2020 Megane 1.5 DCI-EDC 115 HP (7ileri Vites) - 2017 ile arasındaki fark

Birkan61

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Geç bir güncelleme ama olsun :D

Aracım ile 103.000km'ye geldik

İlk defa gecikmeli bir yağ bakımı yaptırmak durumunda kaldım seyahatimden dolayı, bugün yağ bakımı + triger değişimi yaptırdım ve bizim oğlanla ptesi günü yolları ayırıyoruz aracımın kaporasını aldım.

Genel olarak süratli kullandığımdan dolayı sürekli adblue uyarısı alıyordum, 55.000km'de iptal ettirdim dışarıda bilindik bir firmada. Yemin ederim huzur varmış keyifle bindim araca

Şuanki güncel fiyatlar ile 1.3 tce joy comfort alacağım gibi duruyor. Kendime 2 hafta izin verdim bu süre zarfında akibetim net belli olur.

Önceden dizel fiyatı az fazla az eksik olsada dizel mantıklıydı ama günümüz şartlarında benzinli mantıklı duruyor, sıfır fiyatı farkı ilede öne çıkıyor. Hemde 140hp daha keyifli olacaktır. Adblue' olmayacak olmasıda en büyük cezbedici özelliği benim için

Son düzenleme:

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba alan satan hayrını görsün.
Dizel in bu fiyatlar ile maalesef cazibesi kalmadı turbo benzinli daha cazip hale geldi mantıklı seçim [emoji106]

Birkan61

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba alan satan hayrını görsün.
Dizel in bu fiyatlar ile maalesef cazibesi kalmadı turbo benzinli daha cazip hale geldi mantıklı seçim [emoji106]

Teşekkür ederim abi

Aynen öyle benzin ile arasında benim burada 7 lira gibi bi fark var litresinde

Dizel megane yıllardır kullanıyorum birde turbo benzin tadına bakalım, yıl içinde evimden çok araçta vakit geçiriyorum :)

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun. Segmentinin en ucuz aracı olmasa başka seçenekler önermek isterdim ancak fiyat farkı çok.
Kazasız belasız kullan.
Senin kullanım tarzın ile tahminim ortalama yakıt tüketimin 14-15litre olacaktır :)

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba selamlar herkese

Kullanıcı gözünden merak edenler olabilir diyerekten

2017 1.5 dci edc sedan aracımla 180.000 km sonrasında yolları ayırdık, 2020 sedan modeli ile devam ediyoruz

Öncelikle dehşet aman aman bir fark yok, 200 km oldu aracı alalı;

Gördüğüm farkları sıralayayım

1) Aracın kalkışı daha bi tatlı, yumuşak olmuş. 7 vites olduğundan dolayı 1.vites oranı ( daha doğrusu devir aralığı ) biraz daha kısalmış. 3000 devir 7.vites 175 gibi oluyor hızımız

2) Eco mod açık iken ekstra bir olay gelmiş. Eco mod aktif edince hız göstergesinin sol üstünde iki tane dişli işareti beliriyor. Örnek veriyorum 80 km hızla gidiyorsunuz D konumunda, ayağınızı gazdan çektiniz o dişli işareti aktif olarak daha canlı yanıyor vevitesi boşa alıyor gibi devir rölantiye düşüyor.

Ne kadar sağlıklı bir durum bilemedim hareket halindeyken rölantiye düşmesi aracın, tartışılır bir konu, eco mod kullanmıyorum şuan.

3) Kaputu açtığınızdaki görüntü biraz değişmiş. Bazı sensörler ve kablo hatları ön plana çıkmış, bence hoş olmamış. Ayriyetten motoru yıkatmayın diye etiket konulmuş ( basınçlı makina ile )

4) Stepne artık bagaj içinde değil, aracın altında dışında kalıyor. Servis minibüslerindeki sistem gibi, bagaj içinden civatayla gevşetiyorsunuz ve yedek lastik yere düşüyor.

Şuana kadar gözlemlediklerim bunlar.

Ayriyetten merak ettiğim 2017 olan aracın son hızı 194-195 gibi elektronik olarak gaz kesiyordu. Bu modeldede öyle bir limitleme var mı henüz bilmiyorum, pazartesi belli olur yola gideceğim :) ( Asla süratli gitmeyi tasvip etmiyorum )

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, haricinde görsel olarak vs bir fark yok, bilginize

Stepnenin bagaj içinde olmadığına emin misiniz? Bagaj havuzu içinde stepne için her mevcut ve buraya lastik giriyor...

Birkan61

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Stepnenin bagaj içinde olmadığına emin misiniz? Bagaj havuzu içinde stepne için her mevcut ve buraya lastik giriyor...

Tabikide eminim :)

Blue dci 115hp 7 vites olanlarda böyle

ih2lwy2.jpg

jfu4do8.jpg

Birkan61

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Hayırlısı olsun. Segmentinin en ucuz aracı olmasa başka seçenekler önermek isterdim ancak fiyat farkı çok.
Kazasız belasız kullan.
Senin kullanım tarzın ile tahminim ortalama yakıt tüketimin 14-15litre olacaktır :)

Çok teşekkür ederim abicim

Şahsi kullandığım (çokta kullanamadığım) büyük motorlu eski model bmw aracım var
Arıza çıkarmayan, güncel, bakım maliyeti mümkün mertebe az ve sıfır seçeneği ile megane kendimce hep birinci sırada :D

Kuzey marmara otoyolunda dediğiniz rakamları zorlayabilirim muhtemelen, seyahatlarim aralık ayında başlayacak tekrardan buradan veya yeni bir konuyla yakıtımı paylaşırım.

Yaptığım km'nin büyük çoğunluğu İstanbul - Artvin güzergahı, bolca yeni kameralar yeni ortalamalar konulduğu için ve en önemliside yakın zamanda baba olacağımın haberini aldığım için, o eski topspeed Birkan artık sahalardan geri çekiliyor :)

Selamlar abi kolay gelsin herkese

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara

Birkan61

Kayıtlı Üye
34-İstanbul

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Model yılı ile alakalı olabilir belkide, araç 2020 model idi touch paket

Ya sizinki kaç model?