1.5 dci 80 bg enjektor sorunu

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman ucuz dan pahalı parçaya doğru kontrol yada değişim yönteminden başlamalı. Yakıt sistemi topyekün kontrol edilmeli, enjeksiyon öncesi ekipmanlarda sorun var ise şanslı sayılırız. Servis nasıl teşhis koyamıyor anlamadım. Araba soğuk iken sorun yok ise yakıt ile haberleşen sıcaklık sensörlerinden şüphe edilebilir. Bakalım bir arkadaşımız çıkıp bir tecrübe paylaşabilir. Siz başka bir servise yeniden kontrol ettirebilirsiniz.

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback

lokmancan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abı ınsAllah ama yetkılı servıs hıç ümitlü konusmadı yarına bulamazlarsa bızım memlekette saglam usta da yok buyuk olasılıkla arabayı dıyarbakır gıbı yerlere cektırecem ama ınsallah gerek kalmaaz ama enjektorden yapmadgı kesın sonuçta enjeksıyondan gıtmis olsa bıle araba çalısırdı bunda hıç mars vesaırı almıyor çozulurse abı burda detaylı anlatacam benden sonra olursa baskalarına burdan gorup yapsınlar .

lokmancan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abı yarına ne soyledıklerını servisin buraya dogrudan yansıtacagım hatta hatanın vıdeosunu vsde paylasa bılırsem paylasacagım

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah olumlu bir netice çıkar. Tahmin yürütüyorum ama dediğim gibi ateşleme sistemi ucuzdan kontrol edilse iyi olur. Hangi şehirdesiniz hava soğuksa, kalitesiz mazot değilse sorun, Marş da almadığına göre akü takviyesi ile yeniden bir deneme yapabilirsiniz. Ekrandaki uyarıların yanıp sönmesi normal gelmedi bana. Dengesiz de olsa çalışması lazım 4 enjeksiyon aynı anda arıza yapmadı ise. Enjektör beyni de yine sorunlu olabilir. Gerçi ustalar bu durumlara bakmıştır. Ama kış vakti akla hemen akü geliyor.

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback

byarifo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sorunun sırasıyla
Akü,marş pis yakıt diye düşünüyorum
İlk önce pc bağlatın
Aküyü ölçtürün
Daha önce benim de böyle sorunlar geldi başıma marş basarken enjektör direksiyon klidi vs diye arızalar çıkardı ve bunlara sebep akü çıktı eğer ankara da isen yardımcı oluruz şimdiden geçmiş olsun

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lokmancan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sorunun sırasıyla
Akü,marş pis yakıt diye düşünüyorum
İlk önce pc bağlatın
Aküyü ölçtürün
Daha önce benim de böyle sorunlar geldi başıma marş basarken enjektör direksiyon klidi vs diye arızalar çıkardı ve bunlara sebep akü çıktı eğer ankara da isen yardımcı oluruz şimdiden geçmiş olsun

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrb abı hos geldın oncelıkle abı akum daha 2 aylık ve arızayı seyır halındeyken yapıp stop edıyor akuden alakası oldugunu dusunmuyorum aracım 6 gundurr o ustadan bu ustaya servis vs malesef anlamadılar yakıtıda özellıkle çok temiz yerlerden opet vs alırım benım tahminim 100&70 beyınden yapıyor yada 100%30 mazot fılıtresıde olabılır gıbıme gelıyor ben aldıgımdan bu yana degısmedim 15.000 km yol yapmısım benden öncekıde degısmemısse eyer kırlesnmiş veya şişmiş olabilir yakıtı tam yollamıyo dıye dusundum abi malesef ankaraya çok uzagım ben bitls merkezdeyim oyle gozukuyorkı arabayı dıyarbakıra çektırecegim

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mrb abı hos geldın oncelıkle abı akum daha 2 aylık ve arızayı seyır halındeyken yapıp stop edıyor akuden alakası oldugunu dusunmuyorum aracım 6 gundurr o ustadan bu ustaya servis vs malesef anlamadılar yakıtıda özellıkle çok temiz yerlerden opet vs alırım benım tahminim 100&70 beyınden yapıyor yada 100%30 mazot fılıtresıde olabılır gıbıme gelıyor ben aldıgımdan bu yana degısmedim 15.000 km yol yapmısım benden öncekıde degısmemısse eyer kırlesnmiş veya şişmiş olabilir yakıtı tam yollamıyo dıye dusundum abi malesef ankaraya çok uzagım ben bitls merkezdeyim oyle gozukuyorkı arabayı dıyarbakıra çektırecegim
Diyarbakira cektirene kadar. Mazaot filtresini deissene?

GT-I9070 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hızsever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aman abi ihmal etmeyin. Enjektör büyük sorunlar çıkarıyor.

lokmancan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yorumda bulunan herkeze çok tsk ederim arzayi sonunda bugun bulduk arızanın sebebı klıma müşürü ve fanım surekli çalişiyodu daha öncesinde musurde sorun oldugu için sureklı elektırık erıyor klma açık gıbı yag, enjektor,fan,tesısatı bir oldugu için klama müşürü yüzünden yapmiş çok şükür enjektörlerde vs sorun yok sorun çözulde okuyan herkez bu forumu aklında bulunsun ilk oncelik klima müşürü olsun aklınızda çok cabuk oksit tutuyor tamponun altında oldugu için su alma olasılıgı yuksek