42 BRU Coupé'ye bugün zorda olsa yayları taktık :)

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün saat 10da arabayı bıraktık saat7de almaya gittim :) 7saatlik çabanın sonucunda torsiyonlar açılmış ayar yapılıp araç basılmış ön yaylar takılmış :) durumda almaya gittim gittiğimde arkaları çok indirmiş DC coupe style :D abi kaldıralım dedim abi bana küfür ede ede kabul etti ve 3cm daha kaldırdı şuan için araç fena durmuyor:)

bu resim önceki hali
newp1010310.jpg

çalışmalardan bir kare :)

dsc01216h.jpg
a

bu resimde, gittiğimde gördüğüm manzara :) bu halinden 3cm daha kaldırdık arkaları hava karardığı için resim çekemedim siz hesap edin artık :)

26042012345.jpg
26042012344.jpg
a
bugün benim için önemli bugünü özetlemek istiyorum :)
sabah saat10da aaracı koyduğumda korkarak eve döndüm bu işi yapamazlarsa ne olur gibi neyse abinin aramasını bekledim gün boyu ve aradı yaptım diye rahatladım :)
neyse gelelim torsiyon neymiş neden bu kadar zormuş...
bu sistem gerçekten çok sağlıklı, arabanın yola iyi tutunmasını ve sürüş keyfini artıran güzel bir sistem
ben dedim neden bu araçlarda yay yok o yüzden mi sert derdim meğerse torsiyonların içinde kıvrım kıvrım olan yayların birebir aynı özelliklerini gösteren ömür boyu bozulmayan sıvılı bir sistem varmış bunu duyduğumda çok hoşuma gitti :)
torsiyonun açılmamasının tek sebebi ise 11 yıldır kullanılmamasıymış 2,3 yıla bir hafif oynasaymış bu durum olmazmış
sağolsun abi tertemiz temizledi yağladı bir daha bu durum olmazmış:)
arkalar 3cm kalktı ve eve dönme zamanı geldi mutluydum bu olay benim için büyük birşeydi çünkü :)
gelelim konfora arkalardan konfor beklemek olmaz ama önler okadar güzel olduki eskisindençok çok iyi fıs fıs geçtim öncesinde bi lop lop ses geliyordu
önler Vogtland 4cm yay var çok korkarak bindim ama süper tavsiye ederim...
yarın önler ne kadar yüksek arkalar ne kadar yüksek hepsini bir bir ölçüp konunun altına eklerim ...
torsiyon olayında master yaptığımı düşünüyorum basılmamış coupé kalmasın diyorum !!!!! yaptırmak isteyen çağırsın beni iddialıyım :)
hertürlü soruya açığım :)

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayirli olsun Burak. Aklindakileri bir bir yapmaya basladin. Yaz gelmeden hazir olacak kupe ;)

Son fotolari bekliyorum :)

Gule gule kullan :eyv

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun, arkaları biraz kaldırmaları iyi olmuş :) torsiyon en az kaç cm düşürüyor?

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayirli olsun Burak. Aklindakileri bir bir yapmaya basladin. Yaz gelmeden hazir olacak kupe ;)

Son fotolari bekliyorum :)

Gule gule kullan :eyv
aynen semih abi far karartma işi var aslında ama babam korktu biraz kendininkini çıkarırken camını falan kırmış :) benimkini ellemedi o şimdilik duruyor :)
en çok istediğim şu tamponu halletmek aslında abi o konuyuda para olunca sana danışacam :)

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Hayırlı olsun Yakışmış :eyv

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun, arkaları biraz kaldırmaları iyi olmuş :) torsiyon en az kaç cm düşürüyor?
çok güzel soru :) ama sınır yok değene kadar gideri var çamurluk jantın başlangıcına kadar iniyor büyük ihtimal :)

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok güzel soru :) ama sınır yok değene kadar gideri var çamurluk jantın başlangıcına kadar iniyor büyük ihtimal :)

:) teşekkürler de ben minimumu sormuştum :) mesela bizim kangoolar 3 cm den fazla düşünce ön arka orantısız oluyor. tek diş alçaltma 3 ten fazla mı düşürür?

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) teşekkürler de ben minimumu sormuştum :) mesela bizim kangoolar 3 cm den fazla düşünce ön arka orantısız oluyor. tek diş alçaltma 3 ten fazla mı düşürür?
yok olurmu hiç birkez eliyle çevirmesi yeterli 3cmden aşşada olmaz sanmıyorum olacağı en fazla 3cm 2cm falan olur
onu ayarlaya bilir usta yeterki torsiyon açılsın.

Chucky

Çağatay KOCAKUŞAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun maşallah çok iyi duruyor:eyv