2012 inci beyaz clıoma cila için yardım

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

garip80

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi bakın arkadaşlar cila olayını çok araştırdım.Şimdi sizlerle de paylaşıcam.araçta en iyi parlaklığı almak için sıvı cilalardan ziyade katı wax ları tercih edin.ben uzun araştırmalarım sonucu 3 markada buluştum.1-fınısh kare 1000 p, 2- collıte 915 ve 3-Meguıars glaze veya NXT.şimdi bunların en iyisi fınıs kare 1000 p olanı neden mi teflon katkılı bi pasta cila 250 derece gibi bi sıkalığa dayanıyor yani arabası güneş altında olanlar için ideal.sıcağı yedikçe yüzeeye daha çok asılıyor ısıl genleşmesi çok çok iyi.ha gelelim neden mükemmel oluşuna:çünkü adamlar bu cilayla milyon dolarlık yatları ve boyalarını bununla tuzlu sudan koruyor ve şıkır şıkır parlak tutuyorlar eee varmı daha da ötesi ......:eyv

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
uzun yıllara dayanan cila tecrubemle komsularıma ücretsiz cila yapılır qwhehe

hehe
aa cilanın ustası komşumu nasıl unuturum di mi kıhkıh

saçma gelecek de olsa bir soru soruyorum hemennn: bu cila denen şeyin arabaya görüntü dışında bir katkısı var mıdır, yok mudur?:)))

şimdi bayan üyeliğimi daha belli edecek bir örnekle güldüreyim efenim: misal tırnak cilaları 2 tiptir:
1. sadece görüntü yani parlaklık sağlayan.
2. tırnağa esneklik katan kırılma önleyici :D

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki ürünü versem oradakiler yapar değil mi, ücret karşılığı?:) takıntılıyım da bir gömleği 45 dakikada ütülemişliğim vardır, yok şurası olmadı yok burası olmadı diye:) şimdilik cesaret edemem belki hala ama bir gün ben de cila isteyeceğim sanırsam, galiba, belki, muhtemelen:D

ordakiler mırın kırın yapabilir ama yapacakları işlem aynı kurulamak :D

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hehe
aa cilanın ustası komşumu nasıl unuturum di mi kıhkıh

saçma gelecek de olsa bir soru soruyorum hemennn: bu cila denen şeyin arabaya görüntü dışında bir katkısı var mıdır, yok mudur?:)))

şimdi bayan üyeliğimi daha belli edecek bir örnekle güldüreyim efenim: misal tırnak cilaları 2 tiptir:
1. sadece görüntü yani parlaklık sağlayan.
2. tırnağa esneklik katan kırılma önleyici :D

kullandığın cilaya göre değişir
parlak tutar
kılcal çizikleri yok eder
koruyucudur

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ben aracı aldıgımdan beri hiç cila filan yapmadım sadece 1 kere pasta attım bu sonax dediğiniz ciladan alsam aracımda değişiklik sağlar mı ?

sonax hızlı cilanın koruyucu özelliği yoktur sadece sürekli kullanımda parlaklık sağlar..fakat gri ve beyaz araçlarda ne kadar beklentiniz olduğuda önemlidir.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
kullandığın cilaya göre değişir
parlak tutar
kılcal çizikleri yok eder
koruyucudur
hmmm bizim tırnak cilalarına benzer durum demek:D acep şu midesiz kuşların miraslarına ve ağaçlardan düşen bilimum yapışkana karşı da işe yarar mı, hiç yoktan iyi galiba :)

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yaw sonax dediğiniz ürün cila kategorisinde orta sıralarda yani meguıars felan deseniz biraz alıyacağımda biraz daha bü işlerden anlayan arkadaşlar yazsınlar lütfen.....

şimdi bakın arkadaşlar cila olayını çok araştırdım.Şimdi sizlerle de paylaşıcam.araçta en iyi parlaklığı almak için sıvı cilalardan ziyade katı wax ları tercih edin.ben uzun araştırmalarım sonucu 3 markada buluştum.1-fınısh kare 1000 p, 2- collıte 915 ve 3-Meguıars glaze veya NXT.şimdi bunların en iyisi fınıs kare 1000 p olanı neden mi teflon katkılı bi pasta cila 250 derece gibi bi sıkalığa dayanıyor yani arabası güneş altında olanlar için ideal.sıcağı yedikçe yüzeeye daha çok asılıyor ısıl genleşmesi çok çok iyi.ha gelelim neden mükemmel oluşuna:çünkü adamlar bu cilayla milyon dolarlık yatları ve boyalarını bununla tuzlu sudan koruyor ve şıkır şıkır parlak tutuyorlar eee varmı daha da ötesi ......:eyv

neden bize soruyorsunki o zaman , uygulamalrımız var sonuçta biraz araştırıp görebilirsin . biz söylediğin bütün cilaları kullandık ve önerdiğimiz hızlı cila adı üstünde hızlı cila wax la aynı değil hızlı cila sadece yorulmadan parlaklık verir ve biz herkesin alabileceği ürünleri öneriyoruz..

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hmmm bizim tırnak cilalarına benzer durum demek:D acep şu midesiz kuşların miraslarına ve ağaçlardan düşen bilimum yapışkana karşı da işe yarar mı, hiç yoktan iyi galiba :)

hızlı cila yaramaz onun için teflon olanlardan almak lazım ama oda yorucu biraz, fakat hızlı cila sürekli kullanımda kayganlık sağlıyor ve kiri pek tutmuyor ( toz v.s )

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
hızlı cila yaramaz onun için teflon olanlardan almak lazım ama oda yorucu biraz, fakat hızlı cila sürekli kullanımda kayganlık sağlıyor ve kiri pek tutmuyor ( toz v.s )

öhöm öhöm biri kiri pek tutmuyor mu dedi :D 6 nisandan beri sadece 6 mayıs'ta bıcı bıcı yapan benim pasaklı yıkama yolunu ancak 6 ayda bir görür o zaman, korktum şimdi hehe

bugün yıkatma için en uygun gündü ama sağanak uyarısı engel oldu ben masumum :girl dance