Acil Yardım Lütfen

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar arabamda bir sıkıntı var. Aracım düz yolda giderken hiç bir sorun yok ibre sonu rahatlıkla görüyor 240 a dayadım ve dahada basınca ibre sonda olmasına rağmen gidiyor. Ancak rampaya gelince bir çekiş düşüklüğü başlıyor arabamda hemen vites düşüttürüyor araba sollayamıyorum örnek dün bolu tarafından geldim edirneye otoyolda rampaya gelince hemen 4 düşüyorum ondada dip gazda 80 i geçmiyor rampa bitince rokete bağlıyor araba. bir kaç ustaya götürdüm hepsinin dediği görünürde bişey yok motorda üfleme yok ne bilim bi sıkıntı yok dediler egzos da var sıkıntı dendi. Bende 4 tane egzostçuya gittim hepsi katalizör dolmuş dedi hiç değişmemiş bugüne kadar. Lütfen bana yardımcı olurmusunuz gerçekten sorun bundanmı.

Aracım 2001 Model Laguna RXT 140 Bg. 330.000 Km de.

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabada tork fakirliği var. Sökün katı kenara koyun Kat yerine düz boru kaynattırın. Muayene zamanı göstermelik geri takarsınız katı.

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabada tork fakirliği var. Sökün katı kenara koyun Kat yerine düz boru kaynattırın. Muayene zamanı göstermelik geri takarsınız katı.

Baba katonun fiyatını duyunca sök at düz boruyu kaynat dedim adam olmaz boru kaynatırsak sen içinde duramazsın insanlarda dışında durmaz çıkan sesden diyor egzostçu.

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baba katonun fiyatını duyunca sök at düz boruyu kaynat dedim adam olmaz boru kaynatırsak sen içinde duramazsın insanlarda dışında durmaz çıkan sesden diyor egzostçu.

Öyle bir dünya yok. Seste biraz artma olur ama o denli değil. Üzerinde kat olmadan gezen araba dolu trafik. Söktürün yerine ufak bir susturucu atın aklınıza ? kalıyorsa.

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim anlamadığım kat doldu ise düzde nasıl bu kadar rahat gidiyor sonuçta tahliye aynı

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Guc&Tork egrisi ile alakali bir durum. Motor uretmesi gereken gucu uretirken uretmesi gereken torku bu gibi sebeplerden uretemeyebilir.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Katalizör yerine sennsörlü susturuculardan taktır kardeşim,hem ses kesilir hem araç rahatlar...

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Katalizör yerine sennsörlü susturuculardan taktır kardeşim,hem ses kesilir hem araç rahatlar...

Abi eyvallah dediğini sorayım burdaki egzostçuya ne kadar fiyat verecek bakalım. Abi bide bişey soracam arabada yağ eksiltme sorunu yoktu izin dönüşü bi baktım en alt seviyeye inmiş yağ birden bire neden bu kadar eksildi kaçak da görünmüyor araba egzosttan dolayı zorlanmadan dolayı eksiltebilme ihtimali varmı.

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Egzoz gazı iyi tahliye edilmediğinden silindir içi basınç normal değer aralığından daha yüksek olabilir. Buda direk segmanlara yük bindirir. Segmanlar zayıf olduğundan eksilme görülme ihtimali var ama dediğiniz kadar olması zor.

Egzozu çözün. Yağınızı değiştirin. Shell gibi az ısı gördümü cart diye buharlaşan yağlardan uzak durun. Bakalım ne olacak

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Egzoz gazı iyi tahliye edilmediğinden silindir içi basınç normal değer aralığından daha yüksek olabilir. Buda direk segmanlara yük bindirir. Segmanlar zayıf olduğundan eksilme görülme ihtimali var ama dediğiniz kadar olması zor.

Egzozu çözün. Yağınızı değiştirin. Shell gibi az ısı gördümü cart diye buharlaşan yağlardan uzak durun. Bakalım ne olacak

Baba yağ olarak önerin varmı peki marka ve numara olarak ne koymalıyım km yi de baz alırsak çünkü araca bugüne kadar hiç motordan işlem görmedi yani motor falan yapılmadı ama üfleme ve duman atma olayı yok kesinlikle.