1.5 dci megane 4 lerdeki otomatik vites sorunları

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servis arabadan anlamıyorki iyi olsa ne kotu olsa ne. MErkez fabrikadan veya Fransadan bilgi gelmeden bir sey diyemiyorlar.
ben makina mühendisiyim bana bile yaptıkları acıklamaları duysanız gülmekten olduruyorlar beni.

Her şehir aynı değil bundan emin olun

RüzGane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Konu ilgimi çekti, tüm mesajları okudum ama sanırım biraz konu sapmış. Bende servislerden şikayetçiyim, İstanbul'dayım. Ama dilerseniz konu hakkında yorum yapalım :)
Megane 3 Edc kullandım. Dururken kalkışında geç gaz yiyor ve 6-5 veya 5-6 yüklenmelerinde dişli sıyırır. Bunlar dışında az yakar, titreşimsizdir. Ama Megane 4 Edcler içn kullanan arkadaşlarımdan "özellikle eksilerini" açıkça yazmalarını rica ederim. Ben bir arkadaşımdan normal giderken bir anda boşa yani neutre alıp, gaz kestiğini duydum. Megane 3 Edc'de böyle birşey hiç yaşamadım.
Megane 4 Edc'de böyle bir durum gerçekten var mı? Bunun dışında yaşadığınız problemler neler?

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Konu ilgimi çekti, tüm mesajları okudum ama sanırım biraz konu sapmış. Bende servislerden şikayetçiyim, İstanbul'dayım. Ama dilerseniz konu hakkında yorum yapalım :)
Megane 3 Edc kullandım. Dururken kalkışında geç gaz yiyor ve 6-5 veya 5-6 yüklenmelerinde dişli sıyırır. Bunlar dışında az yakar, titreşimsizdir. Ama Megane 4 Edcler içn kullanan arkadaşlarımdan "özellikle eksilerini" açıkça yazmalarını rica ederim. Ben bir arkadaşımdan normal giderken bir anda boşa yani neutre alıp, gaz kestiğini duydum. Megane 3 Edc'de böyle birşey hiç yaşamadım.
Megane 4 Edc'de böyle bir durum gerçekten var mı? Bunun dışında yaşadığınız problemler neler?

Böyle birşey duymadık hiç ü

english03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben yaşamadım ama birçok arkadaş gaz yememe veya geç tepki verme probleminden muzdarip, sanırım onlar daha iyi bilgi verebilir. ancak boşa çıkma diye birşey duymadım

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Böyle birşey duymadık hiç ü

Bis vitese alma durumunu asiri isinma durumu disinda yapmiyor sanirim.

Gaz yememe durumu var evet ama gaz yememe derken turbo gecikmesi gibi bir olay ve zamandan ibaret. Cins ve sinir bozucu bir durum ama alisinca aracin tepkilerine o gecikmeyi de bildiginizde ona gore kullaniyorsunuz. İlk viteslerde degilde daha cok ust viteslerde yasaniyor bu durum. Yani 100 km ve 6. Viteste giderken gazi kapattiginiz anda 5 e alip firlamiyor bunu yapmasi minimum iki uc saniye suruyor. Fakat 3 saniye gecikme sonrasi muazzam firliyor o hizda bile.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

english03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hımmm, dedikleri sorun oysa benim de yapıyo ama dediğiniz gibi insan alışıyor ona, ben sorun olarak görmedim. anında hızlansa daha iyi olur tabi

Bis vitese alma durumunu asiri isinma durumu disinda yapmiyor sanirim.

Gaz yememe durumu var evet ama gaz yememe derken turbo gecikmesi gibi bir olay ve zamandan ibaret. Cins ve sinir bozucu bir durum ama alisinca aracin tepkilerine o gecikmeyi de bildiginizde ona gore kullaniyorsunuz. İlk viteslerde degilde daha cok ust viteslerde yasaniyor bu durum. Yani 100 km ve 6. Viteste giderken gazi kapattiginiz anda 5 e alip firlamiyor bunu yapmasi minimum iki uc saniye suruyor. Fakat 3 saniye gecikme sonrasi muazzam firliyor o hizda bile.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

ecob59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni güncelleme gelmiş

Merhaba Arkadaşlar,

Böyle bir durum gerçekten var..

http://www.renaultfanclub.com/renault-megane-4-kulubu/94248-megane-iv-hb-1-5-dci-edc-gaz-pedali-arada-bir-tepkisiz-kaliyor.html

Bu linki incelerseniz birçok kişinin bu durumdan şikayetçi olduğunu görürsünüz..
Ayni şikayet benim içinde geçerli idi. Ama linkteki birkaç arkadaşın uyarısı ile 3 gün önce yeni gelen 2018 güncellemesini yaptırdım. Boşa çıkma durumu tamamen ortadan kalktı ve aracın performansı arttı.. Servis size çağırmayacak arkadaşlar..Siz onlara gidip güncelleme talep edin. 2018 model olarak satışta olanlarda bu sorun ortadan kalkmış.Ancak 2016-2017 modellerinde bu sorun gerçekten vardı. Vardı diyorum çünki artık yok yeni güncelleme ile..

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane 3 edc m var gaz tepkisin geç gelmesinden şikayetçiydim yaklaşık 3 aydır şirketimde megane 4 sedan edc kullanıyorum sorun çözüleceğini daha fazla ilerlemiş durumda kendi aracımdan neredeyse 1 saniye geç hızlanıyor sorunmu , yazılımsal mı bilmiyorum ama honda lara bu konuda imreniyorum yeğenimde 2013 honda civic var gaza ayağını değdirdiğin anda hızlanıyor vites yağ gibi kayıyor.Yinede 4 senedir edc den memnunum.

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane 3 edc m var gaz tepkisin geç gelmesinden şikayetçiydim yaklaşık 3 aydır şirketimde megane 4 sedan edc kullanıyorum sorun çözüleceğini daha fazla ilerlemiş durumda kendi aracımdan neredeyse 1 saniye geç hızlanıyor sorunmu , yazılımsal mı bilmiyorum ama honda lara bu konuda imreniyorum yeğenimde 2013 honda civic var gaza ayağını değdirdiğin anda hızlanıyor vites yağ gibi kayıyor.Yinede 4 senedir edc den memnunum.

Başka Markaları burda övmeye gerek Yok. Her markanın kendine göre artı ve eksileri mevcut. Yeni güncelleme herkesin derdine deva oldu zaten

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Civicte tork konvertorlu sansiman olmasi lazim cift kavrama ile ayni matik degil. İlk gaz tepkisi ve hizlanmasi cift kavramaya gire daha iyidir fakat cift kavrama kadar hizli ve purussuz degildir. Bende de edc fluence var ve malesef cift kavramalarin belasi bir durum bu dsg de de ayninsorunlar mevcut. Gonul ister ki hersey mukemmel olsun ama bi yerden artiya gevince bir yerden feragat etmek gerekebiliyor. Performansli bi sanziman isterseniz zedef bu isin piri tork konvertorluleri bile cift kavrama hizinda ve performansli calisiyor ki burda da ne kadar ekmek o kadar kofte durumu ortaya cikiyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi