1.5 105 ps motor yağı yardım

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
değerli bilgiler için tesekkurler.
birde clio e7j motorda yaglama dişli ile yapılıyor bildiğim kadarı ile,
benim ustanın soylediği 5w -40 yag ince gelir yaglama yapmaz gibi bişi soyledi.
Ve benim bildiğim motor ısındıkca yagdaki viskozite değişiyor buda arkadasımın soyleğiyle ortusmuyor.
cunku butun yaglar artık gunumuzde multi viskoziteye sahip. tam kafa utusu :S

yeni 1.4 8 v olan symbollerde sentetik yag kullanılıyor ancak motor kodu daha farklı bunlarda yag pompasının değişmis olması mumkunmudur?
yağ pompası hakkında bilgim yok açıkçası. tam sentetik yağlar her haliyle yarı sentetik ve mineral yağlardan üstün koruma sağlar. eski motorlara bile tam sentetik yağ konabilir ama eksiltme yapıp yapmadığı takibe alınmalıdır.

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağ pompası hakkında bilgim yok açıkçası. tam sentetik yağlar her haliyle yarı sentetik ve mineral yağlardan üstün koruma sağlar. eski motorlara bile tam sentetik yağ konabilir ama eksiltme yapıp yapmadığı takibe alınmalıdır.

sana güzel bir haberim var; önümüzdeki günlerde mobil 1 esp formula 5w40 motor yağları piyasada olacakmış :) bayiilere ve satıcılara tanıtımları yapılmış.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sana güzel bir haberim var; önümüzdeki günlerde mobil 1 esp formula 5w40 motor yağları piyasada olacakmış :) bayiilere ve satıcılara tanıtımları yapılmış.

gerçekten iyi haber, eyvallah:eyv porsche onaylı yağ kullanırız artık:)

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gerçekten iyi haber, eyvallah:eyv porsche onaylı yağ kullanırız artık:)

shell helix reklamında adam grande puntoya koyuyordu yağdan, ferrari oluyordu araba :D bizimkilerin porsche olma ihtimali yok di mi :D

ismail/ismail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ,Arkadaşlar 2012 kango için castrol magnetik 5w 40 C3 tam sentetik yağ uygun mudur? Teşekkürler