60.000 km bakımı yapılacak

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence servis daha mantıklı bir seçim olurdu ama özel servise bırakmışsın artık.hayırlısı olsun.

Fethi

Fethi Beyazay,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2009 laguna 1.5 dci Yetkili servis yağ+tüm filtreler+ekzantrik kayış seti % 25 indirim kampanyasıyla 960 lira fiyat verdi .Özel servis 950 tl aynı işi + devri daim pompası da değiştireceğim sorun yoksa da değişmesi çok iyi olur hepsi orijinal parça dedi.kararsız kaldım.Özel servis daha öncede iş yaptırdığım güvendiğim bir yer.Ama önceden concorde da motor yaptırmıştım bu sefer arac laguna ...

Bendede Laguna 3 var. Geçen ay 60.000 bakımına çizmeci otomativ 1200tl çektiler bana indirim mevcut değildi. Ben değiştirilecek parçaları Semtimde ki en iyi yedek parçacıda hepsini 300 tl aldım. İş yeri komşumun akrabasına götürdüm 200 Tl o işçilik aldı 500 Tl hepsini kapattım bilginize sunarım.

Ben servisten çıkmayan senelik km vs vs bütün bakımlarımı servise yaptıran biriyim ama 60 bin ciddi anlamda çok pahalı fiyat çektiler.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede Laguna 3 var. Geçen ay 60.000 bakımına çizmeci otomativ 1200tl çektiler bana indirim mevcut değildi. Ben değiştirilecek parçaları Semtimde ki en iyi yedek parçacıda hepsini 300 tl aldım. İş yeri komşumun akrabasına götürdüm 200 Tl o işçilik aldı 500 Tl hepsini kapattım bilginize sunarım.

Ben servisten çıkmayan senelik km vs vs bütün bakımlarımı servise yaptıran biriyim ama 60 bin ciddi anlamda çok pahalı fiyat çektiler.

Yani bizde arkadaşa bunu anlatmaya çalışıyoruz özel servis kendini yetkili sanıyor diyoruz ve 960 tl fiyat çekmiş o özel servisten uzak durmak lazım çünkü kazıkçı ama arkadaş ona götürdü artık yapcak bişey yok..

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

hayırlı olsun bakım fethi. neler değişti, triger, devirdaim da varmı bakımda?

ilhan*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2010 model 1,5 dci megane sedan aracımın 60000 bakımını geçen cumartesi yaptırdım aynı fiyat 960 liraya. servisi önerirdim çünkü araç yetkili servis bakımlı olduğu zaman renault aracının arkasında duruyor ve garantili iş oluyor. 2 hafta sonra garantiden direksiyon simidi değişimi yapılcak.aracı servisten alır almaz sıkıştırdım trigerle ilgili sorun yaşarmıyım korkusuyla ama maşallah süper olmuş filtreler flnda değişince sanki bi güç geldi arabaya. iki ay öncede vites topuzunu değiştirmiştim garantiden. fakat garantisi dolmasına rağmen yaptılar değişimi. geçen sene 45000 bakımınıda yetkili servisde 200 liraya yaptırmıştım.

ilhan*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar sizlere bir sorum olacak triger değişimi olduğu zaman devirdaiminde değişmesi gerekiyormu?

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bakım bitti trigger ,devirdaim pompasi , v kayışı, 5-40 elf yağ , yağ filtresi , hava filtresi, polen filtresi , organik antifiriz ,mazot filtresi hepsi orijinal olarak değiştirildi.Yetkili servisi tavsiye eden arkadaşları anlıyorum bu özel servis bu işi çok biliyor kendisi 10 yılyetkili servisti. Ayrıcaaldığım kişi ful yetkili servise götürmüş. Yaptıkları iscilikten kısa bir tüyo vereyim adamlar polen filtresini sökmeden yada sokemeden üstüne yenisini sıkıştırmış bu serviste zor soktuler eski filtrenin durumuda içler acisiydi.Polen filtresi komple toz kaplamış .Havalandırma tam uflemiyordu şimdi çok iyi.Yetkili servis yapmaz derseniz aradım plakayı verdim doğruladılar.
Devirdaim değişmesi özel servisin tavsiyesi ile yaptırdım.Yoksa kaçak olsa hepsi gene sokulecekmis.Şimdi yeni kafam rahat.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun bakımınız. özel servis konusunda sizin gibi düşünüyorum

garanti süresince yetkili servise gider ve herkese öneririm. garanti bittikten sonra rutin bakım, basit arızalarda tecrübeli, ilgili özel bir servisi/ustayı yetkili servise tercih ederim. fakat karmaşık, az rastlanır özellikle elektronik aksam arızalarında yetkili servis önceliğimdedir

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karışık elekronik arıza konusunda bir örnek vereceğim megane scenic araç arızasıni yetkili servis pahalı bir parça değiştirerek giderdiğini bildirip aracı teslim etmişler. Araçta arıza devam ediyordu. Araç sahibi benim gittiğim servise getirdi ve arıza soketten çıktı saygılarımla...