Abs'den gelen ses

alemdarli46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
değerli arkadaşlar ve ustalar bir sorunum var.

abs devreye girdiği zaman sanki boşta bir motor dönüyor gibi (marş motorunun boşta çıkardığı ses gibi) ses geliyor. abs de bir sorun yok normal çalışıyor. ama ses çok kötü oluyor. özellikle stebize yollarda abs devreye giriyor ayağımı pedaldan çekiuyorum ama sen 5 sn kadar devam ediyor hala. yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
​ABS sisteminden ani frende ses gelmesi normal,fren pedalıda ayağına vuruntu yapar...

alemdarli46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​ABS sisteminden ani frende ses gelmesi normal,fren pedalıda ayağına vuruntu yapar...

ustam fren pedalındaki vuruntu değil bu boşta motor dönmesi gibi vııınnnn diye bir ses. ani frende değil.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mustafa Abinin dediği gibi normalde vuruntu yapar.
Belki sizin sistem arızalı olabilir.Ya da lastik diş derinliğiniz aşırı azaldığı için ABS de vreden çıkamıyor olabilir. Çoğu yerde fren test makinesi mevcut. İsterseniz bir teste girebilirsiniz.

alemdarli46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mustafa Abinin dediği gibi normalde vuruntu yapar.
Belki sizin sistem arızalı olabilir.Ya da lastik diş derinliğiniz aşırı azaldığı için ABS de vreden çıkamıyor olabilir. Çoğu yerde fren test makinesi mevcut. İsterseniz bir teste girebilirsiniz.

lastiklerim kar tipi yeni aldım. abs devreden çıkmıyor 5 sn kadar araç normal pedal normal herhangi bir vuruntu felan yok sadece boşta motor sesi gibi geliyor.

sanki abs beyninden mi geliyor gibi

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lastiklerim kar tipi yeni aldım. abs devreden çıkmıyor 5 sn kadar araç normal pedal normal herhangi bir vuruntu felan yok sadece boşta motor sesi gibi geliyor.

sanki abs beyninden mi geliyor gibi
O zaman en güzeli teste girmek :eyv

BamBam

Murat ÖZDEMİR ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladım ben o sesi, megane 1lerde de geliyor ama abs kesilir kesilmez bitiyor sizde abs devreden çıktıktan sonra 5sn daha devam ediyorsa bi kontrol ettirin...