161bin'de Ücretsiz İç Kapı Kolçakları Değişimi

saftrik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar ben bülent aracım megane 2 hb 1.4 16v yeni geçen ay aldım sersis bakımı yaptırdım 1775 tuttu 15 gün önce e-mail attım servisten çağırdılar resim çektiler ve sonuç bugün kapı kolları ve vites topuzu değişti bilgilerinize.

cnr_1983

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar ben bülent aracım megane 2 hb 1.4 16v yeni geçen ay aldım sersis bakımı yaptırdım 1775 tuttu 15 gün önce e-mail attım servisten çağırdılar resim çektiler ve sonuç bugün kapı kolları ve vites topuzu değişti bilgilerinize.
hayırlı olsun..
geçen hafta benimkini değiştirmediler,servis bakımlı değil diye...650 tl ücret istediler (indirimli fiyatı :D) bana 650 başkasına 770 tl imiş....

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@Ziya10 Batırdın Renö'yu Ziyaaa :))

saftrik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun..
geçen hafta benimkini değiştirmediler,servis bakımlı değil diye...650 tl ücret istediler (indirimli fiyatı :D) bana 650 başkasına 770 tl imiş....

üzülme piyasada 3 parçayı 150 tl gibi bir fiyata değiştirebilirsin

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese nasip olmaz :D Arkadaşlar düzenlice bakıma gelen olsa bile bu herkese yapılmaz belli çerçeveler içinde olacak şeyler.Demek istediği oo böyle birşey varmış servise gidip rezil olmayın canınızıda sıkmayın

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun kardeşim.eyv

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi çok şükür :eyv bugün bir düğündeydim bir tanıdığımızın fiorinosu var yalan olmasın 2009 veya 2010 model olması lazım arka süspansiyondan kasise girince ses geliyomuş adam diyo hep aynı servise götürüyodum yine götürdüm anlattım böyle böyle garantisi bitti diye değiştirmediler dedi!! bir de sadece bi vidamıymış neymiş onda sıkıntı varmış servis demiş öyle tek tek yapamıyoruz takım yapıyoruz komple parçaya güzel bi para çekmişler :) sonra araya müzik falan girdi pek bişey anlamadım..

cagdeg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni aldığım Megane 2 için 2 hafta kadar önce Renault'a mail atmıştım, aracımı yeni aldığımı kapı kollarının çok kötü durumda olduğunu filan yazdım. Geçen hafta aradılar Balıkesir'deki servise yönlendirdiler. Daha sonra servisten aradılar aracın bilgilerini aldılar. 2 gün sonra tekrar arayıp isteğimin kabul edildiğini aracın bakımlarını yaptırmam şartı ile kapı kolçakları ve cam düğme çerçevelerinin ücretsiz değiştireceklerini söylediler.

Araç daha öncesinde 2011 yılına 118bin km'ye kadar servis bakımlı, 3 yıldır servis yüzü görmemiş bakımları dışarda yapılmış :)

Kolçaklar ve cam düğme çerçeveleri halen gelmedi bende 31 mayısa kadar olan %25 indirimi kaçırmamak için dün servise bakıma gittim. Orjinal parçalarla olursa 390 TL, Motrio parçalarla olursa 250 TL istediler bende orjinal takılmasını istedim. Motrio istemedim çünkü aracı aldığımda önlerde motrio fren balatası vardı çok ses yaptığı için 3-4 gün kadar önce özel serviste bosch balatalar ile değiştirdim ses mes kalmadı hemde fren performansı arttı
:eek: Bu balata mevzusu yüzünden motrio'ya sıcak bakmıyorum.

Yapılanlar şunlar elf yağ (5w40), yağ filtresi, hava filtresi, karbonlu polen filtresi, mazot filtresi değişti. Araç en son iç dış ücretsiz yıkanıp teslim edildi.

Çıkarken daha önce beni arayan Nur Hanım ile görüştüm çok hoş karşıladı kapı kolçakları geldiğinde arayacağını gecikme için kusura bakmamamı söyledi.

Vel hasıl kelam durum böyle
2006 model 161bindeki aracın garantiden parçaları değişecek :D

reno Teşekkürler Renault reno

ziya ben de değiştirecem de kolçakları değişti mi seninkiler..bu arada ayrıntılı yazar mısın kolçakların nereleri değişti .

ön yolcu kolçağın cam açma düğmesi çerçevesi de değişti mi??
kolçaklar ne renkti??

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde garantisi dolan aracımın kapı kollarını değişmişliğim vardı dğişimiçin aracı serviste bakıma sokmamı istemediler bende sokmıcagımı söyledim ve biraz bozuk atınca bakıma girmeden değişimini yapmışlardı :)