21 concorde yakış artışı yardım

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
KM ye kaç kuruş yaktığınızı anlayamadım ama bir kaç tavsiyede benden olsun :
- Hava filtreniz temiz olsun .
- Filtre girişini bantla kapayın .
- Gaz kelebeğinizi temizletin .
- İyi bir LPG ayarı yaptırın.
- Su sistemi , egzoz sisteminde sorun varsa onları giderin .

Eğer halen sorun devam ediyorsa LPG kitiniz de bir problem vardır . Her yeri sağlıklı olup halâ devam ediyorsa , kitinizde de problem olabilir .

Kullanımda çok fark eder :
- Mesela bayır yukarı bir yoldasınız araba 4 le gitmiyor ama siz 4 le gitsin diye gaza sonuna kadar basıp araç halen gitmiyorsa bu da boş yere yakıtınızın çar çur olmasını sağlayacaktır çünkü LPG uçar gider , direk egzozdan yanmamış lpg atarsınız . Gaza 1/3 oranında basın . 2/3 dilime girdiğiniz de aracıız çok yakmaya başlar . Hiç yapmayın demiyorum ama 2/3 dilimde sürekli basmayın .

- Benim R-19umda çok yakıyor bu aralar . Şuan ölçme aşamasındayız . Yeni bakımdan çıktı .

gokhan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar bılgıler ıcın saolun sorunu gıderdık lpg beynı arızalıymıs vakıt ayıran arkadaslara tesukurler

Belekoma

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,
1995 model concorde, şehir içi 100 km'de 19 litre yakıt tüketimi üstelik ustalar hiç bir sorun olmadığını söylerken.
Şehir dışı ortalama 8-9 litre yakıt tüketimi. Bu araçlarda şehir içi kullanım ile şehir dışı kullanım arasında bu kadar fazla yakıt tüketimi farkı olabilir mi?

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınızın trafıkde 12 lıtre , sehır ıcı sakın yolda 8 - 9 lıtre uzun yolda 100 km hızla ortalama 6 lıtre benzın yakması lazım , lpg ıcın bu değerlere yuzde 15 - 20 ekleyebılırısn

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç büyük ihtimal zengin karışımla çalışıyor. Bunun için aracın motoruna giren hava miktarının yeterli olup olmadığını kontrol ettirin. Cihazla ayar yapan lpg ustaları var. Aracın ölçümünü yaptırırsan sonuca rahat ulaşabilirsin.

Belekoma

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınızın trafıkde 12 lıtre , sehır ıcı sakın yolda 8 - 9 lıtre uzun yolda 100 km hızla ortalama 6 lıtre benzın yakması lazım , lpg ıcın bu değerlere yuzde 15 - 20 ekleyebılırısn
Araçta bakılmadık yer kalmadı. Fazla yakıt tüketimine sebep olabilecek bir şey var mı aklınıza gelen. Enjektörlerden kaynaklanabilir mi? Bu arada araçta lpg mevcut değil.

TAYF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçta bakılmadık yer kalmadı. Fazla yakıt tüketimine sebep olabilecek bir şey var mı aklınıza gelen. Enjektörlerden kaynaklanabilir mi? Bu arada araçta lpg mevcut değil.

hocam aracınıza elınde xr-25 diagnostik cıhazı olan tecrubelı bır usta bakarsa sıze sorunun nerden kaynaklandığını soyleyecektır ankarada ısenız sızı yonlendırebıleceğım bırkac tanıdık usta var , sorununuza kesın teshıs koyacaklardır

fan_turbo_renault_1112304203_xr25.jpg

Belekoma

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam aracınıza elınde xr-25 diagnostik cıhazı olan tecrubelı bır usta bakarsa sıze sorunun nerden kaynaklandığını soyleyecektır ankarada ısenız sızı yonlendırebıleceğım bırkac tanıdık usta var , sorununuza kesın teshıs koyacaklardır
Eskişehir yada Bursa da önereceğiniz bir yer olursa gidebilirim.
Sizin verdiğiniz tüketim değerleriyle benim tüketim değerleri arasında gerçekten ciddi fark var, araçta bir sorun olduğuna eminim artık.

TAYF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eskişehir i bilmiyorum bursada kesin vardır , cotech ustada vardır bursalı arkadasların konuyla ılgılenmelerını rıca edıyorum :eyv

TAYF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bursadan yada eskişehirden yardım edecek kimse yokmu günceli ?