1900 devirde aracın sesi değişiyor nedendir?

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 2 yıldır megane 2 kullanıyorum 1.5 dci 105 beygir 240 tork olanından bende hiç öyle ses duymadım gaza basınca turbonun piyuu sesi gazdan ayagını cekince piyuuu sesi beni arabama bir kez daha asık ettiriyor :)

loiz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi turbo sesi değil 1900 devirde deli gibi bir titreşim sesi geliyor..

qqyyxx

Murat Çukur,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi turbo sesi değil 1900 devirde deli gibi bir titreşim sesi geliyor..

clio 1.5 65 bg aynı ses benim aracımdada var. plastik aksamdan gelebilir düşüncesiyle, tampon ve silecek ler plastikleriyle beraber sökülüp test sürüşüne çıktım ama aynı özellikle rampa çıkarken devir saati 19000 civarına gelince hırltı homurtulu gibi ses çıkarıyor bu sanırım pek çok clio 3 hb dizelde var, bunula ilgili paylaşım olursa memnun olurum.

AYTEKİN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor takozlarından olabilirmi acaba ? tam o devirde turbo açıyorsa falan motor sarsılıyor olabilir...sadece bir fikir

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
2005 kangooda 1. viteste çok yavaş giderken duyuyorum oyle sarsıntı sesi. Neden çözemedim.

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 1.5 65 bg aynı ses benim aracımdada var. plastik aksamdan gelebilir düşüncesiyle, tampon ve silecek ler plastikleriyle beraber sökülüp test sürüşüne çıktım ama aynı özellikle rampa çıkarken devir saati 19000 civarına gelince hırltı homurtulu gibi ses çıkarıyor bu sanırım pek çok clio 3 hb dizelde var, bunula ilgili paylaşım olursa memnun olurum.

üye tanıtımları bölümünde kendini tanıtırsan memnun oluruz ;)

qqyyxx

Murat Çukur,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah tanıtıyorum

qqyyxx

Murat Çukur,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor takozlarından olabilirmi acaba ? tam o devirde turbo açıyorsa falan motor sarsılıyor olabilir...sadece bir fikir

takozdan kaynaklanma ihtimali zor 2 tanesini değiştirdim sırf bu sesten dolayı ama boşuna değişmişim. kaldıki araç rampa çıkarken daha alt devirlerde daha fazla titremesine rağmen bu titreşim, homurtu vari sesi sadece 19000 devir aralığında yapıyor. km düşük olmasına rağmen sürekli şehir içi kullanımından kaynaklı katalizatör yada turbo dan yapabilirmi acep?

AYTEKİN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takozdan kaynaklanma ihtimali zor 2 tanesini değiştirdim sırf bu sesten dolayı ama boşuna değişmişim. kaldıki araç rampa çıkarken daha alt devirlerde daha fazla titremesine rağmen bu titreşim, homurtu vari sesi sadece 19000 devir aralığında yapıyor. km düşük olmasına rağmen sürekli şehir içi kullanımından kaynaklı katalizatör yada turbo dan yapabilirmi acep?

turbodan yapıcağını zannetmiyorum şahsen.çünkü turboda sıkıntı olsa turbo açıldıktan sonra sürekli yapması gerek mantıken.arza tespit cihazına bağlandımı hiç araç?

qqyyxx

Murat Çukur,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla yetkili servise hiç gitmedim ancak 1-2 deneyimli ustayla test sürüşüne çıktım onların söylediği alt yada motor kısımlarında boşta yada fazla titreyen bir parçadan kaylanabilir dendi ama bana çok mantıklı gelmedi geniş bir zamanda servise de gitmeyi planlıyorum.