2 Efsaneden Hangisi Sizce Daha Sağlam 12-stw'mi-Samara'mı ???

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nabak Mevzumu Çıkarak :cool:

Bu Konu Hakkında Tek Bir Şey Söylüyorum;

Bir Tarafta R12 Euro Ncap Testi Diye Hayatında Bir Şey Görmemiş Bir Araba,
Diğer Tarafta Lada Samara Üretildiği 1988 - 2004 Yılları Arasında Euro Ncap Testlerinde Bütün Yıldızları Toplamış Bir Araç.

R12 İle Karşılaştırılması Bir Hata Bence Ancak R12 Renault'un Ürettiği En Sağlam Araçlardan Biri Olduğu İçin Gurur Duyarım hihi

İşe Objektif Taraftan Bakmak Gerekirse, Ben Açıkça Lada Samara Diyorum Bunu Dememin Sebebi İse, Lada Samara'ların Ön ve Arka Tamponun İçinde Bulunan Çelik Sargı Teller - Bazı ! Samaralar'da Kapı İçlerinde Bulunan Çelik Barlar ve Aracın Saç Kalınlığı'nı Göz Önüne Aldığım Zaman Lada Samara Diyorum'ki;

Samara İle Kaza Yaptığımız Zaman Kaportacının Bize İsyan Etmesi '' Bu Ne Biçim Araba Ulan Böyle Kalın Saç'mı Olur Düzelmiyor Bu ! '' Demesi Hala Dün Gibi Aklımda.

Lakin R12'Ninde Hakkını Yememek Gerek Samara'dan 3 - 4 Gömlek Düşük Bir Araba Olsa'da Piyasada'ki Sağlam Araçlardan'dır.

+ Olarak Lada'nın Yürüyen Aksamını ve Motorunu Porche Mühendisleri Bizzat Üretmiştir.

Bu Arada '' Dağ Keçisi '' Lakabı Harbiden Samara'ya Aittir :tony

ekranalntsr.jpg

samaracrashtestfl0.jpg

img072-1-1.jpg

Şöyle 3 Resim İle Destekleyelim :eyv

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buda bonus olsun :aytuğ

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Skoda Favorit De Efsane Degilmidir ?
Biz Renocuyuz R12 Tabi Bizim Efsanemiz

memo_16

Bilgi Girilmemiş
R12 sonra Murat 131, ladanın yüzüne bile bakmam :D

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güvenlik parametresi dışında tüm olumlu düşüncem R12'den yana. Adam, yaylasına köyüne giderken R12 tüm aileyi+ yatak döşek, soba, tüp, halı, erzak.......say say bitmez aynı anda taşıyor abi.:D Zor bulunur böyle sadık dost :eyv

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R11 Kerem abi! :eyv
Ladanın kalorifer süper. Ama Çorum kaloriferi olmayan, konsolda Maşallah yazmayan 12 ye 12 demem!

Emre Yadigar için geçerli değil he! O sadece 12 değil. Yadigar 12

firehunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R12 mi Samara mı? zor soru elmayla armut kıyaslanmaz deyip geçeyim. Bu arada Ladaya motor mu geliştirmiş Porsche mühendisleri :D

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nabak Mevzumu Çıkarak :cool:

Bu Konu Hakkında Tek Bir Şey Söylüyorum;

Bir Tarafta R12 Euro Ncap Testi Diye Hayatında Bir Şey Görmemiş Bir Araba,
Diğer Tarafta Lada Samara Üretildiği 1988 - 2004 Yılları Arasında Euro Ncap Testlerinde Bütün Yıldızları Toplamış Bir Araç.

R12 İle Karşılaştırılması Bir Hata Bence Ancak R12 Renault'un Ürettiği En Sağlam Araçlardan Biri Olduğu İçin Gurur Duyarım hihi

İşe Objektif Taraftan Bakmak Gerekirse, Ben Açıkça Lada Samara Diyorum Bunu Dememin Sebebi İse, Lada Samara'ların Ön ve Arka Tamponun İçinde Bulunan Çelik Sargı Teller - Bazı ! Samaralar'da Kapı İçlerinde Bulunan Çelik Barlar ve Aracın Saç Kalınlığı'nı Göz Önüne Aldığım Zaman Lada Samara Diyorum'ki;

Samara İle Kaza Yaptığımız Zaman Kaportacının Bize İsyan Etmesi '' Bu Ne Biçim Araba Ulan Böyle Kalın Saç'mı Olur Düzelmiyor Bu ! '' Demesi Hala Dün Gibi Aklımda.

Lakin R12'Ninde Hakkını Yememek Gerek Samara'dan 3 - 4 Gömlek Düşük Bir Araba Olsa'da Piyasada'ki Sağlam Araçlardan'dır.

+ Olarak Lada'nın Yürüyen Aksamını ve Motorunu Porche Mühendisleri Bizzat Üretmiştir.

Bu Arada '' Dağ Keçisi '' Lakabı Harbiden Samara'ya Aittir :tony

ekranalntsr.jpg

samaracrashtestfl0.jpg

img072-1-1.jpg

Şöyle 3 Resim İle Destekleyelim :eyv
Ben demiştim.hehehehe

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Bende içimden demiştimheheArtık mutlu mesut ölebilirim kanaatindeyim:aytuğHarbiden Usta'nın sık sık dediği gibi biraz gıcıkmıyım yaw ben:aytuğ

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R12 mi Samara mı? zor soru elmayla armut kıyaslanmaz deyip geçeyim. Bu arada Ladaya motor mu geliştirmiş Porsche mühendisleri :D

Lada'ların Üzerinde Porsche Markasının Deneme Motorları Olduğu Söylenilir, Bir Yandan'da Soğuk Savaş Dönemlerinde Rusların Porche Mühendislerini Kaçırıp Lada'nın Motor ve Yürüyen Aksamı Yapıldığı Söylenir. Ancak Ne Olursa Olsun Porsche Mühendislerinin Yürüyen Aksamı ve Motoru Ürettiği Kesindir ve Belgeler İle Kanıtlıdır :eyv

Ben demiştim.hehehehe

​Bende içimden demiştimheheArtık mutlu mesut ölebilirim kanaatindeyim:aytuğHarbiden Usta'nın sık sık dediği gibi biraz gıcıkmıyım yaw ben:aytuğ

Bende Demiştim Aslında hihi