2 Efsaneden Hangisi Sizce Daha Sağlam 12-stw'mi-Samara'mı ???

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Yaw aslında benim reel olarak nerak ettiğim 12 ve Samara'yı 90 kmh'la kafa kafaya çaksak ne olur acabaaa:polisBunu kimsenin yapmış olduğunu sanmıyorum zaten niye yapsınki:aytuğkafamda canlandırmaya çalışıyorum yok olmuyor:p​Mantıken 2'side aynı yarayı alırlar?

Bedava'ya Samara - R12 Bulursak Samara'nın Koltuğuna Geçmeye Hazırım Abi Ama Samarayı Ben Seçeceğim, Tamponları Orjinal Olacak Kapı İçlerinde Çelik Barlar Olacak, Ciddi Ciddi O Zaman Deneriz :eek:

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bedava'ya Samara - R12 Bulursak Samara'nın Koltuğuna Geçmeye Hazırım Abi Ama Samarayı Ben Seçeceğim, Tamponları Orjinal Olacak Kapı İçlerinde Çelik Barlar Olacak, Ciddi Ciddi O Zaman Deneriz :eek:

Oldu canım hatta samara'ya bide koç boynuzu takalım tam olsun
hehe

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

+150000

Lada Hararet Yapması İle Meşhur Lafını Lada'cılara Söylesem Sırf Konuya Yorum Yapmak İçin Foruma Üye Olurlar hehe

ben her zaman duyduğuma değil gördüğüme inanırım arkadaşlar ;) ve bu arada termostatları 95 likti 105 lik değildi malesef :) sorun yüzünden baya bi uğraşmıştık top 140 olayınada girersek hani liste olayına ben gelmem.. orada hangi araçların rabet görmesi amaçlanırsa o araçlar girer genelde listeye.. favorit 88 üretim çek aracıdır bertone tasarımı o yüzden listeye girmesi biraz zordur... yani işi bilen arkadaşlar ne demek istediğimi anlar az çok.. almanlar yapsaydı favoritti emin ol senin samarayıda geçerdi ;) ruslarıda sevmem arabalarınıda açık ve net konuşım o zaman kapansın bu konu :D

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben her zaman duyduğuma değil gördüğüme inanırım arkadaşlar ;) ve bu arada termostatları 95 likti 105 lik değildi malesef :) sorun yüzünden baya bi uğraşmıştık top 140 olayınada girersek hani liste olayına ben gelmem.. orada hangi araçların rabet görmesi amaçlanırsa o araçlar girer genelde listeye.. favorit 88 üretim çek aracıdır bertone tasarımı o yüzden listeye girmesi biraz zordur... yani işi bilen arkadaşlar ne demek istediğimi anlar az çok.. almanlar yapsaydı favoritti emin ol senin samarayıda geçerdi ;) ruslarıda sevmem arabalarınıda açık ve net konuşım o zaman kapansın bu konu :D

Yoo Yoo Orada Kesin Bir Yanlışınız Var Hem Samara Hem Vega Fabrikasyon 105'de Fan Açar Daha'da Aşağısında Açmaz Mümkün'atı Yoktur Herhangi Bir Oynama Olmadığı Sürece, Bende Gözümle Gördüğüme İnanırım'ki Bugüne Kadar Yolda Kalmış Tek 1 Samara Gördüm Onun'da Aküsü Bitmişti. Samara'nın Enjeksiyonlusun'dan 1300'ünden - 1500'ünden Alayı Geçti Elimizden Allah'a Şükür Tık Demedi. Hiç Birisi Tabi Bu Biraz Bakım Onarım Meselesi, Aslında Favorit Güzel Araçlar Özellikle Silver Line Modelleri Lakin O Göğüs Tasarımı vs. Hoş Değil Benim Gözümde Pek Sevmem Yani Açıkçası. Ayrıca Ben Lada'nın Gidişini Skoda Favorit İle vs. Kıyaslamam. Belki 1.6 Megane Coupe Zorlar Enjeksiyonlu Samarayı :eyv

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lada nın en güzel özelliği kaloriferidir . Şekili falanda güzel modifiye gider .

2 Aracıda beğeniyorum . Temiz olmak şartıyla .

Tabi ben 5 ayrı Renault 12 TX e binmiş birisi olarak , Renault 12 lerin tüm modellerinde ki eksikliği , kötü dağıtım yapan kalorifer olarak söyleyim .

Renault 12 kazalarda sağlam değildir . Ama Renault 12 nin kaportası çürümeye karşı en dik duran kaportadır .
Tabi bugün 1965 lerden beri üretilen aracın çürümeye başlaması normaldir .

Ladalar çürümeye Renault 12 kadar dayanıklı değiller .

Ben ikisinide seviyorum . 2 aracada bindim .
İkisininde kendilerine göre eksikleri var . ( Günümüze göre değil kendilerine göre )

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç 94 modeldi kırmızı iki tanede beyaz 92-91 samaraydı elimize gelenler. 94 olan benim çook sevdiğim bi arkadaşımındı sonradan değişikmidir değilmidir ama 95 lik takılıydı hatta aradık 85 liği falan varsa takalım diye yoktu orjinalinde takmadık bizde.. 92 model olanlarındada hiç bakmadık zaten yokuştan sonra harareti yüzünden baya bi şişiyordu 3 araçta hararetten satıldı ve 94 lük bal dök yala yapmıştı arkadaş çatlak göğüsüne kadar değiştirmişti. haa onuda pas geçmiyelim kronik güneş yerse ön göğüs çatlıyor dikkat edin derim :)ama yaşları var araçların ne geçti başlarından onlarıda bilemeyiz 4 5 binliğe alınan araçlar sonuçta belki bize öylesi dek gelmiştir bilemem :)

Son düzenleme:

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş

Ayrı stiller var ortada.Alman isteseydi geçermiydi geçerdi eyvallah ama favorit yakıt cimrisi vs vs vs ama zayıf bir araç sol alttan darbe aldımı komple bittin vs e ben bu araca nasıl dağ keçisi lakabı kondurayım,ruslara gelince ben bayılırım bazılarına gerisini boşver:aytuğlada gerçekten ilginç bir dizayn yaptı samarada ve motor bende gözümle görmesem inanmazdım ama makinada 1500 samara 220 kmh verdi benim sport:tonye zaten 180 kmh son sürattir göstergede kaç kez dibine dayadım e ben şahidim makina hala gaz yiyordu işte bu anlamda rus mühendisleride öldürelim tamam ama:aytuğhaklarını yemeyelim.Hararete gelince 3 samara geçti elimden ve benimki hariç:)çokta bakımlı değildiler ama asla hararet yapmayı bırakın yakınından bile geçmediler.Dayanıklılık ise 12 ve samara anlamında hala belirsizliğini koruyor o nedenle daha kapanmaz bu konu saygılarroadfox

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç 94 modeldi kırmızı iki tanede beyaz 92-91 samaraydı elimize gelenler. 94 olan benim çook sevdiğim bi arkadaşımındı sonradan değişikmidir değilmidir ama 95 lik takılıydı hatta aradık 85 liği falan varsa takalım diye yoktu orjinalinde takmadık bizde.. 92 model olanlarındada hiç bakmadık zaten yokuştan sonra harareti yüzünden baya bi şişiyordu 3 araçta hararetten satıldı ve 94 lük bal dök yala yapmıştı arkadaş çatlak göğüsüne kadar değişmişti. haa onuda pas geçmiyelim kıronik güneş yerse ön göğüs çatlıyor dikkat edin derim :)ama yaşları var araçların ne geçti başlarından onlarıda bilemeyiz 4 5 binliğe alınan araçlar sonuçta belki bize öylesi dek gelmiştir bilemem :)

O Yıllarda Her Aracın Olduğu Gibi Samaralarında Göğüsü Çatlıyor Ne Yazık'ki Gerçi Vegalarında Çatlıyor Ama Bmw E30 - E36 Serisinin'de Çatlıyor Normal'dir Yani. 88 - 98 Yılları Arasında Üretilen Karbüratörlü Samara'ların Yürüyen Aksamı Tamamen Aynıdır 88 - 90 Arası 1.3 ve 1.5 Üretildi 90 - 98 Arasında 1.5 CC Karb. Üretildi. 99 - 2004 Seneleri Arasında Çok Noktadan Enjeksiyonlara Geçildi. 2004 Yılının Ardından Ülkemizde Satışı Bitti Rusya'da ve Dünyada Hala Sene 2012 Olmasına Rağmen Samara 2 Adında Makyaj Görmüş Samaralar Kapış Kapış Satılmakta. Tabi Bir Yandan Artık Yaşlı Araçlar Lakin Rus Arabaları Her Zaman Dediğim Gibi Adamına Göre Muamele Yapar, Bu Konuda Ciddiyim ve Bu Konuya Son Cevabımda Bu Olsun Şu 2 - 3 Resmi Paylaşarak;

Bunu Hatırlayan Hatırlar;

lada-crash.png

Bunları Zaten Tüm Dünya - Ahiret Bilir;

image000bt8ux9.jpg

image009qm3pr1.jpg

+ Olarak 3 Adet Samara Geçti Elimizden 2000 Model Olan Benzinli İdi LPG Görmemiş 4.Vitesin Sonunda 180 Km Hızı Görüyordu, 5. Vites'te 200 - 210 Yolu Vardı 2 Kere Kilometre Teli Kırdım Ben Bu Araç İle Ardından 1.3 - 1.5 Karbüratörlü Samara Geçti Elimize 91 ve 90 Model Bunların İkiside Gayet Güzel LPG'de 180 Dayıyorlardı Hiç Yormadan. Tamam Abartmaya Kasmaya Gerek Yok Araçlar Bir BMW - Mercedes Değil Ama Bu Fiyata Bu Pazarda Bu Ülkede'ki Yakıt Fiyatları İle Alabileceğin En İyi Orta - Düşük Sınıf Aracı :eyv