Ağır Hasarlı Talisman Alınır mı?

dyolal2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vermek isterse şasi numarası ön camda yazıyor.Dışarıdan bakıldığında okuyabilir.Ruhsat fotosu atmasına gerek yok.

Yarın isterim verirler sanırım. Alttan başka ne gibi bi hasar ağır hasara geçer ki? Karter kapağından falan olur mu?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Yarın isterim verirler sanırım. Alttan baÅŸka ne gibi bi hasar ağır hasara geçer ki? Karter kapağından falan olur mu?

Olabilir.Ancak karter kolay.Ancak şanzıman çok daha narin.Ve parçalar hemen alt kapağın üzerinden başlıyor.Renaultport'ta değişen tüm parçalar ortaya çıkar.

dyolal2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olabilir.Ancak karter kolay.Ancak şanzıman çok daha narin.Ve parçalar hemen alt kapağın üzerinden başlıyor.Renaultport'ta değişen tüm parçalar ortaya çıkar.

Satıcıyla görüştüm yarın ruhsatını yollayacak. Renault port üzerinden inceleyeceğim. 130bin ağır hasar kaydı olduğunu şanzımanda, şasi ve podyelerde herhangi bir sıkıntı olmadığını 6 parça boyası olduğunu söyledi. 60bin kilometre full paket talisman için 130bin ağır hasar 220bin tlye sizce fazlamı. Ve bu hasar kaydı neden dolayı oluşmuş olabilir?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Değişenleri burada listelerseniz ona göre konuşursak daha iyi olur.Ama serviste bir far 5 bin TL civarındaçStoplar da takım olarak alırsanız 7-8 bin TL verirsiniz.Park sensörleri sis farları vb derken fiyat o şekilde yükselmiş olabilir.Listeye bakalım.Sonra fikir oluşur.

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cok iyi arastirin sadece tavsiyem o olur. Agir hasar kayitli araci ucuza alirsiniz ucuza satarsiniz ama hasarin boyutu cok onemli. Ben bugune kadar 2 tane aldim 2sinde de satarken zorlanmadim. SLK250 almistim tek parca lokal boya vardi ama arac agir hasar kayitliydi mesela cunku aracın ust acilir motoru aldigi darbeyle bozuldugu icin yetkili serviste degismis onunda fiyatindan dolayi agir hasar kaydi islenmis araca. Bir de 2015 yilinda tanidigimdan A180cdi almistim ayni sekilde arac sol onden ufak bir kazasi var bu kazada 5 airbagi patlatmis fari kirilmis. Ama aracta degisen sol on far ve 2 parca lokal boya gozukuyor kaskoda bu arac agir hasar kayitli cikiyor cunku o zaman sifiri 113 bin tl'ydi yetkili serviste tamiri 54bin tl tuttu. O yuzden eger hasari cok buyuk degilse almakta hic sikinti yok.

dyolal2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değişenleri burada listelerseniz ona göre konuşursak daha iyi olur.Ama serviste bir far 5 bin TL civarındaçStoplar da takım olarak alırsanız 7-8 bin TL verirsiniz.Park sensörleri sis farları vb derken fiyat o şekilde yükselmiş olabilir.Listeye bakalım.Sonra fikir oluşur.

Ruhsatı aldım port uygulaması üzerinden bakıyorum fakat pek bişi anlamadım şimdi fotoğrafları yükleyeceğim bi bakabilir misiniz?

dyolal2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cok iyi arastirin sadece tavsiyem o olur. Agir hasar kayitli araci ucuza alirsiniz ucuza satarsiniz ama hasarin boyutu cok onemli. Ben bugune kadar 2 tane aldim 2sinde de satarken zorlanmadim. SLK250 almistim tek parca lokal boya vardi ama arac agir hasar kayitliydi mesela cunku aracın ust acilir motoru aldigi darbeyle bozuldugu icin yetkili serviste degismis onunda fiyatindan dolayi agir hasar kaydi islenmis araca. Bir de 2015 yilinda tanidigimdan A180cdi almistim ayni sekilde arac sol onden ufak bir kazasi var bu kazada 5 airbagi patlatmis fari kirilmis. Ama aracta degisen sol on far ve 2 parca lokal boya gozukuyor kaskoda bu arac agir hasar kayitli cikiyor cunku o zaman sifiri 113 bin tl'ydi yetkili serviste tamiri 54bin tl tuttu. O yuzden eger hasari cok buyuk degilse almakta hic sikinti yok.

Haklısınız benim tanıdıklarımın başınada ufak bir kaza oldu aracı perte çıkardılar. Dediğiniz gibi önemli olan hasar ve yapilan işlemler. Araştırıp o şekilde almayı düşünüyorum. Uzun yıllar binmeyi düşünüyorum sonrasında satarken nolacağını görürüz :)

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ruhsatı aldım port uygulaması üzerinden bakıyorum fakat pek bişi anlamadım şimdi fotoğrafları yükleyeceğim bi bakabilir misiniz?
Bakarım tabi.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dyolal2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bakarım tabi.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Satıcı ile görüştüm araba bakımları hep serviste yapılmış fakat hasarlı parçalar dışarıda yapılmış anladığım kadarıyla. Pek bilgi vermiyor kafam çok karıştı değişen parça olmadığını 6 parça boya olduğunu hasarın neden 130bin çıktığını bilmediğini söylüyor. Hangi parça bu kadar hasara sebep olur aklım almıyor. Sizin dediğiniz gibi acaba şanzıman mı değişti veya başka bişiler mi var anlamadım bir türlü. Sizin vereceğiniz cevaba göre gidip aracı alıcam.

https://i.hizliresim.com/TwBdau.jpg
https://i.hizliresim.com/eaYJXb.jpg
https://i.hizliresim.com/s209xl.jpg
https://i.hizliresim.com/XK6gVo.jpg
https://i.hizliresim.com/2n98bU.jpg

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Burada yazanlar çok büyük bir tutar tutmaz bence.130 bin TL için çok daha fazlası lazım.