1.5dci Kangoo vs 2.0 hdi partner ( Video)

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet can hocam 90hp 205nm 2.0 cc arastirdigima gore 2.0 hdi 407 ile aynı motor varmış yazılım ve turbosu buyuk 135hp . Bizim arac chipde değerler ne olur acaba minimum soft yazılım ile

Samsung Galaxy NOTE III Cihazımdan Tapatalk Kullanılarak Gönderildi.

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonuç çok normal değil o zaman 1310 kg ağırlıkta aşırı fark olmaması lazım arada. 40-140 hızlanmada max 4-5 boy oynaması lazım bu ağırlık farkı ve güç ile.. Yazılım ile de 110-115 arasına ulaşılabilir sizin araçta sıkıntısız bir şekilde.

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonuç çok normal değil o zaman 1310 kg ağırlıkta aşırı fark olmaması lazım arada. 40-140 hızlanmada max 4-5 boy oynaması lazım bu ağırlık farkı ve güç ile.. Yazılım ile de 110-115 arasına ulaşılabilir sizin araçta sıkıntısız bir şekilde.

Ağırlık konusuna çok takılmadım açıkcası ama şu var benim araç ruhsatta 1310kg yazıyor arkadaşın 1319 kg yanlışım yoksa . Artı olarak bende aracın depo fullden 2 çizgi aşşağıda deposu dolu , artı tüm taban ve kapılarda extra izolasyon malzemesi kullandım , bunun yanı sıra 1 adet streo 1 adet mono amfi , kabinli 30cm bass , özel pandizot mid takımı , extra 2 hidrolik kriko vs boş hali dahi 2 yetişkin oturuyormuş gibi , koltuk arkaları tekrar plastik yerine mdf . Stock Kangoo'dan daha ağır olduğunu düşünüyorum .
Gerçi bizim araçta hantaldı 178 binde yanlış triger kayışı değişiminden sonra komple revizyona girdi turboya kadar komple temizlendi enjektörler vs araç bir değişik gitmeye başladı ama 3. vites çok dik rampada hissizleşti gibi hızda artmıyor ama devirdende düşmüyor oda 204bin km baskı balatada orjinal değişsem düzelirmi bilmiyorum

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ağırlık konusuna çok takılmadım açıkcası ama şu var benim araç ruhsatta 1310kg yazıyor arkadaşın 1319 kg yanlışım yoksa . Artı olarak bende aracın depo fullden 2 çizgi aşşağıda deposu dolu , artı tüm taban ve kapılarda extra izolasyon malzemesi kullandım , bunun yanı sıra 1 adet streo 1 adet mono amfi , kabinli 30cm bass , özel pandizot mid takımı , extra 2 hidrolik kriko vs boş hali dahi 2 yetişkin oturuyormuş gibi , koltuk arkaları tekrar plastik yerine mdf . Stock Kangoo'dan daha ağır olduğunu düşünüyorum .
Gerçi bizim araçta hantaldı 178 binde yanlış triger kayışı değişiminden sonra komple revizyona girdi turboya kadar komple temizlendi enjektörler vs araç bir değişik gitmeye başladı ama 3. vites çok dik rampada hissizleşti gibi hızda artmıyor ama devirdende düşmüyor oda 204bin km baskı balatada orjinal değişsem düzelirmi bilmiyorum

Bir aracın motoru açıldıysa artık randıman vermiyor iş yerimizde kullandıgımız bir araçta motor ömrünü tamamlamıştı komple baştan motor yaptırdık bitik motor halinden kötü oldu

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bir aracın motoru açıldıysa artık randıman vermiyor iş yerimizde kullandıgımız bir araçta motor ömrünü tamamlamıştı komple baştan motor yaptırdık bitik motor halinden kötü oldu

O kuruntu biraz kardeşim ben inanmıyorum , iş ustada biter ben iyikide açılmış diyorum 2.0 araç düz yolda 2ye taktın mı çekmiyordu nerdeyse carbon clean bile yapıldı ilk tırt . Kapak bir açıldı egzost çıkışlarının bazıları tamamen kapalı tornavida girmiyor tıkanmış kurumdan kapak taşlamaya gitti geldi aracın ciğerleri açıldı rektefiyeden sonra misler gibide oldu . Dizel araçta malesef kurum sıkıntı oluşturuyor yüksek kmlerde . Sizin ustanız bence iyi toplayamamış aracı . Bir arkadaşda araçtan lpgyi söktürücekti yok lpg motoru bitirdi yok çekmiyor boğuluyor artık benzinde bile gitmiyor felan dedi , bir tavsiye üzerine lpg bakım servisine gittik adam aracı bir topladı lpgde vites değişirken patiye sarıyor başta . Ayarları öncedende yeni yapılmıştı üstelik bence usta var , usta var her zaman :)