Ukalalık olarak algılamayın lütfen ama eski otomatik viteslerde tam gaz basmanız aracın son hıza ulaşacağı anlamına gelmiyor malesef, Otomatik vites araca alışıkmısınız ? Manuel vites araçlara göre son hızlarının daha düşük olması normaldir bu arada.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 motor dün neydi be bizim Megane dan daha seri süper gidiyor :D
Ankara yoluna giderken 5 kişi 170 yaptı . 4. viteste kesiciye girdi .

karado

Murat ŞATIRLAR-BORNOVA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.4 16v 98hp, aracım benzinli, izmir otobanda 3 kişi 200 km gördüm rahat, video mevcuttur:)

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Otobanda 1.4 8V le 200 görmüştük..

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Son hız çok düşük,1.4i 8v R5 ile 175 km gördüm daha gideri vardı,bakımlarını yaptırın derim...

theimam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşler bu arada bir şey daha aklıma gelmişken söyleyim. Ben 170'de ısrarla tam gazda giderken göstergedeki akü ışığı yandı hemen gazı bıraktım sonra söndü. Tekrar tam gaz yaptım araba biraz hızlandıktan sonra yine elk arıza ışığını yaktı. Bununla ilgili girmedim henüz sanayiye. Ama aracı durdurup vites N'de iken tam gaz yapınca da yanıyor ışık. Sebebini öğrenince paylaşırım. Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ederim.

Alekyüm Selam...
Aracın bakımları yapıldı mı bu hızda kalması normal değil...

Abi bakımlar yavaş yavaş yapılıyor. Hava filitresi ve yağı usta gerekmez dediği halde değiştirdim. Buji ve buji kablolarına baktırcam yakında. Servise sokup a'dan z'ye bir baktırcam ama cüzdan müsade etmiyor.

Aleykümselam

Ukalalık olarak algılamayın lütfen ama eski otomatik viteslerde tam gaz basmanız aracın son hıza ulaşacağı anlamına gelmiyor malesef, Otomatik vites araca alışıkmısınız ? Manuel vites araçlara göre son hızlarının daha düşük olması normaldir bu arada.

Estağfirullah kardeş her türlü bilgi ve tecrübeni rahatça ifade et lütfen. 2004'den beri araba kullanırım yaklaşık 20.000 km yapmışlığım var. Henüz 1,5 aydır yaklaşık 2000 km ile otomatik şanzıman kullanıcısıyım. Sevmediğim halde değişensiz, boyasız diye aldık bir kere. Bakımlardan sonra tat vermezse zararına da olsa elimden çıkarıp otomatik defterimi kapatacağım. Sana aracı şöyle anlatayım. Şanzımanında 4 ileri olan bu araç, gaza tam basarak kalkış yapıldığı zaman 5500-6000 devirde vites yükseltiyor ve 4. vitese ortalama 120 km/s'de geçiyor. Gaza nazik davranırsan 2000-2200 devirde vites yükseltiyor. Yani manuel bir araçta benim debriyaja basacağım devire (6000-6500) yakın vites yükseltiyor. Orada fazla bir kayıp yok (bence). Mesele 170'den yukarı çıkmaması. Arkadaşlarla paylaştım durumu. 1.4 motordan daha fazlasını bekleme dediler. Ulan ben 90 model Broadway ile lpgde yaptım o hızı dedim. Bendeki araca sahip birinin fikrine ve komple bakıma ihtiyaç var...

1.4 16v 98hp, aracım benzinli, izmir otobanda 3 kişi 200 km gördüm rahat, video mevcuttur:)

Pffffffff... Delirecem abi :) Bir de rahat diyorsun...

Son hız çok düşük,1.4i 8v R5 ile 175 km gördüm daha gideri vardı,bakımlarını yaptırın derim...

ru 020 ile mi?