1900 devirde aracın sesi değişiyor nedendir?

ertuğrul güler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı şey benim aracımdada var bu kronik bi sorun değil bence çekişte,gaz yemede hiç problem yok sadece ses artıyor o kadar. Motorun çalışma sisteminden kaynaklanan bişey bence çünkü herkes aynı devirleri söylüyor bendede öyle 1900 devir civarında yapıyor. araçtan gelen her sesi fazla kafanıza takmayın arabanızın keyfini çıkarın derim:eyv

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
servise veya bigisayara bağlat, ıyı bır motor ustasına baktır, bişi yoksa takma kafana... ıslık
millet ses olsun deye abarth egsoz takıyo beya... :cool:

benım arabada turbo 1900 dd de hafıf ıslıklıyo sona kesıyo, çekiş yakış ıyı...ıslık
duvar yanlarından hızlı-sert geçerken motor mekanık seslerde duyuyom bazen, umursamıyom... garantısı var nasısa... ıkazda vermi.. napim yani... ;)

qqyyxx

Murat Çukur,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha önce işte 2007 symbol kullanıyordum,şimdi megan 2 1.5 privilage kullanıyorum yüksek km omalarına karşın motorlarının istikrarlı çalışmaları beni özel aracımdada reno tercih etmeye yöneltti. doktordan temiz araç almama rağmen bu motor bu sesten dolayı hayal kırıklığı yarattı bende, normal bir ses olmadığını düşünmüyorum ancak pek çok araçta olduğuna göre yapacak pek birşey yok. binmeye devam diyelim ozaman.

qqyyxx

Murat Çukur,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Binmeye devam diyelim dedim ama rahat duramadım pazar günü motoru biraz karıştırdım. metal ince hortumları falan elden geçirdim sesi kesemediğim gibi artık pedal takımında aşırı titreşim ve darbe hissediyorum. ya arabamı perte çıkaracam yada motorcu olup çıkacam. yarın servisteyim bir netice çıkmayacağından eminim ama bir ihtimal, yazarım.

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Binmeye devam diyelim dedim ama rahat duramadım pazar günü motoru biraz karıştırdım. metal ince hortumları falan elden geçirdim sesi kesemediğim gibi artık pedal takımında aşırı titreşim ve darbe hissediyorum. ya arabamı perte çıkaracam yada motorcu olup çıkacam. yarın servisteyim bir netice çıkmayacağından eminim ama bir ihtimal, yazarım.

Birazdan arabaya gideceğim dediğiniz şeyi denicem.

qqyyxx

Murat Çukur,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Serviste fos çıktı yeni değiştirdiğim motor kulağını arızalı olabilir diye değişelim dediler sonuç alamazsak ne olacak dediğimde ise sadece işçilik 75 tl alıp sorunu araştırmaya devam ederiz dediler. anlayacağınız deneme yanılmayla arıza bulacaklar, bulamazlarsada işçilik alacaklar.

AYTEKİN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Serviste fos çıktı yeni değiştirdiğim motor kulağını arızalı olabilir diye değişelim dediler sonuç alamazsak ne olacak dediğimde ise sadece işçilik 75 tl alıp sorunu araştırmaya devam ederiz dediler. anlayacağınız deneme yanılmayla arıza bulacaklar, bulamazlarsada işçilik alacaklar.

bütün servislerin yaptığı gibi :berbat

qqyyxx

Murat Çukur,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün yolcu tarafı far ampülünü değişmek için sürekli gittiğim özel servise götürdüm aracımı ampul değişimi için sağ farı sökmesi gerekti ustanın. klima hortumlarını biraz esnetmek suretiyle çalışma sahası yaptı kendine. işlem bittiğinde bende 1900 devirde nereden geldiği belli olmayan hırıltıdan kurtulmuş oldum böylece. sonuç itibariyle, dizel araçların motor titreşimi fazla olduğundan bu tür sesleri normal karşılayıp sabırla beklemek gerektiğini öğrendim.