2011 105hp lik Kangoo Frenlerdeki Ses

Selo61

Selim--TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Balata bittiğinden dolayı ötmüyorki frenler,balatanın kendisinden kaynaklanan bişey bu.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haklısın.Hatta dün uzun yol sonunda bir kez yaptı sonra olmadı sanırım birde ben bakıcam çünkü diskten değil balatadan değil servis hemen değiştirip gönderiyor gerçi haklılar yoğunluktan araştırma yapmıyolar önemli olan arızanın kaldırılması..

Selo61

Selim--TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu balataların ötmesi aracı aldığımzdan beri devam ediyor,Bir kez gittiğimde hava ile temizleyip vermişlerdi.Değiştiren arkadaşlar bu konuda çok şanslı.Bizimkileri şimdi göstersek değişim yaparlarmı acaba,hala cayır cayır ötüyor.Değişim yapılması için belli bir KM sınırı veya belli bir süresi varmı acaba? Bu konadaki görüşlerinizi bekliyorum,teşekkürler.

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazı Fren Balataları Fabrikasyon Üretimde Taş Gibi Olduğu İçin Sürtme Yapar, Genelde Yumuşak Balata Kullanılmasını Tavsiye Ederim, Hem Daha İyi Fren Tutuşu Sağlar Hemde Ses Çıkmaz, Tamam Biraz Daha Çabuk Aşınır Ama Bence Buna Değer.

@Selim;

Fren Balataları Genellikle 10.000 Km'de Bir Değişir Tabi'ki Kullanıma Bağlı Olarak Değişir Bu Süreç Fiat'ta Staj Yaparken Bizden Sıfır Alınan Bir Albea Bakıma Gelmişti Araç 40.000 Km'de İdi Daha Hiç Balatalar Değişmemişti Üzerine Birde Daha +5.000 Km Gidecek Kadar Vardı. Tabi'ki Artık Balatada Çatlamalar Olduğu İçin Değiştirdik.
Balatalar Genelde Göz İle Kontrol Edildikten Sonra Değişip Değişmeyeceğine Karar Verilir, Ana Dediğim Gibi 10 İla 15.000 Km Arası Değiştirilir :eyv

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Fren Balatasini Bosch Marka Alip Ustama Degistittirdim Hem Otme Olayi Bitti Hemde Daha Ekonomik 90 Lira On Arka Balatalar

Selo61

Selim--TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim kangoo 15.000 de oldu garantisi hala devam etmekte,bu demek oluyorki değişmeleri gerekir ama bir sefer gittiğimde balatalara bakmadın hava tutup gönderdiler,daha da gitmedim.alfa-xxx beyin kangoosunun balataları aynı şikayet üzerine diskleriyle birlikte değişiyor ve ses kesiliyor.Benim tuhafıma giden ve beni meraklandıran bizimkiler niye değişmiyor,bizim günahımız ne yani,servisten servise fark mı ediyor,insiyatiflerine kalmış demek değişip değişmemek.

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fren Balatasini Bosch Marka Alip Ustama Degistittirdim Hem Otme Olayi Bitti Hemde Daha Ekonomik 90 Lira On Arka Balatalar

Haydar Abi Şuan Piyasada'ki En Yumuşak Balata Bosh Marka Olandır, İyi Tercih :eyv

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Haydar Abi Şuan Piyasada'ki En Yumuşak Balata Bosh Marka Olandır, İyi Tercih :eyv
Servisde Degistirmekden Yana Olsamda Cok Ciddi Rahatsiz Edici Ses Cikariyorlar Surekli Servise Gidip Gelmek Ve Cozum Bulamamak Da Cabasi Buldugum Cozum Bosch Balata Gayet De Saglikli Hemde Daha Ekonomik

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

bizde bidahaki değişime öyle yapalım o zaman. Ben değiştirdiğimde eski frenlerim daha iyiydi demiştim. Çok sertti balatalar, alışana kadar bayağı zorlandık.