2011 105hp lik Kangoo Frenlerdeki Ses

mustiksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı ses benim 2012 araçta da var daha 6 bin kmde servise gitmeye fırsat olmadı ama en yakın zamanda bi göstereceğim.

dulger58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sikinti bendede vardi.bu sira kesti yapmiyor.boş verip kafama takmiyorum.
Biktim artik her aldigim ürünün servisi ile ugraşmaktan....

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kamyon gibi demissinn Zaten o da KAMYONET bise olmaz :aytuğ

tuqy

Tugay YILDIZ - TEKİRDAĞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı ses benim arabada da vardı mazeretleride aynıydı asbest olayı, biraz ayar yaptılar bi kaç kez balata spreyi ile temizlediler balatalar bitene kadar öyle kullandım değiştikten sonra yeni balatalarda ses falan yok tabii şimdilik bitmeye yakın ne olur bilinmez...
Ayneeen emmi

mutluavan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim kangoo 2012 model aynı şikayet bendede var hatta ilk 1000 km den sonra başladı halen devam ediyor özellikle durmalara yakın.arkadaşlar dalga geçiyor 2012 model arabaya bak diye.km 10800 de

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yumuşak fren balatası belki çözüm olabilir

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim kangoo 2012 model aynı şikayet bendede var hatta ilk 1000 km den sonra başladı halen devam ediyor özellikle durmalara yakın.arkadaşlar dalga geçiyor 2012 model arabaya bak diye.km 10800 de

Hocam gidin garantiden değiştirsinler.Işıklarda diğer araçlardan fren sesi gelmiyor bir bunlarınki mi astbestsizmiş.
Şimdi değişti niye ses yok ?? Demekki malzeme hatası var.Garantiden değiştirmek zorundalar.İnsan fren yapmaya utanıyor yaw.Herkes dönüp bakıyor nasıl bir araç ?? yada zor durmuşun gibi bakıyolar.

Arkadaşların yanındayken ise bu mu övdüğünüz araç reno işte diyolar :soru

Garantiden değiştirin sizde rahat edin reno düşünsün
:eyv

EseR

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 2005 model megane 2 de de ara ara çıkıyor o ses.

Selo61

Selim--TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garanti balataları değişmiyor,hava ile temizleyip gönderiyor.Daha doğrusu değişme talebinde bulunmadım ben,ama değişeceklerini zannetmiyorum.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlkinde sadece ön frenler çünkü ses ön frenlerden geliyordu, Balatalar Ön Disklerle beraber değişti.

Hatta niye sadece balatalar değil dedim takım olarak değişiyor dediler daha 3000km gibiydi.Yani bırak balataları hava soğutmalı disklerde değişti.

Bu seferse 9000km ye yakın kulak misafiri olduğum kadarıyla diskler 2.kez değişmezmiş.Yine Garantiden 4 tekerleğin balataları değişti.Ama nedense bu değişimden sonra sanki frenler daha iyi oldu gibi kullandıkça görücez .

Garantiden balatalar değişiyor çünkü bu kadar sürede balata bitmez heleki bende hiç bitmez Clio hb de 60000km yi geçmişti orijinal balatalar ön-arka daha 5000 yapar dediler yinede değiştirmiştik.Ben Freni çok az kullanırım :eyv Diğer 2009 da ses sorunu hiç olmadı 30000 lere geliyor balata durumu gayet iyi.Garanti bu gibi durumlar için var :)