1.9 Dizel gaz yememe yokuş çıkama sorunu (ACİL YARDIM)

erkanakca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamunaleyküm arkadaşlar.

Yaklaşık 1,5 yıl önce bir laguna aldım.2005 model 1.9 dizel. (Satan adamın kulaklarını çok çınlattım)

Benim sorunum biraz tuhaf açıkçası.
Araç soğuk havalarda ilk çalıştırdığımda canavar gibi adeta uçuyor. Biraz yol aldıktan sonra (max. 1 km) araba gaz yemiyor ve gaz pedalına sonuna kadar bassam bile boş.Ama gazı bırakıp tekrar basınca araba hareketlenir gibi oluyor ama tekrar aynı.

Bana sanki bir valf-sensör veya bir sigorta takılıyor veya takılı kalıyor gibi geldi.

Şimdi gelelim iş bilmez ustaların boşu boşuna bana değiştirttiklerine..

* Enjeksiyon sistemi komple yenilendi ( 1.900 TL )
* Hava akışmetresi değiştirildi ( 500 TL)
* Turbo söküldü ve kurum temizliği yapıldı.Hiç kurum çıkmadı buda tuhaf ( 1.000 TL)
* Sürekli farklı yerlere gönderiliyorum ve bilgisayara bağlıyorlar hiç hata çıkmıyor ( Sürekli bi ustalara ödediğim 30'ar TL )

Her gün sanayiye gidip gelmek, yaktığım mazot ve zaman kaybı da cabası.

Önümüzde bayram var memlekete gideceğiz allah nasip ederse ama bu gidişle biraz zor gibi.

Sizlerden ricam, anlayan veya tanıdık ustası olan mümkünse kazıklamayacak bir insan evladı arıyorum. Var mı yardımcı olabilecek birisi?

erkanakca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar birtek benim başıma gelmiş olmamalı bu durum :) Yok mu az çok anlayan lagunadan..

unalozturkBG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt pompasına baktınız mı? Temprada böyle bir sorun yaşamıştım. Bulgaristan'da yolda kalmıştım.

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç kaç bin km'de.

furkan.sivri66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi facebookda laguna grubu var bende laguna sahibiyim sorularinin cevabini alirsin cok yardimci olurlar Grup ismi 'RENAULT LAGUNA TURKIYE'

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Laguna araçlara pek aşina değilim ama bu araçlarda mekaniğe girmeden önce ilk kontrol edeceğiniz yerler sensörler olması gerekir.

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar birtek benim başıma gelmiş olmamalı bu durum :) Yok mu az çok anlayan lagunadan..
Yok laguna 1 den snr renault d segmenti araba satamadi dogru duzgun

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erkanakca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt pompasında problem yok.Sanki bi sigorta veya valf de hata var gibi.Bir anda ölü gibi gitmesi normal değil.

erkanakca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Face sayfasında da sordum ama cevabı henüz yok.Daha fazla da para harcamak istemiyorum.Tahminlerim sigortalar ve sensörler üzerinde yoğunlaşıyor.En ucuzundan en pahalısına doğru değiştireceğim artık.

erkanakca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç kaç bin km'de.

Araç 224 binde şuan.Turbo ve motor sıkıntısız.Tek kuruş masraf açmaz bana.O nedenle km sorunu veya arabanın ömrü bitmiş olarak algılamıyorum.Bi elektrik hatası olabilir.aslında kutup başını sabaha kadar çıkartıp öyle deneyeyim.