2011 Megane 1.5 dci Titreşim Sorunu

cagatayusk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 1.5 DCI Megane Coupe var, titreşim sorunu benim aracımda da mevcut. Xenon farlar var duvar önünde falan rolantide dururken titreşimi bariz görebiliyorsunuz. Sorunun çözümü nedir acaba ?

MAZO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 3 coupe k9k rolanti titremesi

hocam cevabın için çok teşekkür ederim. En azından birşey bile olsa yazman güzeldi. Sorunu bugün itibari ile hallettim. Baya bi deneme yanılma oldu ama en azından sarsıntılı stop ve rölantide ki titreme gitti.

üstad sorunu nasil çözdün...

emrah kaan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üstad sorunu nasil çözdün...

Öncelikle sorun Volan ve enjektörden kaynaklanıyor. Benim şanssızlığım enjektörlerin de kötü olmasıydı. Tamir takımı olmadığından önce enjektörlerin hepsini değiştirdim. Bir miktar azaldı ama yine devam etti. Tabii bu arada arabanın üzerinde değişmeyen motor ve şanzuman kulağı kalmadı. Triger setinden volan kasnağına kadar herşey değişti. Bütün sensörler kontrol edildi, hatta bir kısmı değişti. En sonunda asıl sorunun volan'da olduğunu tespit ettik. 6 ileri hareketli volanlarda maalesef bu sorun kronik. Volan da değişince düzeliyor. Fakat naçizane tavsiyem, debriyajınız da iyiyse sonuna kadar kullanmanız. Çünkü en ufak bir kötü kullanımda tekrarlıyor. En iyi ihtimalle de 10.000 km de ufak da olsa tekrar titreşim başlıyor. 30.000 - 40.000 km civarı titreşim tekrar artıyor.

MAZO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle sorun volan ve enjektörden kaynaklanıyor. Benim şanssızlığım enjektörlerin de kötü olmasıydı. Tamir takımı olmadığından önce enjektörlerin hepsini değiştirdim. Bir miktar azaldı ama yine devam etti. Tabii bu arada arabanın üzerinde değişmeyen motor ve şanzuman kulağı kalmadı. Triger setinden volan kasnağına kadar herşey değişti. Bütün sensörler kontrol edildi, hatta bir kısmı değişti. En sonunda asıl sorunun volan'da olduğunu tespit ettik. 6 ileri hareketli volanlarda maalesef bu sorun kronik. Volan da değişince düzeliyor. Fakat naçizane tavsiyem, debriyajınız da iyiyse sonuna kadar kullanmanız. çünkü en ufak bir kötü kullanımda tekrarlıyor. En iyi ihtimalle de 10.000 km de ufak da olsa tekrar titreşim başlıyor. 30.000 - 40.000 km civarı titreşim tekrar artıyor.

saolasin üstad. Baski balata volan degişiminden 2 ay sonra tekrar titreşim başladi dediğiniz gibi...

Koru

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 11 model 6ileri megane sahibiyim, ben sabit volana geçmeyi düşünüyorum, siz niye tercih etmediniz.