1.4 16v Otomatik Clio II Yakıt Tüketimi

theimam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamün Aleyküm. Kardeşler, 1.4 16v RXT 2001 ClioII fazI otomatik şanzımanlı aracımın 60 TL'lik benzinle şehir içinde 100 km yapması, yani km'de yaklaşık 60 krş yakmasının sebebi konusunda bana yardımcı olabilecek olan var mı? Hava filtresi ve bujilerin durumunu bilmiyorum. Yağı yeni. Yaklaşık 1 ay önce alırken gösterdiğim usta, "aracın ön amortisörleri ve egzos borusu komple değişmeli" dışında bir şey dememişti. Bu arada şehir dışı 60 TL ile yaklaşık 220 km yapıyor. Syg...

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hava Filitresi COk önemLi bi Etken.. Değişmesinde buyuk fayda var aynı sekilde bobin buji buji Kablolarınında yenilenmesi gerek eger eski ve deforme olmuslarsa yakıt tam yakılmadan atılır dışarı .. Aracın benzinliyse sehir ici Benzinciler ne yakar bilmiyorum ama Verdiğin deger LPG olsa bi LPG ayarına gir derdim :eyv

theimam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım kardeş sağolasın. Dediğin bakımlar aklımda.. Benzinin şehir içi ortalaması 7-8 lt/100 km bu araçlarda... 11-12 lt'den aşağı inemeyeceksem lpg taktırmak zorunda kalacağım bu gidişle...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
8 hadi bilemedin 9 litre yakar bu araçlar,14 litre civarı yakıt tüketimin var,3.0 motorlu araçlar bile bu kadar yakmıyor...
Serviste arıza testine sok aracını mutlaka çıkar arızası...

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
10 yaşını geçmiş aracın adam gibi bakıma sokmadan normal değerleri görmen imkansız önemli değişecek parçaları arkadaşlar yazmış zaten...

theimam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
8 hadi bilemedin 9 litre yakar bu araçlar,14 litre civarı yakıt tüketimin var,3.0 motorlu araçlar bile bu kadar yakmıyor...
Serviste arıza testine sok aracını mutlaka çıkar arızası...

Servis dediğin yetkili mi olmalı abi?

10 yaşını geçmiş aracın adam gibi bakıma sokmadan normal değerleri görmen imkansız önemli değişecek parçaları arkadaşlar yazmış zaten...

Hemşehrimin önerisinde hava filitresi, buji ve buji kablolarının değişikliği var. Ben de ek olarak egzoz bakımını yapmalıyım galiba ki değişim ancak bunlardan sonra olabilecek gibi görünüyor. Hele bunları bir yapalım bakalım. Sonucu burada paylaşırız. İlgi için Allah razı olsun...

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
diyeceğim tek şey LPGGGG bende sizin gibiydim LPG'ye hayatta sıcak bakmıyordum.
şehir içi 450 krş yakıyordu benzinle şimdi 217-225 civarı varın şehir dışını siz hesap edin(bu değerler LPG 2.30tl iken hesaplandı şuan LPG 1.98tl)
sonuçta aracın 1.4 otomatik performanslı bi araç olsa taktırma ama standart bi araç
bende 1.6 Otomatik var Lovato lpg kiti var çok memnunum tavsiye ederim...

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla Kardesm ben LPG tak derim yıllardır kullanırım akaryakıta fazlasıyla para vermeye gerek yok bence.. LPgnin en kralı 2.2 TL BEnzin ucukk... değişen parcaları kendinmi değiştirdin ?? Hava filitresini bi daha değiştir zaten değişince 1 hafta içinde kendisini amorti eder

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın

theimam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
diyeceğim tek şey LPGGGG bende sizin gibiydim LPG'ye hayatta sıcak bakmıyordum.
şehir içi 450 krş yakıyordu benzinle şimdi 217-225 civarı varın şehir dışını siz hesap edin(bu değerler LPG 2.30tl iken hesaplandı şuan LPG 1.98tl)
sonuçta aracın 1.4 otomatik performanslı bi araç olsa taktırma ama standart bi araç
bende 1.6 Otomatik var Lovato lpg kiti var çok memnunum tavsiye ederim...

Senin dediğin zaten aklımda idi ama ben önce yukarıdaki bakımları yaptıktan sonraki yakıtı ölçmek istedim. Eğer düşüremezsem sonra lpgyi düşünürüm demiştim. Ama senin söylediklerinden, benzin tüketimini düşürmek için uğraşmadan lpgyi taktırmam gerektiğini anladım. Hele bir filitre, buji, egzozu halledeyim. Sırada lpg var. Eyvallah kardeş...

Valla Kardesm ben LPG tak derim yıllardır kullanırım akaryakıta fazlasıyla para vermeye gerek yok bence.. LPgnin en kralı 2.2 TL BEnzin ucukk... değişen parcaları kendinmi değiştirdin ?? Hava filitresini bi daha değiştir zaten değişince 1 hafta içinde kendisini amorti eder

Kardeşim arabayı alalı 1 ay oldu. Parça değişikliği şöyle dursun daha yıkatmadım bile :) Arabaya vakit ayıramıyorum. Ayrıca Ereğli sanayine de güvenmiyorum. Konya'ya geldiğimde senin dediğin parçaları değiştireceğim. Benim de aklımdaydı zaten onlar. Ama Burak'ın da senin de dediğiniz gibi en iyisi lpg olacak. Allah razı olsun..

Eyvallah abi...