3D Arkyms sound Hakkında.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Focal'in ses sistemi sanırım o.Aksesuarlar arasında geçiyor olması lazım.Fransa da 4.1 var.Ama Focal in daha kaliteli ürünleri var.Amfi olmadan ses kalitesi bir tık daha yükselir ama çok büyük fark yaratacağını sanmam.8.1 e serviste bir servet istiyorlardır muhtemelen. :)
Ben 2'şer takım Focal K2 power 165 K aldım.İzolasyon sonrası önce onları değiştireceğim sonra amfi ile sistemi tamamlayacağım.Niyetim bu şekilde.Ama 8.1 hangi marka ve boyutta hoparlörler ile oluyor merak ettim. Focal'in renault için ürettiği bir ürün daha;
https://www.focal.com/en/car-audio/...usic-comfort-version-6-0-ifr-a165-4-ifr-165-2

8.1: https://www.focal.com/france/car-au...sic-premium-version-8-1-ifr-a165-4-1-ifr165-4

Linkte Talisman için özel tüm seçenekler var.Ama bir uyarı var; "Not compatible if the vehicle is pre-equipped with the original Hifi option. " yani amfi lazım bu sisteme yanlış anlamadıysam.Serviste satılan 8.1 amfili mi acaba?

Servis 8.1 için 6300 TL gibi bir fiyat vermişti yanılmıyorsam. Siteye göre hiçbir sistem aracın orjinal Hi-Fi si ile uyumlu değil. Fakat Dacia sandero ya ön 2 kapıya uygulanmış hoparlörleri tecrübe etme fırsatım oldu, ses kalitesi 2 hoparlör için gayet tatmin edici (Hoparlörler 2 yollu bu arada).

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Servis 8.1 için 6300 TL gibi bir fiyat vermişti yanılmıyorsam. Siteye göre hiçbir sistem aracın orjinal Hi-Fi si ile uyumlu değil. Fakat Dacia sandero ya ön 2 kapıya uygulanmış hoparlörleri tecrübe etme fırsatım oldu, ses kalitesi 2 hoparlör için gayet tatmin edici (Hoparlörler 2 yollu bu arada).

Fiyat fena değil.Garantili olacağı düşünülürse düşünülebilir.Ama ben yine de fark yaratması için amfi gerekir düşüncesindeyim.Subwoofer amfisiz sürülmez mevcut isitem ile çünkü.Bizim R-Link 2 ses çıkışı kaç rms bilmiyorum ama bu hoparlörlerin nominal çalışma rms değeri 60.Bir de Focal in orjinal ürünlerini bu settekinden daha kaliteli olanları çok daha uygun fiyata almak mümkün.Tabi seçim meselesi.Ses kalitesi hoşunuza gittiyse tercih edilebilir.
8.1 için benim bildiğim subwoofer çıkışı yok bizim sistemde.Yani servis ne kadar bilgili bu konuda onu da bir tartmak lazım.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyat fena değil.Garantili olacağı düşünülürse düşünülebilir.Ama ben yine de fark yaratması için amfi gerekir düşüncesindeyim.Subwoofer amfisiz sürülmez mevcut isitem ile çünkü.Bizim R-Link 2 ses çıkışı kaç rms bilmiyorum ama bu hoparlörlerin nominal çalışma rms değeri 60.Bir de Focal in orjinal ürünlerini bu settekinden daha kaliteli olanları çok daha uygun fiyata almak mümkün.Tabi seçim meselesi.Ses kalitesi hoşunuza gittiyse tercih edilebilir.
8.1 için benim bildiğim subwoofer çıkışı yok bizim sistemde.Yani servis ne kadar bilgili bu konuda onu da bir tartmak lazım.
Servis daha önce 8.1 sistemin Türkiye de herhangi bir araç için sipariş edilmediğini söyledi. Hocam siz isterseniz iletişime geçip yazışabiliriz dediler. Fakat bu kadar yatırım yapsam mı arada kaldım. Koleos için sistem uyumlu olsa düşünmeyeceğim. Talisman 2 yılını doldurdu. Nasip olursa 2-3 sene daha kullanacak olsam bu yatırımı yapmaya değer mi? Kararsızım...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Servis daha önce 8.1 sistemin Türkiye de herhangi bir araç için sipariş edilmediğini söyledi. Hocam siz isterseniz iletişime geçip yazışabiliriz dediler. Fakat bu kadar yatırım yapsam mı arada kaldım. Koleos için sistem uyumlu olsa düşünmeyeceğim. Talisman 2 yılını doldurdu. Nasip olursa 2-3 sene daha kullanacak olsam bu yatırımı yapmaya değer mi? Kararsızım...
Koleosta da aynı donanım olması lazım.Uyumludur yuksek ihtimalle.Uzun süre binmeyecekseniz gerek yok tabi mevcut olanla devam edilebilir.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Var.Koleosta da,megane 4 te de ve de Talismanda da bose ses sistemi olan araçlarda orası aynı hoparlör ile dolduruluyor.Benim bu bahsettiğim ürün zaten direk koleos için üretilmiş bir ürün.
Evet bahsettiğiniz gibi dashboard da yer mevcut. Hoparlör dış kapağı Talisman'a oranla daha küçük, fakat iç hazne aynıdır umarım.

oXlZd2.jpg

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Evet bahsettiğiniz gibi dashboard da yer mevcut. Hoparlör dış kapağı Talisman'a oranla daha küçük, fakat iç hazne aynıdır umarım.

oXlZd2.jpg

İç hazne aynı boyutlarda.Ben fırsat olursa yarın bir test yapacağım.Sonuç hakkında bilgilendiririm.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İç hazne aynı boyutlarda.Ben fırsat olursa yarın bir test yapacağım.Sonuç hakkında bilgilendiririm.
Teşekkürler, şimdiden kolay gelsin.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Sağolun.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hoparlör'ü deneme şansınız oldu mu?

Merhaba.
Hoparlörü geçen hafta sonu monte etme fırsatım oldu.Üzerinde biraz çalışmam gerekti.Yerine birebir ölçü olarak uygun.Ama yerine oturtmak için pcb üzerinde çalıştım.Muhtemelen Koleos'a ilave işlem yapmadan birebir uyar.
Ön taraftan gelen ses daha bir derinlik kazandı.Üzerindeki süviç sayesinde sesi db olarak arttırmak ve ya tiz sesleri kırpmak mümkün.Ses kalitesi hoparlör küçük olmasına rağmen gayet başarılı.Sesi son sese yakın açtım,ses bozulmuyor ve müzik keyfim arttı açıkçası.

Son düzenleme: