1.5dci Kangoo vs 2.0 hdi partner ( Video)

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abilerim selamlar bu tarz bir konu yasak mı bilmiyorum hıza teşfik edici şeylerin forumlarda yasak olduğunu biliyorum ama çekilen video aşırı hızlı değil kısa mesafeler ve max 90km hızlarda denenilip bırakıldı öncelikle bunu belirteyim
videonun çekildiği Arkadaşın aracı 2010 model yeni kangoo 5 ileri olan modeli 90 hp diye biliyorum turbo dizel torku hakkında bilgim yok , benim aracım ise mavi olan peugeot partner 2.0 turbo dizel .
Arkadaşın arac 65 binde felan , bizim aracımız 205 binde , 2004de sıfır alındı ne hikmetse henüz baskı balata değişmedi uzun yolda kullanılmış olmasından kaynaklıdır herhal yakında değişeceğim tabiki :)
Keyifli oldu bizim için araçlarımızı denemiş olduk arkadaş bir kez önde başladı ama aldım , ikincide ben alıyodum arkadaş vites kaçırdı , 3'de sıfırdan başlamak yerine 40km hızdan başladık yine aldım bizim için güzel oldu diyebilirim :)
Araca chip tuning soft yazılım ile 110hp 245nm tork yapma isteğim vardı , sonrasında 407 ile motorlarımız aynı , onun yazılımı ve turbosu ile başka fark yok bununla küçük bir bütceye 135hp 300nm olabiliyordu bunları araştırdım ama stock devam ediyorum orjinal iyidir her zaman :)
Başlangıçları söyleyeyim aralarda zaman kaybetmezsiniz :)
İlk 0.0sn , ikinci 1.00dk , üçüncü ise 3.30sn

Son düzenleme:

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın performansına diyecek yok tamam ama o küfürler ne gençler. Forumda yayınlayacaksınız madem biraz daha dikkat etmeniz gerekmez mi! Birde Emre'cim senin sol arka fren lamban yanmıyor. Acil çözüm:eyv

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ooo hic dikkat etmedim yav abi cok ozur diliyorum. Forum hesapta hic yoktu keyfi denedik ama cok kacirmislar videoyu cekerken kusura bakmayin . Abi stop gidip geliyor birini degistim duylarini ama digeri yine ayni onuda degistireyim

Samsung Galaxy NOTE III Cihazımdan Tapatalk Kullanılarak Gönderildi.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
2010 5 ileri Kangoo 85 hp ve senin aracından daha ağır bir araç, hep güç hem tork fazlalığın var ve kilon hafif buna birde motor hacmini eklersek avantajlar senden yana kardeşim, F/Kangoo sıfırken Ankara yolunda senin aracının aynısıyla kapışmıştık adam uzun rampada yemişti beni, ondan sonra Can Başel'e yazılım yaptırdım zaten... :)

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle kangoo'yu süren arkadaşın şöforlugu sıfır diyebilirim 1.12 saniyede vites atmasına bakarsanız rahatlıkla anlayabilirsiniz her önüne gelen araç kullanıp ben bu işi biliyorum deseydı :eyv

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2010 5 ileri Kangoo 85 hp ve senin aracından daha ağır bir araç, hep güç hem tork fazlalığın var ve kilon hafif buna birde motor hacmini eklersek avantajlar senden yana kardeşim, F/Kangoo sıfırken Ankara yolunda senin aracının aynısıyla kapışmıştık adam uzun rampada yemişti beni, ondan sonra Can Başel'e yazılım yaptırdım zaten... :)
Kesinlikle Mustafa abi biz zaten sonucu biliyorduk öylesine bir deneyip videolandıralım dedik sadece , aracın 2.0 turbo dizel olmasının avantajı var büyük hacim olunca ufak şeylerle iyi güçler alınabiliyor chip benimde hep aklımda en azından soft yazılımla minimum değerler alsam 20 hp 35 nm gibi değer alsam yeterli gelebilir bunun yanısıra turbo büyülterek 407 turbosu ve yazılımı ile direk 135hp oluyor ama stock halindende memnunum dediğim gibi 205 binde felan baskı balata sıfır alındığından beri değişmedi kalkışta biraz silkeliyor titriyor daha doğrusu ciğerli araç soluğu kesilmiyor . 1.3 doblo ile denedim sonuç bunun gibi fiorino biraz kafa çıkarıyor ama hız yükseldikçe kesiliyor oda alıyor . bizim kasanın 1.6 hdi 90hp modeli ile bulursam deniycem bir :)
Öncelikle kangoo'yu süren arkadaşın şöforlugu sıfır diyebilirim 1.12 saniyede vites atmasına bakarsanız rahatlıkla anlayabilirsiniz her önüne gelen araç kullanıp ben bu işi biliyorum deseydı :eyv
Aslında arkadaş iyi sürüyor ama o gün biraz azim yaptı ondan olsa gerek vites kaçırdı bir iki :) Birde devir aralıklarını iyi bilip iyi yerde çökmek lazım ki at kişnesin bence

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hakkı abi fren lambaları tam yanıyor gibi bozulmamış sanki hala kaçıncı saniyede yanmıyor gördün abi sen dikkatli bakayım bende

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi kullandığını zannetmem niye dersen vitesleri zamanında atmıyor 3 atacagına 5 e atıyor bunlar hep heyecandan ve acemilikten olur o yüzden daha bu şöfor baya acemi benim gözümde niye dersen daha depriyaj gazı ayarlayamıyor 3 e atması gerekirken 5 e atarken bile hata var debriyaja basıyor gaz halen dipte :)

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi kullandığını zannetmem niye dersen vitesleri zamanında atmıyor 3 atacagına 5 e atıyor bunlar hep heyecandan ve acemilikten olur o yüzden daha bu şöfor baya acemi benim gözümde niye dersen daha depriyaj gazı ayarlayamıyor 3 e atması gerekirken 5 e atarken bile hata var debriyaja basıyor gaz halen dipte :)

Yani dediğine bakılırsa öyle tabi ama herkesin sürüş stili farklı tabi bişey diyemeyiz bende sakin kullanmakdan hoşlanırım :) Bu arada o arkadaşın araçta şöyle birşey var gazdan çekip debraja basıyorsun gaz pedalı hala basılı gibi bir tepki veriyor o bendede oluyor özellikle dikkat ettim hani debraja basınca ses kesilmiyor nedense bende öyle olmuyor . Birde ben mesela çok dik yokuşta durup direk kalkıyorum ama o araçta olmuyor aynı yokuşta denediğimde .

Olay şöyle yokuşun en dik noktasında tam fren duruyorum . Debrajdan ayağımı kavrama noktasına kadar çekiyorum gayet sakin gaz verip kalkıyorum kendi aracımda gıdım geri gitmiyor . Bu kangoo ile deniyorum mümkünatı yok , kavrama noktasına getiriyorum gaza basıyorum araç geride gitmiyor gazıda yemiyor elektronik gaz pedalı bence çok geç tepkimeye sebep oluyor , şirket megane aracımdada geldi başıma dacia logandada :/

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şoförleri değişipte deneyebilirdiniz tekrar pilotaj filtresini kaldırmak için :)

Teknik verileri nedir sizin aracın?
http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=5628

bu mudur?