1.9 Dizel gaz yememe yokuş çıkama sorunu (ACİL YARDIM)

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizin lagunayla aynı motora sahip scenic 2 aracımda otobanda 1 kez gaz kesme sorunu yaşadım. sağ çekip motoru kapatıp bir süre bekledikten sonra tekrar çalıştırdığımda sorun çözülmüştü. Pc ye bağladığımızda tesadüfen fren müşürünün tutukluk yaptığını farkettik fren pedalı basılı olmamasına rağmen pc de basılı gösteriyordu. Fren müşürünü değiştirdikten sonra bir kez daha aynı sorunla karşılaşmadım.
Fren müşürü ile alakasına gelince fren basılı konumda iken aynı zamanda pompadan gönderilen yakıtta kısılmakta.

erkanakca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizin lagunayla aynı motora sahip scenic 2 aracımda otobanda 1 kez gaz kesme sorunu yaşadım. sağ çekip motoru kapatıp bir süre bekledikten sonra tekrar çalıştırdığımda sorun çözülmüştü. Pc ye bağladığımızda tesadüfen fren müşürünün tutukluk yaptığını farkettik fren pedalı basılı olmamasına rağmen pc de basılı gösteriyordu. Fren müşürünü değiştirdikten sonra bir kez daha aynı sorunla karşılaşmadım.
Fren müşürü ile alakasına gelince fren basılı konumda iken aynı zamanda pompadan gönderilen yakıtta kısılmakta.

Akşam hemen bakıyorum.Fren müşürü daha mantıklı geldi,ayrıca debriyaj müşürüne de bakayım. Bu gidişle arabayı sanayiye gitmeden halledicez gibi geliyor.Çok sağolun.

RoBoCoP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
düzelir İnşallah hadi hayırlısı bakalım.

erkanakca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorun çözüldü.Merak edenler için yazıyorum aman dikkat iş bilmeyen ustaya alın terinizi çaldırtmayın.

Enjeksiyon rölesi takılı kalıyormuş.Önce aldım röleyi yere attım sonra tekrar taktım düzeldi.

Mümkünse önce kendiniz bulmaya çalışın, bende keşke o kadar parayı harcamadan önce kurcalasaydım biraz.

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunun çözülmesine sevindim. Enjeksiyon rölesi dediğiniz nerde bulunuyor ? Rengi nedir ?

erkanakca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunun çözülmesine sevindim. Enjeksiyon rölesi dediğiniz nerde bulunuyor ? Rengi nedir ?

Akü tarafında toplam 4 röle var.sol tekerlek tarafındaki iki tanesi.Siyah ve kırmızı renk ama aynı amper ve şema var üzerinde.3 tanesi aynı şema yer değiştirdim önce tepkileri değişti arabanın sonra üçünü de yeniledim düzeldi araba.