1.5 105 ps motor yağı yardım

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba clio e7j motor için 5w 40 yag kullansam mobil 3000 serisi dusunuyorum elf de olabilir daha once de elf tam sentetik yag almıstım ancak usta olacak arkadasım
motora uygun olmadıgını ince gelecegini soyledi ve gidip 10w 40 olarak değiştirdim. elimde ki kitapcıkta 5w 30 - yada 5w 40 ekonomi için uygundur gibi bir ibare var:S
elf e mail attım ve aracın fabrika cıkıs yagının 5w oldugunu soyledi cok rahat bir sekilde kullanılabilecegini soyledi.
aracta yag eksiltme yok denecek kadar az.
mobil sentetik yağların ilk üreticisi ve 3000 serisi biraz eski formül kaldı, yerine castrol edge daha iyi olur kanaatindeyim. lakin mobil1 dersen tek geçerim yağlar içinde:)

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi ben arabama (2011 105hp kangoo) linkteki yağı koysam orijinal servis yağından daha mı iyi olur?

Mobil 1 ESP 5W-30 4 Lt Motor Ya ve Antifriz - Binek Ara Yalar Aracnz in Herey
garanti bitene kadar yağını hiç değiştirme sonrasında bakarsın. linkteki yağ aslen pdf olanlara özgü üretiliyor, biz kullansak sakıncası olur mu dersen olmaz uyar. tavsiyem 40 viskositeli yağları kullanmam. birde bakım kitabında yağ kodu yazar RN0710 olsa gerek, fulence sayfasında konu açmıştım reno onaylı alternatif yağları bulabilirsin. linki ekliyorum: http://www.renaultfanclub.com/renault-fluence-kulubu/54994-dizel-fluence-yag-alternatifleri.html

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
garanti bitene kadar yağını hiç değiştirme sonrasında bakarsın. linkteki yağ aslen pdf olanlara özgü üretiliyor, biz kullansak sakıncası olur mu dersen olmaz uyar. tavsiyem 40 viskositeli yağları kullanmam. birde bakım kitabında yağ kodu yazar RN0710 olsa gerek, fulence sayfasında konu açmıştım reno onaylı alternatif yağları bulabilirsin. linki ekliyorum: http://www.renaultfanclub.com/renault-fluence-kulubu/54994-dizel-fluence-yag-alternatifleri.html

garanti zaten bitti bende :) ama serviste yaptırmaya özen gösteriyorum bakımlarını.

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şayet yağını değiştirmek istersen mobil 1 new life 0W/40 yağını araştır derim

şimdi onun hakkında bir şeyler okuyordum açıkçası. benim asıl istediğim şey arabamı sorunsuzca kullanabilmek. eğer söz konusu yağ serviste konulan orijinal yağdan iyi ise sonraki değişimlerde onu kullanabilirim.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi onun hakkında bir şeyler okuyordum açıkçası. benim asıl istediğim şey arabamı sorunsuzca kullanabilmek. eğer söz konusu yağ serviste konulan orijinal yağdan iyi ise sonraki değişimlerde onu kullanabilirim.
okuduklama istinaden söylüyorum mobil1 0-40 yağının, servisin kullandığı elf yağından eksiği yok fazlası var. reno elf le anşalmalı elf'i öneriyor. Toyota servisleri gibi kendi yağımızı alıp bakıma götürme şansım olsa hiç düşünmem mobil1'i koltuğumun altına sıkıştırırım :)

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
okuduklama istinaden söylüyorum mobil1 0-40 yağının, servisin kullandığı elf yağından eksiği yok fazlası var. reno elf le anşalmalı elf'i öneriyor. Toyota servisleri gibi kendi yağımızı alıp bakıma götürme şansım olsa hiç düşünmem mobil1'i koltuğumun altına sıkıştırırım :)

aslında bu hakkımızın olduğunu düşünüyorum ben. sonuçta verilen özelliklere uygun bir yağ ve bakımda benden bunun işçilik parasını isteyecekler nasılsa. İlk yağ değişiminde bunu mutlaka göz önüne alacağım. Farkını da hissettirir ise yakıtta GTL'yi tercih ettiğim gibi yağ konusunda da new life'ı terciih ederim.

şimdi geldik şanzıman yağına :D

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında bu hakkımızın olduğunu düşünüyorum ben. sonuçta verilen özelliklere uygun bir yağ ve bakımda benden bunun işçilik parasını isteyecekler nasılsa. İlk yağ değişiminde bunu mutlaka göz önüne alacağım. Farkını da hissettirir ise yakıtta GTL'yi tercih ettiğim gibi yağ konusunda da new life'ı terciih ederim.

şimdi geldik şanzıman yağına :D
şanzıman yağı pek nazlı değil, işin kolay :D

nightmare

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mobil sentetik yağların ilk üreticisi ve 3000 serisi biraz eski formül kaldı, yerine castrol edge daha iyi olur kanaatindeyim. lakin mobil1 dersen tek geçerim yağlar içinde:)

değerli bilgiler için tesekkurler.
birde clio e7j motorda yaglama dişli ile yapılıyor bildiğim kadarı ile,
benim ustanın soylediği 5w -40 yag ince gelir yaglama yapmaz gibi bişi soyledi.
Ve benim bildiğim motor ısındıkca yagdaki viskozite değişiyor buda arkadasımın soyleğiyle ortusmuyor.
cunku butun yaglar artık gunumuzde multi viskoziteye sahip. tam kafa utusu :S

yeni 1.4 8 v olan symbollerde sentetik yag kullanılıyor ancak motor kodu daha farklı bunlarda yag pompasının değişmis olması mumkunmudur?

Son düzenleme: