2000 model clio 1.6 8v rxt lpg tüketimi

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim şirkette bir arkadaşta hyundai accent gls var 1,5 benzinli kullanıyor. km de 30 kuruş yakıyor diyor. Sizce mümkünmü.

Ben bunu baz alarak çok yaktığını düşündüm

arkadaşının nasıl ölçüm yaptığı önemli en iyi ölçümü benzini taşana kadar doldurursun sonra 100 km civarı gidip tekrar aynı pompadan benzin alırsın aldığın tutarı yaptığın km'ye bölersin en sağlıklı yöntem budur :eyv

herkes ölçümü farklı yapıyor ama benim yaptığım ve bildiğim en sağlıklı yöntem budur :eyv

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşının nasıl ölçüm yaptığı önemli en iyi ölçümü benzini taşana kadar doldurursun sonra 100 km civarı gidip tekrar aynı pompadan benzin alırsın aldığın tutarı yaptığın km'ye bölersin en sağlıklı yöntem budur :eyv

herkes ölçümü farklı yapıyor ama benim yaptığım ve bildiğim en sağlıklı yöntem budur :eyv

Gökalp dediğin gibi yapmış arkadaşım.

Bende lpg yi aynı şekilde yaptım.

Bakalım, havalar ısınınca değişir inşallah.

Bir de bu sıralı sistem lpg ye nasıl bir ayar yapılıyor. Ben haftasonu götürdüm, PC ye bağladılar, ayarların normal dediler.

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende dedigiz gibi depoyu gırtlak yapıp olcum alıyorum benzinde 31 kurus civarı yakıyorum

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gökalp dediğin gibi yapmış arkadaşım.

Bende lpg yi aynı şekilde yaptım.

Bakalım, havalar ısınınca değişir inşallah.

Bir de bu sıralı sistem lpg ye nasıl bir ayar yapılıyor. Ben haftasonu götürdüm, PC ye bağladılar, ayarların normal dediler.

aynen lpg ayarı bilgisayar üstünde lpg beynine veri girilerek yapılıyor arabayı 2500-3000 devirde tutup kalibrasyon yapıyorlar ayrıca dedektörün üstünden alyan anahtarı ile Atikerde öyle diger markaları bilmiyorum gazın basıncını açıp kapatabiliyorlar

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen lpg ayarı bilgisayar üstünde lpg beynine veri girilerek yapılıyor arabayı 2500-3000 devirde tutup kalibrasyon yapıyorlar ayrıca dedektörün üstünden alyan anahtarı ile Atikerde öyle diger markaları bilmiyorum gazın basıncını açıp kapatabiliyorlar

Bakalım artık, havalar ısınınca tekrar bir ölçüm yaparız. İzmirin ayarı yine kaçtı, çok soğuk iki gündür :D

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş
bnm araba şehir içi 26-27 kuruş yakıyo lpg de. ama fazla basmadan normal hızda.

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende çok basmadım aslında ama ara ara 4000 deviri zorlamış olabilirim. Lastiklerde kalın zaten. belkide ondan fark oluşuyordur. Ne dersin?

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş
bende çok basmadım aslında ama ara ara 4000 deviri zorlamış olabilirim. Lastiklerde kalın zaten. belkide ondan fark oluşuyordur. Ne dersin?

24-25 kuruşu 2500 de vites değiştirerek yakalıyo.

az bişey bassan hemen artıyo :D 29 30 kuruşlar şu ara normal 35 40 a çıkarsa sorun var demektir. :D

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
24-25 kuruşu 2500 de vites değişti:Drerek yakalıyo.

az bişey bassan hemen artıyo :D 29 30 kuruşlar şu ara normal 35 40 a çıkarsa sorun var demektir. :D

Anladım, o zaman bir dahaki depoda 2500 devri geçmeyeceğiz. :)

Yavaş yavaş gideceğiz.

iyi de ben böyle tın tın kullanmak için mi aldım bu arabayı :sinirli :D