1.4 16v Otomatik Clio II Yakıt Tüketimi

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracına genel bir bakım yaptırmadn LPG taksan yine çok yakacak:) önce aldığın arabanın bakımlarını yaptır arabayı biraz tanı sonra LPG düşün derim...:eyv

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş
şehir dışı ortalaman normal. 27 kuruş iyi bi değer bence benzin için. şehir içide normali 35-40 kuruş olur. senin ki bi 10 kuruş fazla yakıyor. Arabanlada alakası olabilir. kullanımınlada alakası olabilir. Benim arabamın ortalaması şu an 10.9 litre şehir içi iş git gel 2 km ve tapa gaz. Ben şehir içi 7.2 litre olduğunu da biliyorum.
Agresif kullanmassan şehir içi 9 litre olsa öpte başına koy derim. normal fabrika verisi 9.6 litre zaten.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın bir tek yağı yeni demişsin benim fikrimde aynı yetkili bir servise git ve bir 101 nokta testi yaptır ve 60 kuruş yüksek rakam bu durum devam etmesi durumunda lpg mantıklı gibi geldi banada

theimam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracına genel bir bakım yaptırmadn LPG taksan yine çok yakacak:) önce aldığın arabanın bakımlarını yaptır arabayı biraz tanı sonra LPG düşün derim...:eyv

Abi genel bakıma zaten sokmadan LPG taktırmayacağım. Mustafa Abi'nin (USTA) dediği gibi yetkili bir servise gireceğim. Sağlıklı olan da bu zaten. Tavsiyeler benim için önemli Allah razı olsun...

şehir dışı ortalaman normal. 27 kuruş iyi bi değer bence benzin için. şehir içide normali 35-40 kuruş olur. senin ki bi 10 kuruş fazla yakıyor. Arabanlada alakası olabilir. kullanımınlada alakası olabilir. Benim arabamın ortalaması şu an 10.9 litre şehir içi iş git gel 2 km ve tapa gaz. Ben şehir içi 7.2 litre olduğunu da biliyorum.
Agresif kullanmassan şehir içi 9 litre olsa öpte başına koy derim. normal fabrika verisi 9.6 litre zaten.

Kardeş ş.dışı fena değil evet ama şehir içinde 3 dk boyunca tam gaz gidince gösterge bir diş atıyor :) Filitre, buji ve egzozdan sonra yeni değerleri paylaşacağım. Eğer dediğin gibi olursa bir kez daha düşünürüm tabi lpgyi ama muhtemelen çok bir değişiklik olmayacak. Vazgeçirme beni lpgden :)

aracın bir tek yağı yeni demişsin benim fikrimde aynı yetkili bir servise git ve bir 101 nokta testi yaptır ve 60 kuruş yüksek rakam bu durum devam etmesi durumunda lpg mantıklı gibi geldi banada

Tavsiye için sağolasın kardeş. 101 testinin fiyatı ne civarındadır?

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
KONYA'DA servis'e mi gidersin tamirci ye mi? Yönlendirebilirm servis yoksa:)

theimam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konya'da tanıdığım ustalar var ama yetkili servisi önerdi arkadaşlar. Ben de yetkili servisin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Sen sanayideysen tanışırız kardeş. Bir ustamız daha olur.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konya'da tanıdığım ustalar var ama yetkili servisi önerdi arkadaşlar. Ben de yetkili servisin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Sen sanayideysen tanışırız kardeş. Bir ustamız daha olur.
ben sanayide değilim ama Servis dışında gideceğin bi yer olursa işin ehli ustalarım var :eyv

onur-d

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2007 90 bınde 1.2 aracım karısık kullanımda 6.6 lt ortalaması var 46lt benzin ile 700km yaptı

theimam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben sanayide değilim ama Servis dışında gideceğin bi yer olursa işin ehli ustalarım var :eyv

Kendi tanıdıklarım dışında senin güvendiğin ve tavsiye ettiğin yerlere de giderim tabi.. Konya'ya geldiğimde aramak üzere "facebook.com/theimamtr"den ekle beni de numaranı alayım kardeş.