2017 Q4 Harita Güncellemesi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu açan arkadaşı tebrik ediyorum. Vatana millete hayırlı olsun. Bende ücretli yaptırıp durumdan şikayet edenler varsa ki gördüğüm kadarıyla var özelden yazsınlar paralarını geri iade etmezsem namerdim. Bu kadar net. Yeterki burada arkamdan ileri geri konuşmayın. Benim vaktim değerli ben herkes için tek tek beyindeki şase numarası bile etkilenmesin Serviste cihaza bağlanınca hata çıkmasın herşey orjinal olsun diye uğraşıyorum tabiki de karşılığını alacağım. 2018 haritaları çıksın bende yine ücretli olacak.

Ulaş kardeşim ben de sana parayla yaptirmistim ama helal olsun emek verdin ve zorla kimseye güncelle demedin.zaten senin cizgin hep belli unutmayalim ki renault bize bunu 69 dolara satmaya çalışıyordu insan gibi bir fiyat yapsa kimse başka çözümler peşine kosmazdi.
Ayrıca bu konuyu acip da paylasan arkadasimiza da helal olsun tebrikler uğraştı üşenmedi yazıp durdu paylasti.her ikinize de ayrı ayrı teşekkürler.

yunusemre_oz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam haritayı güncelleme şeklinde gönderecektiniz, beklemedeyiz.

Dosyayi hazirladim su an upload ediyorum ozel mesaj atarsaniz yarim saate yollarim kardesim.

yunusemre_oz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Otomatik guncelleme hazirlanmistir. Ozel mesaj atarsaniz paylasabilirim arkadaslar.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Otomatik güncelleme nasıl yaptim nasıl lgu uzantılı dosyaya cevirdin?

yunusemre_oz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Otomatik güncelleme nasıl yaptim nasıl lgu uzantılı dosyaya cevirdin?

Bir satir komutla hocam vok zor degil

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Öncelikle ben dahil herkes o güncellemeyi gönül rızasıyla ücret karşılığı aldı bunda problem yok para iadesi isteyen zaten peşine düşer parasını geri ister. “İsteyene Parasını iade ederim” (Kimsenin parasına kalmadım Eda’sıyla) yapılan bu söylem yakışık almamış. Ajitasyona gerek yok. Eleştirilen noktaya gelirsek; ücret karşılığı yapılması değilde , her araca özgü (şasi no ile) dosya üretildiği ve bu dosyanın bir başka araçta çalışmayacağı iddiasıydı ki denedik ve şuana kadar tüm araçlarda güncelleme çalışıyor. Bu “profesyonel” kardeşimizin şasi no savı çürüdü diye endişelenmesini anlıyorum. Bu forumdakilerin ben dahil en az yarısı joy paket araç sahibi ve aracına çıkma Rnav takarak kullanmakta. Velhasıl aracın orijinalinde bulunmayan ve sonradan takılan cihaz nasıl şasi kontrolü yapacak ve beyinde hata kodları oluşturacak ? Kaldı ki rnav eco menüsü ve sıcaklık vb verileri beyinden okuyabilmek için ekstra bir modüle ihtiyaç duyuyor , sonradan rnav takılan hiçbir araçta bu modül Yok. Ha diyelim ki yunus beyin oluşturduğu güncelleme (aslında olmaz da ) hataya yol açtı . Çözümü artık bu konuda mevcut .
Şasi kontrolü işi gerçekmi yalanmı bunu zaman gösterecek ve haklı olana hakkını teslim edecektir.
Bu da bu kadar net.

2018 haritaları ve daha da sonrakiler çıktıkça bu forumda bulabileceksiniz ve ücretsiz olacak. Bu konuya emek veren yunus bey gibi arkadaşlarımızın emeklerinin karşılığı samimi dua ve temennileriniz olacaktır.

Son düzenleme:

yunusemre_oz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle ben dahil herkes o güncellemeyi gönül rızasıtla ücret karşılığı aldı bunda problem yok para iadesi isteyen zaten peşine düşer parasını geri ister. “İsteyene Parasını iade ederim” (Kimsenin parasına kalmadım Eda’sıyla) yapılan bu söylem yakışık almamış. Ajitasyona gerek yok. Eleştirilen noktaya gelirsek; ücret karşılığı yapılması değilde , her araca özgü (şasi no ile) dosya üretildiği ve bu dosyanın bir başka araçta çalışmayacağı iddiasıydı ki denedik ve şuana kadar tüm araçlarda güncelleme çalışıyor. Bu “profesyonel” kardeşimizin şasi no savı çürüdü diye endişelenmesini anlıyorum. Bu forumdakilerin ben dahil en az yarısı joy paket araç sahibi ve aracına çıkma Rnav takarak kullanmakta. Velhasıl aracın orijinalinde bulunmayan ve sonradan takılan cihaz nasıl şasi kontrolü yapacak ve beyinde hata kodları oluşturacak ? Kaldı ki rnav eco menüsü ve sıcaklık vb verileri beyinden okuyabilmek için ekstra bir modüle ihtiyaç duyuyor , sonradan rnav takılan hiçbir araçta bu modül Yok. Ha diyelim ki yunus beyin oluşturduğu güncelleme (aslında olmaz da ) hataya yol açtı . Çözümü artık bu konuda mevcut .
Şasi kontrolü işi gerçekmi yalanmı bunu zaman gösterecek ve haklı olana hakkını teslim edecektir. Bu da bu kadar net.

Diline saglik kardesim. Birseyi belirtmek isterim. Evet r nav in icerisinde sasi no mevcut yani obd den bilgi okuyabiliyor fakat bu guncellemenin sasi no sunu degistirmesi gibi birsey soz konusu degil. Cunku guncellemede sasi numarasina mudahale etmiyoruz.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Maddi çıkar beklentisi olmayan herkese forumun kapısı açık arkadaşlar.
Kullanıcılara fayda sağlayan herkes baş tacıdır lakin bu tarz konularda linklerin açıktan paylaşılması legal değil bu yüzden özel mesaj ile link gönderimine izin veriyoruz.
Tek şartımız üyelerimizden para istenmemesi...
Para ile bu işi yapan üyelerimiz forumdan uzaklaştırılacaktır bilginize...!