2018 Clio 4 Touch Multimedya Ekranı Sorunu

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 4 gün önce 2018 model Clio Touch satın aldım. Arabayı stop ettirdiğimde multimedya ekranı kapanmıyor. Gündüz belli etmese bile hava karardığında arabanın içerisinde ekran açık kalıyor 5 dakika kadar. Tamamen sönmesi zaman alıyor epey. Bu normal mi? Bir ayarı var mıdır acaba? Teşekkür ediyorum cevaplayan herkese.

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok uzmanı değilim ama açık kalması bir sorunun olduğunu gösterir, açık kalması için öylr bir ayar yok çünkü. Güncellemeyi deneyin

MtK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde aynı şikayetim vardı ve aracım kiralık araç. Yetkili servise bildirdim kontrol ettiler ve normal olduğunu söylediler. Zaten arabayı stop edince yaklaşık 8-10 dakika kadar saat ekranda kalıyor ve sonrasında bir süre daha altta aydınlatma çalışıp sonra kapanıyor. Akü için sorun diye düşünüyorum ancak yetkili servis normal dedi

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu onun kendi özelliği zaten. Aracı stop eder etmez kapanması eski modellerde var sanırım.
Benim de bacanağımın da 2017 model ve ikisinde de 5 dk sonra ekran tamamen kapanıyor.
Aracıma geçen aylarda geri park kamerası taktırdım. Bunu takan arkadaş nasıl yaptıysa benim ekranımın tepkisini değiştirdi ve artık stop eder etmez kapanıyor ve gerçekten çok sinir edici bir hal aldı. Telefonla konuşurken, radyoyu dinlerken önemli birşey olduğunda kapanmasın diye aracı stop edemiyorum. bazen unutup stop edince "hay senin ben" şeklinde tepki veriyorum.

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok uzmanı değilim ama açık kalması bir sorunun olduğunu gösterir, açık kalması için öylr bir ayar yok çünkü. Güncellemeyi deneyin

Aracı sıfır aldım. Güncelleme yapmamız garanti dışı bırakır mı cihazı? Güncelleme için nasıl bir yol izlemeliyim?

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu onun kendi özelliği zaten. Aracı stop eder etmez kapanması eski modellerde var sanırım.
Benim de bacanağımın da 2017 model ve ikisinde de 5 dk sonra ekran tamamen kapanıyor.
Aracıma geçen aylarda geri park kamerası taktırdım. Bunu takan arkadaş nasıl yaptıysa benim ekranımın tepkisini değiştirdi ve artık stop eder etmez kapanıyor ve gerçekten çok sinir edici bir hal aldı. Telefonla konuşurken, radyoyu dinlerken önemli birşey olduğunda kapanmasın diye aracı stop edemiyorum. bazen unutup stop edince "hay senin ben" şeklinde tepki veriyorum.

Gündüz problem olmasa bile akşam aracı kullanıp park ettiğimde çok dikkat çekiyor. Dolayısıyla kötü niyetli birinin çok rahat ilgisini çekebilecek durumda duruyor aracın içinde. 5 dakikadan önce de sönmüyor. Açıkçası beni tedirgin ediyor bu durum. Dışarıda ekranın tamamen kapanmasını beklemek de sıkıntı.

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde aynı şikayetim vardı ve aracım kiralık araç. Yetkili servise bildirdim kontrol ettiler ve normal olduğunu söylediler. Zaten arabayı stop edince yaklaşık 8-10 dakika kadar saat ekranda kalıyor ve sonrasında bir süre daha altta aydınlatma çalışıp sonra kapanıyor. Akü için sorun diye düşünüyorum ancak yetkili servis normal dedi
Aracı sıfır almasam problem olduğunu düşüneceğim ama ayarı filan vardır diye düşündüm. Ayarlara baktım bulamadım da herhangi bir bilgi. Akşamları çok dikkat çekiyor aracın içerisinde ekranın parlaması.

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı sıfır almasam problem olduğunu düşüneceğim ama ayarı filan vardır diye düşündüm. Ayarlara baktım bulamadım da herhangi bir bilgi. Akşamları çok dikkat çekiyor aracın içerisinde ekranın parlaması.

Güncelleme bu konuda işe yaramaz. Ayrıca Güncelleme yapmamız garanti dışı bırakmaz. Kaç sefer güncelledik forum ahalisi olarak.
Hocam illa aracı stop edince ekranın sönmesini istiyorsanız size özel mesajdan bir arkadaşın numarasını atacağım. Kendisi aracıma geri park kamerası takmıştı. Kamera düzeneği ile birlikte ekranımı aracın tam stop etme anında ekranın sönmesi üzerine ayarlamıştı. Sana da yardımcı olabilir. Whatsapptan her türlü cevap verip yardımcı oluyor.
Kameran yoksa kamerayı takarken onu da iptal eder.

Mmetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 2012 aracı stop ettigimde hemen kapanıyor sorun yok.stop haldeyken de açarsam çalısiyor

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güncelleme bu konuda işe yaramaz. Ayrıca Güncelleme yapmamız garanti dışı bırakmaz. Kaç sefer güncelledik forum ahalisi olarak.
Hocam illa aracı stop edince ekranın sönmesini istiyorsanız size özel mesajdan bir arkadaşın numarasını atacağım. Kendisi aracıma geri park kamerası takmıştı. Kamera düzeneği ile birlikte ekranımı aracın tam stop etme anında ekranın sönmesi üzerine ayarlamıştı. Sana da yardımcı olabilir. Whatsapptan her türlü cevap verip yardımcı oluyor.
Kameran yoksa kamerayı takarken onu da iptal eder.

Arka park sensörü var şu an aracımda. Ekstra bir işleme gerek kalmadan çözümü olsaydı çok daha iyi olurdu. Kamera taktırma vs. şu anda yaptıramayabilirim ancak ilerleyen zamanlarda duruma göre karar veririm. Yardımınız için çok teşekkür ediyorum ayrıca. Multimedya güncellemesi için nasıl bir yol izleyebiliriz? Burada yardım bulabilmek gerçekten sevindirici. Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.