2001 cilo hb su alma problemi acillll yardım arkadaşlar .... ACİL....ACİL....

RAKKUS55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba aranıza yeni katıldım
aynı sorun bendede vardı arka sağ kapının üst tarafındaki fitilin iç kısmı çamurla doldugu içim su dışarı tahliye olmuyordu arabanın içine geliyordu orayı temizledim sorun çözüldü
birde sanrouf un ön kısımlarında yağmur su tahliye kanalları var oraya bak orda biriken suyun arabanın ön lastiklerinin oradan dışarı akması gerekiyor

RAKKUS55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba aranıza yeni katıldım
aynı sorun bendede vardı arka sağ kapının üst tarafındaki fitilin iç kısmı çamurla doldugu içim su dışarı tahliye olmuyordu arabanın içine geliyordu orayı temizledim sorun çözüldü
birde sanrouf un ön kısımlarında yağmur su tahliye kanalları var oraya bak orda biriken suyun arabanın ön lastiklerinin oradan dışarı akması gerekiyor

kahraman10AEL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustam ortadaki gider ne durumda oraya baktın mı ? Benim Aracım sunrooflu aynı senin dediğin sorunu yaşadım bi gece yağmurluydu sabah bi baktım arabanın içinde abartısız bir damacana su vardı arabayı zor kuruttum kaportacıya gittim sağ tarafta ki gider tıkanmış ondan alıyomuş tıkalı yeri açtı 2-3 lt su da ordan çıktı. Tam kurtuldum dedim her yağmur sonrası aynı sıkıntı devam, bu defa su basmıyor ama ıslak sağ taraf. Bi kaç farklı yere gittim araç sunrooflu ya önüne gelen sunrooftan, sunroofu sökecez diyor. Sunrooftan olsa tavandan su gelir benim ön sağdan biyerden geliyor diyorum, yok ustalar sunroof sökülecek diyor . bende kafayı bozdum sunroofu söksem geri eskisi gibi takamayacaklar birde sorun çözülmeyecek ondan eminim. geziyorum devamlı çılgınlar gibi :) Velhasıl kelam bir ustaya denk geldim namazında niyazında adamın konuşmalarından belli bizi öpmeyecek işimizi çözecek aç kaputu dedi açtım ortada gider var orası tıkalıdır dedi ben tabi ne gideri 2 tane gider var sağ , sol diyorum kendi kendime adam ortada biyere elini soktu avuçla çamur çıkardı ordan bi parçayı söktü bak çamuru görüyormusun dedi temizledi etti taktı borcumuz ne dedim 10 TL versen yeter dedi. Sorunu çözdük daha da araç su almıyo :)

htakil

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu bayaa bi eskide kalmış ama hortlatayım :)
Sunroof açma kapatma düğmesinden, çok yoğun olan yağmurlarda 3-4 damlatma şeklinde su alması neden olabilir??
( sağ güneşliği açtığımda o da nemlenmişti ama sadece sunroof'u açıp kapatan düğmeden 3-4 damla şeklinde damladı).

kahraman10AEL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaşadığım tecrübeyi söyliyeyim belki sizde aynı sorunu yaşıyorsunuzdur. Aracın arka cam silecek suyunu taşımak için şoför koltuğunun ol önünden kaportaya bir hortum girişi var. Serum hortumlarına benzer. Arka cama silecek suyu gönderir. Bu serum gibi hortumun kenarında ki plastik zamanla görevini yitiriyor. Zamanla bu hortumun kenarından damla damla içeri su sızıyor. Haliyle şoför tarafı göl oluyor. Dayson ile o serum gibi olan hortumun etrafını sağlamlaştırın düzelir. İkinci bir tecrübemde yolcu tarafına su almıştı arabam. Bunun sebebide yağmur tahliye delikleri var ön tarafta. Bizim clio da 3 tane varmış bundan. Tam ortada çok gizli bir yerde bir tahliye deliği daha var. Bunu bulup açarsanız o sorunda düzeliyor. Su orda birikip klima kutusunun yanından içeri sızıyor. Çözümü o tahliyeyi açmak.