3D Arkyms sound Hakkında.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaklaşık 1 ay önce Koleos satın aldım, Bose ses sistemi seçeneğinin olmaması hayal kırıklığına uğrattı beni. Renault'un kullanıcısına ses sistemi seçeneği sunmaması çok hoş değil...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Yaklaşık 1 ay önce Koleos satın aldım, Bose ses sistemi seçeneğinin olmaması hayal kırıklığına uğrattı beni. Renault'un kullanıcısına ses sistemi seçeneği sunmaması çok hoş değil...

Size katılıyorum.Bir ara bose ses sisteminin getirilmesi için Mais e başvuruda bulunmuştum.Getiremeyeceklerini söylediler.Ben Koleos için boş olan hoparlör bölmesine monte edilecek bir mid hoparlör satın aldım yurt dışından.Ses kalitesini ve hacmini arttıracağını düşünüyorum.Test edip paylaşırım.1 tane de fazla var.Eğer başarılı bir ürün ise sizin araca da takabiliriz.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Size katılıyorum.Bir ara bose ses sisteminin getirilmesi için Mais e başvuruda bulunmuştum.Getiremeyeceklerini söylediler.Ben Koleos için boş olan hoparlör bölmesine monte edilecek bir mid hoparlör satın aldım yurt dışından.Ses kalitesini ve hacmini arttıracağını düşünüyorum.Test edip paylaşırım.1 tane de fazla var.Eğer başarılı bir ürün ise sizin araca da takabiliriz.
Talisman arka kısımdaki boş bölme için galiba, Koleos'ta boş hoparlör yeri dikkatimi çekmedi, yada detaylı bakmamış obilirim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dashboardda ki orta hoparlör yerini kast etmiştim.
Koleos dahboard ile Talisman farklı sanırsam, Koleos biraz daha megane ile benzer gibi. Aynı yerde hoparlör haznesi var mı bilmiyorum. Bakacağım.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada siz kendi aracınıza uyguladığınızda mutlaka haberleşelim, bilgi almak isterim.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada Renault Talisman arka pandizottaki boş yerler için hoparlör getirmiyor, fakat Talisman için servis tarafınca takılan garantili ses sistemi mevcut. Bilgisini aldım. 8.1 e kadar seçenekler mevcut, fakat 8.1 sistemi kodu Renaultta mevcut değil, fiyat bilgisi var ama sistemi daha getirtip takan olmamış. Özelden yazıştığımızda detaylı konuşabiliriz.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bu arada Renault Talisman arka pandizottaki boş yerler için hoparlör getirmiyor, fakat Talisman için servis tarafınca takılan garantili ses sistemi mevcut. Bilgisini aldım. 8.1 e kadar seçenekler mevcut, fakat 8.1 sistemi kodu Renaultta mevcut değil, fiyat bilgisi var ama sistemi daha getirtip takan olmamış. Özelden yazıştığımızda detaylı konuşabiliriz.

Focal'in ses sistemi sanırım o.Aksesuarlar arasında geçiyor olması lazım.Fransa da 4.1 var.Ama Focal in daha kaliteli ürünleri var.Amfi olmadan ses kalitesi bir tık daha yükselir ama çok büyük fark yaratacağını sanmam.8.1 e serviste bir servet istiyorlardır muhtemelen. :)
Ben 2'şer takım Focal K2 power 165 K aldım.İzolasyon sonrası önce onları değiştireceğim sonra amfi ile sistemi tamamlayacağım.Niyetim bu şekilde.Ama 8.1 hangi marka ve boyutta hoparlörler ile oluyor merak ettim. Focal'in renault için ürettiği bir ürün daha;
https://www.focal.com/en/car-audio/...usic-comfort-version-6-0-ifr-a165-4-ifr-165-2

8.1: https://www.focal.com/france/car-au...sic-premium-version-8-1-ifr-a165-4-1-ifr165-4

Linkte Talisman için özel tüm seçenekler var.Ama bir uyarı var; "Not compatible if the vehicle is pre-equipped with the original Hifi option. " yani amfi lazım bu sisteme yanlış anlamadıysam.Serviste satılan 8.1 amfili mi acaba?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Koleos dahboard ile Talisman farklı sanırsam, Koleos biraz daha megane ile benzer gibi. Aynı yerde hoparlör haznesi var mı bilmiyorum. Bakacağım.
Var.Koleosta da,megane 4 te de ve de Talismanda da bose ses sistemi olan araçlarda orası aynı hoparlör ile dolduruluyor.Benim bu bahsettiğim ürün zaten direk koleos için üretilmiş bir ürün.