343 TL radar

Zenx

Metin KESKİN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bugun çorlu çevre yolunda bi hız denemesi yapayım dedim, tam çevreye bağlandığım sırada sürekli gördüğüm ve radar olduğunu bildiğim gümüş gri symbol önümde ilerliyordu, bende aracın radar olduğunu bile bile sollayıp basmaya başladım, aklımdaki düşünce hareket halindeyken ceza kesemez mantığıydı. sollayıp basmaya başladığım sırada radar arkadaşta arkamdan kapattı peş peşe yaklaşık 15 km 180-190 km süratte ilerledik, neyse çevre yolu bitti normal e5'e geçtim tabi hızımı düşürdüm, hemen ilk benzinliğe girdim arkamdan bu radarda daldı benzinliğe, tam araçtan indim yanıma geldi. Aramızda gecen konusmayı aktarıyorum.

*niye basıyosun o kadar
-abi araç sıfır daha, bayiden alırken demişlerdi 1000km geçince bas azcık motor acılsın diye basıyordum :aytuğ
*o zaman söyle cezayıda bayidekiler ödesin
-abi ben senin radar olduğunu zaten biliyorum, farkındaydım peşimden geldiğinin :aytuğ
*he bildiğin halde basıyorsun yani.
-yazdınmı abi sen cezayı ?
*343 lira
-canın sağolsun abi sıkıntı yok :cool:
*neyse bu seferlik affettim, bi daha görmiyim ama
-eyvallah abi sağol 12 3

şimdi kafama takılan bu adam affettim deyip cezayı haşırt yaptımı bana, yoksa gerçekten benim mantelitem doğrumu? yani gerçekten sabit radar araçları hareket halindeyken ceza yazabiliyormu?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Hareket halindeyken ceza yazıyorlar ve bunu iptal edemiyorlar,sisteme girmiştir mutlaka,yakında adresine gelir,geçmiş olsun...

Zenx

Metin KESKİN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evlat acısı gibi koydu o zaman :( :sinirli

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sivil Radar İle Yarışmak Haa :aytuğ
Affedeceğini Sanmıyorum :berbat

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Radara girip girmediğimi bir arkadaş tarafından kontrol ettirmiştik, cezalar daha sonra merkezde bilgisayara işleniyormuş sanırım. Bence ceza gelmeme ihtimali var...

Zenx

Metin KESKİN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tek umudum "bu seferlik affettim" cümlesi ozaman :aytuğ
abi bide 100-150 lira olsa can fedada 343 lira nedir yav :slc

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
10-15 dakika boyunca 190 la gidilirmi :) bence şansını zorlamasaydın...kenara çekip 15-20 dakika bekleyip yapıştırsaydın belki radara denk gelmezdin...

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence yazmamıştır.
onlarda işini yapıyor sonuçta, iyi adammış

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hareket halindeyken ceza yazıyorlar ve bunu iptal edemiyorlar,sisteme girmiştir mutlaka,yakında adresine gelir,geçmiş olsun...

Katılıyorum bana şehir içinde gezici radar 90 km hız ile 270 TL kitledi iş yerine ceza geldi nur topu gibi maaşımdan kestiler :D hala kulaklarını çınnn çınnn çınlatırım :pislik

TATAR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer sistem kayıtta ise kurtulma şansın yok kayıdı kimse silemiyor direk bilgisayara aktarıyorlar Çünkü bana öyle oldu Ama sistem açık değilse seni korkutmak birazda inadına gelmiştir yanına Radara bir kere yakalandım kuttulamadım birkere araba sollarken plakayı okuyamamışlar Araç marka ve renk anons etmişler polis önümü kesene kadar bastım giitim karombolden Birkere memur yeni kuruyordu daha sistemi açamamıştı bastım geçrtim tüh der gibi hareket yaptı yırtık ceza falan gelmedi