Abs ışığı..!

darkelf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar;
Alıştım ABS ışığına yolum sanayiye düşene kadar dursun diyordum. Geçen gece giderken fark ettim hiçbir lamba yanmıyor.
Yanması değil de yanmaması garibime gitti :p
Neyse 1 haftadır tekrardan yanmadı anlamadım...

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
An itibariyle benimde aynı derdim vardı. Vardı diyorum inşallah düzelmiştir. Dün akşamdan beri yanmaya başladı ışık, bu sabah ilk işim sanayiye uğramak oldu. Bilgisayara bağladılar ve sağ ön bilyada sorun olduğu ortaya çıktı. Sağ ön bilya orjinaliyle değişti (140 + 50 tl işçilik + 20 tl torna işlemi) neyse arıza lambasını sildirdim sonra tekrar yandı, sensörün ucundan olabilir dediler ve sensürü söküp iyice temizledik tekrar taktık. Bu sefer söndü ışık. Bir ara yanar gibi oldu ama şimdi yanmıyor çok şükür. Yine yanarsa artık sensör kablosunu değiştireceğim. Ayrıca ön sağ sol aks körükleri sıkıntılıydı ikisinide bugün değiştirdim (iki aks + işçilik + şanzuman yağı 1000 tl) şimdi söndü ve hiç yanmadı sonrasında. Muhtemelen o aks körüğünden kaynaklı yanıyoe diye düşündüm. Çünkü aks körüğü patlamış ve yağ akıtmıştı. Neyse hepsi halloldu tekrar yanmaz inşallah. Anlayacağınız orta yerden 1300 lira sıkışmıştı onları çıkarmış olduk

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi