21 concorde yakış artışı yardım

gokhan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gezmedıgım usta kalmadı rızede bu aractan pek anlıyan yok arkadasım

gokhan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bujıler hava fılıtresı yenı degıstım motru daga 174 bınde bı sıkıntısı yok gaz ayarından oalbılır bıde ronaltısı yukselıyo onuda yapmadılar ateslemede bı sıkıntı yok su anda cekıs gıdıs harıka sadece yakıt arttı

gokhan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
saydıklarında sıkıntı yok kardes cogunu yenı degıstım sadece gaz kelbegı eskı gaz ayarından olabılır ama bı akc kez ayarlattım bıde bılgısayarla ayarlatıcam ne dersınız bu konuda

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
o zaman güzel bi gaz ayarı yapılmalı.sıralı mı normal sistem mi lpg?

gokhan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
normal sıtem lpg var uzerınde lavotonun

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla lovato konusunda üzerime tanımam kardeşim yaa bende yaklaşık 10 yıldır lovato kullanısıyım burda olsaydın çok güzel ayar yapardım ona :) tavsiyem hava girişini bir miktar bant ile kapatman çünkü lpg de ister istemez hava alımını biraz azaltmak gerekli özellikle rolanti ve çekiş için.rolanti ayarına gelincede lpg beyninin alt kısmında ayar vidası vardır lovatolarda gri renkli plastikdir o.onu saat yönünde çevirirsen rolanti düşer saat yönü tersine çevirirsen rolanti yükselir ancak avans ayrıda düzgün değilse buda tam çözüm olmayabilir.manifolttan gelen sıcak hava girişini de dediğim gibi bir miktar bantla bu yanmaz bantlar var onu kullanırsan daha sağlıklı olur.ama ben anlamam dersen iyi bir lpg ayarı yapan ustaya gitmeni tavsiye ederim.orada bilgisayardan emisyon oranına göre gaz ayarı yaparlarsa çok çok ii olur yakıt durumu da netlik kazanır.ben bu şekilde kendi ayarımı kendim yaparım uzun yolda 90-100 sabit hızda şu an 160-170 kuruş civarı yakıyor araç 1.4 fakat 1.6 larla aynı.yalnız senin aracının 2000 motor olduğunu da unutmamak lazım araç bir de düz sistem lpg li bu da çok etkiler durumu...

gokhan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya tamamda enjeksıyonlu bu bır yark yakarda 400 kurus yakar bantlada kapadık gecen gıdısı harıka oldu ama ahala cok yakıyor 20 lıra gaz atıyorum 16 km yapınca rampada teklıyo duz yolda gısdıyo vanada kacak vardı onuda degıstım duzelmedı normalde bu araclar normal lpg ıle sehır ıcı 350 - 400 kurus uzun yolda 2500 ıle 200 kurus yakıyolar ama bende aynı konu soz kunusu degıl

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağlıklı bi concorde yaz günü lpg de 25 30 kuruş arası yakması gerekiyor

ilk önce lpg sisteminde kaçak olup olmadığını bir kontrol ettir

birde sorunu çözmek için aracın benzinde sorunu varmı bulmak lazım bunun için boş depoya 30 liralık benzin al bittiğinde kac km yapmıssın ona göre tüketim değerini bul

aracın hava giriş yerlerini bantla kapattırma bu arabalar bant olmadan çok rahat çalısabiliyorlar bantla kapatan ustacıklar işi bilmediğinden yapıyorlar

ama önce benzindeki tüketimi ölçmen lazım benzindeki durumu bilmeden araç için ne desek boş olur :eyv

gokhan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ne olursa olsun 1 lıra yakıyor tupte sorun tupte benzınde sorun yok

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzinde sorun olmadığına eminsen lpg de sorun var diyosan ya kaçak vardır sistemde ya montaj hatası vardır yada ayar hatası

motorun üstten çekilmiş resmini ekleyebilirsen daha net bir seyler soyleyebılırım sana :eyv