2018 Clio 4 Touch Multimedya Ekranı Sorunu

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka park sensörü var şu an aracımda. Ekstra bir işleme gerek kalmadan çözümü olsaydı çok daha iyi olurdu. Kamera taktırma vs. şu anda yaptıramayabilirim ancak ilerleyen zamanlarda duruma göre karar veririm. Yardımınız için çok teşekkür ediyorum ayrıca. Multimedya güncellemesi için nasıl bir yol izleyebiliriz? Burada yardım bulabilmek gerçekten sevindirici. Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.

Numarasını verdiğim arkadaş belki kamera taktırmadan basit bir işlemle bunu çözebilir diye düşünüyorum. Çok bunalırsanız sorarsanız yardımcı olur diye düşünüyorum. Baya yardımsever biridir.

Yazılım güncelleme olarak media nav evo mu yoksa R-Link falan mı bilmiyorum. Media nav evo ise Renault Media Nav Toolbox gibi programlarla güncelleme yapabilirsiniz. Media nav evo'da son sürüm 9.1.3 tür. Aracın ayarlarından sürüm kontrolü yapabilirsin.
Onun dışında forumda araştırma yaparsan ücretsiz olarak;
Güncel haritalar,(TIKLA)
Multimedia dan video izleyebilme (TIKLA) gibi ekstra yazılımlar ve yükleme tarifleri de var. Ama aracınızdaki yazılıma ve sürümüne kesinlikle bakın. Bunlar gibi forumda daha çok şey var.

Son düzenleme:

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazılım güncelleme olarak media nav evo mu yoksa R-Link falan mı bilmiyorum. Media nav evo ise Renault Media Nav Toolbox gibi programlarla güncelleme yapabilirsiniz. Media nav evo'da son sürüm 9.1.3 tür. Aracın ayarlarından sürüm kontrolü yapabilirsin.
Onun dışında forumda araştırma yaparsan ücretsiz olarak;
Güncel haritalar,(TIKLA)
Multimedia dan video izleyebilme (TIKLA) gibi ekstra yazılımlar ve yükleme tarifleri de var. Ama aracınızdaki yazılıma ve sürümüne kesinlikle bakın. Bunlar gibi forumda daha çok şey var.
Benim aracımdaki sanırım media nav evo. İçerisinde navigasyon filan yüklü değil. Video da izleyemiyorum sanırım. Güncel sürüm olup olmadığına yarın bakayım ona göre verdiğiniz linklerden güncelleme yapayım. Kesin olarak güncelleme yapmamızda sıkıntı olmuyor değil mi? Araçlarda da garanti dışı bırakmak için küçücük şeyleri bahane edip etmemeleri de merak ettiğim konu açıkçası. :)

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımdaki sanırım media nav evo. İçerisinde navigasyon filan yüklü değil. Video da izleyemiyorum sanırım. Güncel sürüm olup olmadığına yarın bakayım ona göre verdiğiniz linklerden güncelleme yapayım. Kesin olarak güncelleme yapmamızda sıkıntı olmuyor değil mi? Araçlarda da garanti dışı bırakmak için küçücük şeyleri bahane edip etmemeleri de merak ettiğim konu açıkçası. :)

Motora, kablo tesisatına kesme, delme biçme gibi işlemler yapılmadığı sürece ve servis dışında motora müdahele olmadığı sürece yazılımla garanti bozulmaz.

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motora, kablo tesisatına kesme, delme biçme gibi işlemler yapılmadığı sürece ve servis dışında motora müdahele olmadığı sürece yazılımla garanti bozulmaz.
tamam yardımınız için çok teşekkür ediyorum. Verdiğiniz linklerden yola çıkıp güncellemeyi deneyeceğim .

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde aynı şikayetim vardı ve aracım kiralık araç. Yetkili servise bildirdim kontrol ettiler ve normal olduğunu söylediler. Zaten arabayı stop edince yaklaşık 8-10 dakika kadar saat ekranda kalıyor ve sonrasında bir süre daha altta aydınlatma çalışıp sonra kapanıyor. Akü için sorun diye düşünüyorum ancak yetkili servis normal dedi
Bugün süre tuttum tam 12 dakika sonra kapandı ekran. Aracı aldığımız firma yetkilisi de normal dedi ancak akşamları gerçekten çok dikkat çekiyor aracın içerisinde.

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 4 gün önce 2018 model Clio Touch satın aldım. Arabayı stop ettirdiğimde multimedya ekranı kapanmıyor. Gündüz belli etmese bile hava karardığında arabanın içerisinde ekran açık kalıyor 5 dakika kadar. Tamamen sönmesi zaman alıyor epey. Bu normal mi? Bir ayarı var mıdır acaba? Teşekkür ediyorum cevaplayan herkese.

Dostum senin geç kapanma olayı (ekran) yazılım veya versiyon düşürme veya yükseltmeyle ilgili bir durum olduğunu zannetmiyorum cihazın testmenüsünden girip mili saniyeyi düşürmen gerekiyor daha önce paylaşımda bulunduğum geri görüş kamerası hızlı ekran değişimi adı altında bir konu açtım konuyu forumu araştırırsan bulursun test menüsünde bütün ayarlar mevcut açılış logosunu değişimi vs vs bu işlemi micom comfig adında bir programla winceden giriyorsun paylamış olduğum geri görüş kamerası hızlı ekran değişimi başlığı altındaki konuyu incelersen konuya hakim olursun yanlız sorun şuki yanlış bir işlen yapıp başka bir ayarı değiştrirsen cihazını kitleye bilirsin sıkıntı yaşarsın özet olarak senin olay test menüsünden çözülür gibime geliyor anlamıyorsan hiç kurcalams derim ben.

arasegelina

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 4 gün önce 2018 model Clio Touch satın aldım. Arabayı stop ettirdiğimde multimedya ekranı kapanmıyor. Gündüz belli etmese bile hava karardığında arabanın içerisinde ekran açık kalıyor 5 dakika kadar. Tamamen sönmesi zaman alıyor epey. Bu normal mi? Bir ayarı var mıdır acaba? Teşekkür ediyorum cevaplayan herkese.

Test menüsünden giriş yapıp açılış kapanış ayarlarını değiştirmen lazım ki araç kapandığında cihaz kapansın araç açıldığında cihaz açılsın.

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç denememek benim için en doğrusu olacaktır diye düşünüyorum.

Royali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç kitlendikten sonra 10 dakika açık kalması normal.
Ben güncelleme yükledim Renault yazisini geçemiyorum. Devamlı açılıp kapanıyor. Yardımcı olabilen olursa sevinirim.