10 Yaşını dolduran araçlar

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
10 yaş ve üstü araçlar için avrupa birliği böyle bir düşünce içerisinde tabi ki bizim devletimizde aynı uygulamayı yapmayı düşünüyor halen.. daha yasalaşmış bir konu yok. Avrupa da özellikle almanyada otomobil federasyonu araç kazalarının yaşa göre olmadığını aksine şoförden kaynaklandığını ve 10 yaş üstü araçların her yıl muayene mevzusunun mümkün olamayacağını belirtmekte.. Dolayısıyla daha yasalaşmış bir konu yok..

muanenin kazaylada, hava temizliğiylede alakası yok. bence olay tamamen duygusal:p
muaneden önce devlet şu traktör ve kamyonlara reflektör taktırsa, köydeki emmime köyden gece tarlaya giderken ışıkların yanıyor mu diye bak dese daha az kaza olmaz mı

shaldos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
doğru olay tamamen duygusal... bu işlemi ülkemizde tüv yerine yerli bir kuruluş yapabilirdi fazlasıyla bana göre... tüv tekeli dünya'yı sarıyor... işin komiği arkadaşın spor egzozu vardı. muayenede ağır kusur dediler.. arkadaş tüv onaylı belgesini çıkartınca egzozun hepsinin yüzü değişmişti.. :) ve ağır kusur kalkmıştı :)

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben hatırlıyorum.
ilk muaneye çıktığında herkes tepkiliydi. yavaş yavaş sindirme ve alıştırma politikası ile hepimiz tüvcü olduk.
şimdi ne oldu. paşa paşa yaptırıyoz. ne bir söylenme ne bir sızlanma.
artık sabah kalk dişlerini fırçala, araba al tüve 200tl ver gibi bi olay oldu. iyice alıştırdılar artık

shaldos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öyle bir hal aldı ki artık modifiye parça alırken tüv onayı arar hale geldik :)