1 aylik arabada sesler

ilinsor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla benim araç ikinci senesinde, 40-45 bin km yol yaptım, uzun yol da var şehir içi de.. trim sesi evet var ama öyle arabayı servise verecek kadar değil, diğer kronik sorunlar da çok şükür şimdilik yok, bundan önceki aracım seat alteaydı, evet daha az trim sesi vardı ama onda da şanzıman ile ilgili sorunlar yaşamıştım, şimdiye kadar ben aracımdan memnunum şahsen, bana göre parasının arabası. Tabi yine de sizi de anlıyorum tabi ama bu kadar da genelleyemeyiz bana göre.

mguner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar haklısınız ama gerçekten daha 1 ay olmuş arabada olmasın. Geçsin biraz km si. Veya yıllar olmuş üretileli 4 yıl olmuş her arızaya bi çözüm üretmek gerekir. Yıllar geçtikçe azaltmak. Mekanik arıza şans idir ama ses gelmesi biraz işçilik ve malzeme kalitesi. Sonuçta hepimiz para veriyoruz. Niye ben ses yapan araca bineyim. Birde üstune mekanik sorunlar olsa iyice kafayı yedirir adama. Yoksa bende memnunum araç çok güzel. Ben eski araçlarımda görmedim böyle sesler. Tabi mekanik sorunlar oluyordu. Ama ses adi malzemedendir.

SM-N910G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilinsor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok zaten şikayeti olanlara kimse haksızsınız demiyor, ama bu kadar genellemek de çok doğru değil, mesela benim araçda buna benzer bir ses hiç olmadı, iki arkadaşımda daha var onların araçlarda da böyle bir şey hatırlamıyorum (kendi aracımı almadan onların arabalar ile test sürüşüne çıkmıştım).. bu tür konuları sanki tüm clio 4 lerde varmış gibi dillendirmek hem adaletli olmaz hem de kullandığımız araçların imajını dolayısi ile ikinci el değerini düşürür
bence önce servis (yakınınızda varsa mais tercih edin, diğer servislerin şikayetiniz sonrasında mais ile irtibata geçmesi gerekiyor süreç uzar.) sonrasında da webden şikayetinizi duyurun (özellikle şikayetvar.com çok etkili).. kesin sonuç alırsınız bana göre. Şimdi bunları konuşarak nasıl çözüm bulunuru konuşmak varken renaultun plastik aksam kalitesini tartışıyoruz, bunun kime faydası var bilemiyorum

mguner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum o sağ ön hoparlörden gelen cızırtı sesi dediğini bende yaşadım. İlk bende hoparlörden geliyor zannettim ama değil. O ses sağ kapının camı açma kapama kısmındaki piano black ( yani o parlak kısımdan) parçasından geliyor. Görevliyle sürüşede çıktık 'heh yine aynı yer' tepkisini verdi adam. Onu söküp kurcaladılar yaptılar hemen şimdi sorun yok benim.

Gösterge kısmındaki cızırtı daha çözülemedi o da parke taşlı yolda yapıyor bende. Tek sorunum şu kapı gıcırtıları , en de sinirimi bozan.

Ayrıca Genel olarak bu tarz sesler bi çok arabada oluyor arkadaşlar. Bi çok son model farklı arabalar kullandım mutlaka hepsinde kulağa takılan bariz ses sorunları var. Cızırtılar gıcırtılar vs.. :)
Bu dediğin hoparlör bilgisi beni bilinçlendirdi teşekkür ederim dikkat edeceğim ses ordan mı geliyor.

avukat1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Parke taşlı ve bozuk yollardan benzer sesler benim Captur dan da geliyordu. Her ne kadar araç 0 da olsa kapılar ve bagaj kapağı ayarsız olabiliyor ayrıca takılan plakalıklar dahi ses yapabiliyor. Servis kapı ve bagaj ayarlarını yaptı sonra kapı ve pencere fitillerine bilmediğim yağlı bir madde sıkmışlardı. Eskisi gibi ses yok. Servisler zaten allahlık, bir yakına 0 aldığımız aracın lastik basıncını dahi düşürmemişlerdi.

mguner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Parke taşlı ve bozuk yollardan benzer sesler benim Captur dan da geliyordu. Her ne kadar araç 0 da olsa kapılar ve bagaj kapağı ayarsız olabiliyor ayrıca takılan plakalıklar dahi ses yapabiliyor. Servis kapı ve bagaj ayarlarını yaptı sonra kapı ve pencere fitillerine bilmediğim yağlı bir madde sıkmışlardı. Eskisi gibi ses yok. Servisler zaten allahlık, bir yakına 0 aldığımız aracın lastik basıncını dahi düşürmemişlerdi.
Parke yol olabilir ama hizlanirken nedir ya .ben buna razi değilim. Siz parke yola girince ses cekiyorsunuz ben devir arttikca daima veya muzik acinca..

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reno kullanıcısı her arabada olur bunlar mantigindan vazgecmedikce servislede iyilesme beklemeyin.

mguner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki istanbul anadolu yakası hangi servisi önerirsiniz arkadaşlar? Güven altan dan almıştım oraya mı gideyim? İşçilikte iyiler mi??

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reno kullanıcısı her arabada olur bunlar mantigindan vazgecmedikce servislede iyilesme beklemeyin.
çok müthiş bir yorum yaptın kardeşim.olayı çok güzel özetledin. sorunu kabullenmek yerine yok başka markada şu var yok öbüründe bu var demek yanlış.

RynR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servisde haklı , adamlar arac bakımı yaparak para kazanıyolar, senin benim araçtan gelen tıkırtı zıkırtı ses'e mi bakarlar, bakıma git çayın kahven gelir. ;)