Acik hava filtresi

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tarz filtrelerin araca olusturdugu yan etkileri hemen hemen herkes biliyordur.

Zamaninda megane II aracima uygulattim ve uygulattiktan 6 gun sonra buyuz bir kizginlikla cikartip attim nedenmi aracim ciddi anlamda yakiti artti, hic yag eksiltmeyen arac yag eksiltti devaminda toz toprak ve agac yapraklari vs gibi dis etkenler filtre demiri borusunda birikmisti demsm suku bu konuda tecrubeli biri olarak ARACLARINIZA YAZIK ETMEYIN PISMAN OLURSUNUZ..

Iconcanımın R-NAV Multimedia Sisteminden Tapatalk 4 ile Gonderildi

gizmo35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tarz filtrelerin araca olusturdugu yan etkileri hemen hemen herkes biliyordur.

Zamaninda megane II aracima uygulattim ve uygulattiktan 6 gun sonra buyuz bir kizginlikla cikartip attim nedenmi aracim ciddi anlamda yakiti artti, hic yag eksiltmeyen arac yag eksiltti devaminda toz toprak ve agac yapraklari vs gibi dis etkenler filtre demiri borusunda birikmisti demsm suku bu konuda tecrubeli biri olarak ARACLARINIZA YAZIK ETMEYIN PISMAN OLURSUNUZ..

Iconcanımın R-NAV Multimedia Sisteminden Tapatalk 4 ile Gonderildi

Abi bence senin orjinal filtreyi çıkardıktan sonra yerine filtre takmayı unutmuşlar, ağaç yaprağı falan:p Şaka bir yana toz toprak olayında haklısın, çok dikkat etmek ve sürekli temizlemek gerekiyor. Temizlenmezse büyük problemler açabilir, ama bu orjinal filtre için de geçerli, sadece orjinal filtrenin temizleme (değiştirme) periyodu daha uzun. Ve emin olun sonradan takacağınız filtre orjinalinden kat kat pahalı ve kalitelidir.
Yakıt olayına gelince ona katılmıyorum, özellikle düşük devir kullanıldığında açık hava filtresiyle araç kesinlikle daha az yakıyor, tecrübeyle sabittir. Ama sesi duymak için dip gaz ve yüksek devir kullanıldığından normal olarak yakıt da ciddi oranda artıyor.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende yapıcam yakında simota karbon kazanlı olandan yapıcam..

GhettoParty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şunun şurasında bu arabaya bineceğim daha 1 yıl bari bunuda doya doya gezelim . evet toz topluyor ama benzın konusuna katılmıyorum. cunku arabaya sureklı yuklenerek kullandıgımdan zaten yakıt ortalamam normalın 2 katı sımdı en azından seste alıyorum