2011 Megane 1.5 dci Titreşim Sorunu

emrah kaan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlarım abilerim, konu hakkında arama yaptım fakat bir konu bulamadım. Yeni konu açmak durumunda kaldım. 2011 model 1.5 dci Sport Tourer Privillage sahibiyim. K9k motor kodlu araç. Aracı alalı 3 ay oldu. 80.000 km'de. Alırken yetkili serviste baktırdım ve bir sorun çıkmadı.

Sorunum şu şekildedir;
- Araç, motor sıcak ya da soğuk olsun, rölantide çalışırken sarsıntılı çalışıyor. Gece xenonlarda da bu durum bariz belli.
- Aracı stop ederken ciddi bir titreşim oluyor. Hiç arabadan anlamayan birisi bile ne oluyor diye soruyor.
- Sorunla ilgili bütün motor kulaklarına baktırdım. Hiç birinde sorun olmadığını söylediler. Gözümle de gördüm, hepsinin kauçukları da sağlam.
- Dizel enjektörleri ve pompayı da kontrol ettirdim. Onlarda da en ufak sorun çıkmadı. Aracın beyninde de hata kodu vermiyor.
- Aracı bakıma soktum ve bütün filtreleri orjinali ile değiştirdim.
- Belki aküde de problem vardır diye, orjinal Fimer marka ile değiştirdim. (Üzerindeki fabrika aküsü idi ve Fimer markaydı)
- Farklı ustaya da gittim ama o da problem yok fakat sarsıntı var diyor.

Benzer bir sorunla karşılaşan oldu mu? Ya da çözüm önerisi olan var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

hakanöztürk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt üzerine de odaklanabilirsiniz. Farklı bir yerden yakıt almayı deneyin. Ayrıca egzoz sistemi de kontrol edilebilir.

dacar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler

emrah kaan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt üzerine de odaklanabilirsiniz. Farklı bir yerden yakıt almayı deneyin. Ayrıca egzoz sistemi de kontrol edilebilir.

Hocam cevabın için çok teşekkür ederim. En azından birşey bile olsa yazman güzeldi. Sorunu bugün itibari ile hallettim. Baya bi deneme yanılma oldu ama en azından sarsıntılı stop ve rölantide ki titreme gitti.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasil çözdün

GT-I9070 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam nasıl hallettiniz acaba

toggykaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sikinti neymiş? Bendede ayni sikinti var.

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam nasıl hallettiniz? Bizimle paylaşırmısınız?
Hocam cevabın için çok teşekkür ederim. En azından birşey bile olsa yazman güzeldi. Sorunu bugün itibari ile hallettim. Baya bi deneme yanılma oldu ama en azından sarsıntılı stop ve rölantide ki titreme gitti.

korhan22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
emrah bey sorunu nasıl çözdünüz acaba?

toggykaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuyu tekrar hortlatalım.. bütün kış boyunca aracımda sürekli titreşim sorunu vardı. kime sorsam havalar soğuk vuruntulu çalışması normal dediler.fakat havalar ısındıktan sonra titreşim devam etti. cumartesi günü sanayide güvendiğim bir ustaya gittim. motorun son tarafındaki takuzu levyeyle kastırdı ve titreşim tamamen geçti. sanırım takuzun içindeli plastik aksam sertleşmiş. birsüre daha böyle takıl tekrar titremeye başlarsa hemen değişiriz dedi. sanırım fiyatıda 100-150 lira gibi bişi. ben sorunu böyle çözdüm. umarım sizede bir faydası olur..