Acill yardım Göstergedeki bu işaret ne??

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kolay gelsin.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
O simge normalde 2 şekilde yanar
- Enjektör arızası
- Otomatik vites kutusu arızası ( Manuelde yanmaz )

Arabayı benzine alın 5-10 km gidin . Gaza aniden bastığınızda arabada sıkıntı yoksa , çekişinde problem yoksa enjektörlerden değildir .

LPG niz tam sıralı değilse LPG emülatöründe ( beyin değil ) de olabilir sorun .
Emülatör ne işe yarar :
Enjeksiyonlu arabalara karbüratörlü tip lpg takıldığında arabanın ECUsuna sanki benzinde çalışyor gibi zannetmesini sağlar .
Yani araba tüm sensörleri benzin gibi ayarlar .

Tekleme patlama gibi şeyler ateşlemeden yapar . Buji ve buji kablolarını değiştirin . Sonra LPG ayarı yapın .
Benzin deposuna enjektör temizleyici katkı ekleyin .
Tam SıraLı sistem.. Benzindede LPGdede Aynı sorun Var. Yakıt sistemi değiLde bende Elektrik konusunda problem vardır kanısına vardım. AtesLeme iLe iLgili.. Ya bujilerden yada bobindendir.. Sanki 1 silindire hic atesleme gitmiyo gibi oluyor . Neyse servis bilir artık köyden ne zaman cıkarsam baktırırım ama Yogun kar yagısı basLadı böyle giderse işim yaş..

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracda bu sorun yoktu radyatör hortumlarından birinde Sızıntı vardı. o tamir edildikden sonra bu cıkTı ortaya. ısLandı biyeri herhalde.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
bilgisayara bağlat.... muhtemelen elektrik-elektronik arıza gibi... motor bölgesi tesisatta temassızlık-şaseleme sorunu olabilir... :confused:

Son düzenleme:

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bizdede vardı çok söylenen oldu yok o yok bu diye inşallah sorun bizimkiyle aynıdır bir ara müsait olunca aracın gaz ve fren bedalının olduğu yere eğil o fren pedalının orda bi soket var frene basınca filan yansın diye onu biraz oynat sonra çalıştır arabayı bak bakalım sönmüşmü büyük ihtimal dediğim yerdendir..

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yarın sabah bakarım Dısarda kar tipi Fırtına cıkamıyorum :)) Ama sanmıyorum cunku TekLeme cok arabada stop ediyor motor sogukken . Elektrık arızası gibi. Bujilerden olabilir. hava duzelse bujileri acıp Temizlicem de Kardan Ruzgardan cıkamadım bi sagoL genede bakarım ;)

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lamba yandığında Aracın çekişi düşüyor diimi sen bak o sokete sağa sola oynat düzelir büyük ihtimal :)

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendede yanıyodu o ışık aracı aldığımın 3 günü çıkmıştı.anlamı elektronik ve enjeksiyon arızası enjektörleri deiştirip tekrar kullanmaya başladığımda 1 2 kere yine yanmıştı sonra kit i söktürünce bi daha hiç yanmadı ne tekleme kaldı ne titreme büyük ihtimal enjeksiyon arızasıdır benzinde biraz sıkıştırarak kullanmaya çalış sönerse ve tekrar motor soğuduğunda tekrarlarsa enjektörlerini bi kontrol ettir.ama en başta imkanın varsa o kitten kurtul :D

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendede yanıyodu o ışık aracı aldığımın 3 günü çıkmıştı.anlamı elektronik ve enjeksiyon arızası enjektörleri deiştirip tekrar kullanmaya başladığımda 1 2 kere yine yanmıştı sonra kit i söktürünce bi daha hiç yanmadı ne tekleme kaldı ne titreme büyük ihtimal enjeksiyon arızasıdır benzinde biraz sıkıştırarak kullanmaya çalış sönerse ve tekrar motor soğuduğunda tekrarlarsa enjektörlerini bi kontrol ettir.ama en başta imkanın varsa o kitten kurtul :D
Benzin LPG farketmiyor aracı aldım 2gun sehir ici kullandım koye gelecegm gun yanmaya basladı . 110 Km yol geldm sonmedi.. Antifriz doldurdum radyatore sonra bu cıktı ısLandı herhaLdE bryerler. Cekste sorun yok köpek gibi.. ama Rolantide tekleyip duruyor titriyor.. Kitten kurtul derken ne kiti ?